Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hagyjam, hogy a férjem fia...

Hagyjam, hogy a férjem fia hozzánk költözzön?

Figyelt kérdés
Muszáj kiírnom magamból. Tehát férjemnek van az előző kapcsolatából egy kamasz fia. 14 éves és ide akar költözni. Az anyukája egyébként nem volt soha annyira szigorú. De a fiú úgy gondolja az anyukája túl szigorú, és itt nálunk nincsenek szabályok. Amikor havonta 3 napra itt van akkor ugye a férjem természetesen azt az időt vele tölti. Ezzel nincs is semmi baj. De én nem biztos, hogy bírnám ha állandóan itt lenne. Engedjem? A ház az én tulajdonom nem közös.

2021. máj. 10. 19:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/86 anonim ***** válasza:
93%

Mindent végigolvastam és világos is volt hogy havonta ment eddig 3 napot. De akkor sem értem a 35-ös választ.

"A fiú jöhet akár hetente is hozzánk" Ezért kérdeztem hogy most akkor mi lesz mert félreérthető volt.

2021. máj. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/86 anonim ***** válasza:
71%
Én nem venném oda úgy, hogy ott lakik. Mehetne az apuka is, ha nem tetszik. Nekem a nyugi többet ér.
2021. máj. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/86 anonim ***** válasza:
25%

Amennyiben a srác kitart az álláspontja mellett, hogy szívesebben lakna nálatok, én engednék a kérésének, nyilvánvalóan az együttélés alapvető szabályainak betartása mellett.

Egyedülálló anyukák gyerekei statisztikailag sikertelenebben, boldogtalanabbak lesznek felnőttként.

Amúgy meg lehet, inkább a helyesírási szótár felett kéne csettintgetned, mert ilyen pökhendi stílussal szörnyen néz ki ez az íráskép, főleg a “ggy” egyet.

2021. máj. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/86 anonim ***** válasza:
85%
De most azért akar az anyjától eljönni, mert mondjuk tanulni kell, elpakolni maga után, rendet tartani a szobában netán néha otthon is arrébb kell raknia 2 poharat? Vagy azért, mert tényleg rossz neki otthon? Nekem úgy jött le, inkább az első áll fent. Ez esetben nem engedném, mert nálam sem állna abból az élete, hogy nem csinál semmit. Meg ez nem így megy, hogy ő el akar költözni, mert most ilyen a kedve.
2021. máj. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/86 anonim ***** válasza:
72%
Főleg más lakásába.... az első hisztinél húzhatna vissza anyucihoz.
2021. máj. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/86 anonim ***** válasza:
45%

Ideiglenesen > ott fog maradni.


Egyébként ezt vállaltad, mikor kölykös pasival jöttél össze. ;) - azt, hogy bármikor rátok sózhatják a gyereket. Ami logikus és jogos, mert az APJÁVAL élsz.

2021. máj. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/86 anonim ***** válasza:
85%
A fiú egy olyan ember házába akar költözni, akinek semmilyen kötelessége nincs vele szemben azon kívül, hogy tudomásul veszi és tolerálja a létezését. Ha ebbe belemész, Kérdező, akkor szigorúan le kell fektetni a szabályokat: a gyerek kiveszi a részét a házimunkából, elpakol/elmosogat maga után és hasonlók. Az apja felel érte, és amit a gyerek nem hajlandó megcsnálni, azt az apjának kell helyette. Lehet szeretni más gyerekét is, de teljesen jogos, hogy nem akarsz a cselédje lenni sem neki, sem az apjának.
2021. máj. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/86 anonim ***** válasza:
13%

"A fiú egy olyan ember házába akar költözni, akinek semmilyen kötelessége nincs vele szemben"


Hát ez nincs így, kedves előző, ugyanis a Kérdező a férfi házastársa, és mint feleség automatikusan a gyerek gondviselője lesz ha a gyerek átköltözik hozzájuk. Gondolkodni kellett volna, mielőtt hozzáment a férfihoz.


Mindenesetre én tutti nem költöznék a gyerek helyében egy ilyen rosszindulatú nőhöz, aki nem csak hogy nem lát szívesen, hanem egyből "szabályokat" akar lefektetni, a helyett, hogy normálisan, szeretettel, jóindulattal közeledne a gyermekhez.

2021. máj. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/86 anonim ***** válasza:
83%

Annak a gyereknek van anyja és apja, nem lesz a gondviselője.


Attól meg hagy ne essen már hasra a kérdező, hogy a SAJÁT lakásába beköltözne más kölyke, akihez sem genetikailag, sem jogilag semmi köze. Ki tudja milyen a gyerek, lehet rumlis, trehány, feleselős, lehet anyuka tudna mesélni és örül ha elmegy tőle a kölyke.


Engem a hideg rázna már a gondolattól is.

2021. máj. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/86 anonim ***** válasza:
79%
Senki kölykét, nálam itt lenne vége.
2021. máj. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!