Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hagyjam, hogy a férjem fia...

Hagyjam, hogy a férjem fia hozzánk költözzön?

Figyelt kérdés
Muszáj kiírnom magamból. Tehát férjemnek van az előző kapcsolatából egy kamasz fia. 14 éves és ide akar költözni. Az anyukája egyébként nem volt soha annyira szigorú. De a fiú úgy gondolja az anyukája túl szigorú, és itt nálunk nincsenek szabályok. Amikor havonta 3 napra itt van akkor ugye a férjem természetesen azt az időt vele tölti. Ezzel nincs is semmi baj. De én nem biztos, hogy bírnám ha állandóan itt lenne. Engedjem? A ház az én tulajdonom nem közös.

2021. máj. 10. 19:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
81%

48-as!

"Hát ez nincs így, kedves előző, ugyanis a Kérdező a férfi házastársa, és mint feleség automatikusan a gyerek gondviselője lesz ha a gyerek átköltözik hozzájuk. Gondolkodni kellett volna, mielőtt hozzáment a férfihoz."


Nem így van. Az apa új felesége nem lesz a fiú második édesanyja. Ha valaki egy ilyen férfivel kezd, akkor a gyerek létezését el kell fogadni, és ehhez az életformához alkalmazkodni kell, ez tény. Viszont nem lesznek ugyanolyan kötelességei, mint egy szülőnek.


"nem költöznék a gyerek helyében egy ilyen rosszindulatú nőhöz, aki nem csak hogy nem lát szívesen, hanem egyből "szabályokat" akar lefektetni"


Szabályokra, határokra minden emberi kapcsolatban szükség van. A szeretet nem azt jelenti, hogy a másiknak mindent szabad. Érzelmileg érett felnőttek esetében ezek a szabályok kimondatlanok maradnak, mert mindannyian érzik a határokat, hogy meddig mehetnek el anélkül, hogy a másiknak aránytalan terhet okoznának. Erre egy 14 éves kamaszfiú jóformán soha nem képes, ezért a szabályokat ki kell mondani. Rosszindulat az lenne, ha a kérdező pl. el akarná vadítani a férjét a gyerektől, vagy a fiút akarná házi cselédnek megtenni az ott lakásért cserébe, de erről szó sincs. Amúgy mi a problémád azzal az elképzeléssel, hogy egy 14 éves kamasz pakoljon el maga után, és végezze el a házimunka rá eső részét?

2021. máj. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 anonim ***** válasza:
1%

51. Nem is azt mondtam, hogy "második édesanyja" lenne, hanem hogy mivel házastársak, ezért automatikusan gondviselővé lép elő, ha a gyerekkel közös háztartásban lakik. Ez nem világos sok ember számára, de mivel én is érintett vagyok, kikértem ügyvéd véleményét. Here you go.


Nem az a gondom, hogy egy kamasz srácnak el kell pakolnia maga után, hanem az, hogy a Kérdezőből süt az ellenszenv és a nemakarás. Ennek pedig ugye nyögés a vége. Így nem lehet családot építeni, hogy a szabályokkal kezdjük. Remélem a gyerek is beállít egy szabály-listával, hogy mostoha anyutól miket vár el (készítsen meleg vacsorát, mossa ki a ruháit stb.). Nevetséges lenne, ugye?

2021. máj. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 anonim ***** válasza:
86%
Miért nevetséges az, ha valaki a saját lakásában, ha már oda pofátlankodik egy "idegen" kölyök, akkor szabályokat vár el?! Te örülnél neki, ha bent cigizne, inna, oda hordaná a haverjait, hisz nincsenek szabályok? Nem takarítana, másznának már a koszos tányérok, poharak? Bizisten én a hajamat tépném ki.
2021. máj. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 anonim ***** válasza:
85%
A nő lakása nem a férfié.
2021. máj. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 anonim ***** válasza:
87%
Jézusom, hisz az a nő saját lakása! Be is baxna ha az én saját tulajdonú lakásomra azt mondaná egy pasi hogy az övé, ha a férjem, ha nem. Még haszonélvezetit sem kapna rá. Itt csak a kölyöknek áll jogában hallgatni, és apukának is. Jogilag nem az övé a lakás, ő csak ott lakik a felesége által. Ezt szépen le lehet fektetni vagyonjogi szerződésben. Aztán váláskor mehetne isten hírével és csupasz seggel.
2021. máj. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 anonim ***** válasza:
86%

"Nem idegen a kölyök, hanem a férje gyermeke. Egészen elképesztő a hozzáállása itt pár embernek."


Ja. De a gyereknek fordított esetben (itt a gyk-n) az apja felesége "csak egy idegen, szard le, ne foglalkozz vele" kategória.

Jó ez a kettős mérce úgy általában.

2021. máj. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 anonim ***** válasza:
94%
Figyelj, én eleve nem kezdenék egy ilyen pasival, ez biztos. De azért nem kell mindent eltűrnie az asszonynak, mert ott egy balkézről sikerült gyerek. Vagy ez úgy működik, hogy pofája lapos a saját lakásában, mert a kölyköt már nem lehet visszacsinálni?
2021. máj. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 anonim ***** válasza:
0%
Na meg az is kettős mérce, ha a csaj gyereke - elő kapcsolatból - ott élhet, de apa gyereke ne éljen ott.
2021. máj. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/86 A kérdező kommentje:
41es ugy értettem, hogy jöhet többször ha szeretne.
2021. máj. 11. 15:00
 60/86 anonim ***** válasza:
81%
De, éljen ott, ha baj történik az anyjával, meghal, vagy szimplán alkalmatlan a gyereke ellátására. De az nem indok, hogy anya szigorú otthon 🤷‍♀️
2021. máj. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!