Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hagyjam, hogy a férjem fia...

Hagyjam, hogy a férjem fia hozzánk költözzön?

Figyelt kérdés
Muszáj kiírnom magamból. Tehát férjemnek van az előző kapcsolatából egy kamasz fia. 14 éves és ide akar költözni. Az anyukája egyébként nem volt soha annyira szigorú. De a fiú úgy gondolja az anyukája túl szigorú, és itt nálunk nincsenek szabályok. Amikor havonta 3 napra itt van akkor ugye a férjem természetesen azt az időt vele tölti. Ezzel nincs is semmi baj. De én nem biztos, hogy bírnám ha állandóan itt lenne. Engedjem? A ház az én tulajdonom nem közös.

2021. máj. 10. 19:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 anonim ***** válasza:
84%

Még jó hogy nem én fogok a SAJÁT házamból elköltözni, mert a férjem be akarja az én hozzájárulásom nélkül költöztetni a gyerekét, akinél ugye alapjáraton az az elfogadott sokak szerint, hogy nem kell figyelembe vennie a mostoha anyja szabályait, hisz ő “csak egy idegen”, ellenben a mostoha anya mi az, hogy idegenként tekint a férje gyerekére. Szép kis kettős mérce.


Jogilag és minden más tekintetben is a kérdezőé a lakás, nem csak lehet, hanem ez így van. És az én házamba, az ÉN engedélyem nélkül senkit nem fog beköltöztetni sem a férjem, sem más! Azért álljon már meg a menet. Apukának egy valamihez van joga: ha nem tetszik neki, hogy nem ő dönti el a felesége magántulajdonában levő lakásról, hogy ki költözhet be, akkor pakolhat és vehet/bérelhet sajátot, na oda majd odaköltöztetheti a kölkét, aki szerint anyu tul szigorú, közben meg annyiról van szó, hogy túl lusta és nyilván nem tetszik, hogy odébb kell rakni egy edényt vagy egy pólót.

2021. máj. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 anonim ***** válasza:
79%
63-as pontosan. Nálam a pasi is szedhetné a sátorfáját, azt oda költözhetnének ahova akarnának, az én tulajdonom felett ne rendelkezzen.
2021. máj. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 anonim ***** válasza:
91%
Én biztosan nem laknék egy kamasz gyerekkel, aki nem az enyém. De ha a kérdező előre közli apukával, hogy semmilyen plusz munkát nem hajlandó végezni otthon azért mert a gyerek oda költözik, akkor apuka fog a leghangosabban tiltakozni a költözés miatt
2021. máj. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 anonim ***** válasza:
82%

Na jó, azért itt egyeseknek elég meredek elképzeléseik vannak, megnézném, hogy sírna a szátok, ha egy neveletlen kamaszfiúval kéne laknotok, akihez még csak rohadtul semmi közötök sincsen, bárki bármit mond, attól, hogy a férje gyereke, a kérdezőnek még semmi köze nem lesz ahhoz a kölyökhöz.

Ja, és nekem ne mondja senki, hogy csak mert a gyereknek van valamilyen nevetséges oka, amiért oda akar költözni, akkor abba bele is kell egyezni, a saját házába befogadni másnak a gyerekét, nem érdekel, hogy a férje, hozzá ment hozzá, nem a gyerekéhez.

2021. máj. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/86 anonim ***** válasza:
9%
Ő a gyereked, nem a csicskád..
2021. máj. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/86 anonim ***** válasza:
85%
Nem az ő gyereke, sem genetikailag, sem jogilag. Ha meg itt a vérmamiknak csicskáztatás az, hogy igenis pakolna el maga után, és viselkedjen ha már oda pofátlankodott, akkor nálam tényleg qrva szar világa lenne.
2021. máj. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 anonim ***** válasza:
91%
Mi a franc csicskáztatás van abban, hogy igen is pakolj el magad után, ha a kuka már folyik, akkor emeld meg magad es vidd ki, ha megáll a mosogatógép, akkor pakold ki vagy épp mosogass néha el, teregess néha ki?! Ezek alap dolgok egy háztartásban, egy normálisan nevelt 14 évesnek ezeket mondani sem kell, magától értetődik! Ő is ott lakik, ő is koszolja az edényt, ő is halmozta a mosatlan ruhákat, a szemetet stb. Le ne essen az ujjáról a gyűrű. Akkor talán a kérdezőnek vagy az apjának kéne helyette megcsinálnia, mert hát még “csak gyerek”? Francokat. Tessék megtanulni, hogy vannak szabályok, amiket be kell tartani, főleg ha más hazába akarsz költözni és igen is bizonyos szintig alkalmazkodni kell, ez van.
2021. máj. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/86 anonim ***** válasza:
14%

Elég nehéz úgy beszélgetni, hogy közben a moderátorral töröltetitek az ellentétes véleményt...


Az első számú félreértés innen származik, hogy keveritek az ingatlan tulajdonjogát az otthon fogalmával. A házaspár életközösséget alkot, és ennek helyszíne az otthon. Teljesen mindegy e szempontból, hogy kinek a nevén van az ingatlan. Az már eleve bicskanyitogató, hogy azzal érveltek a Kérdező helyett (bár lehet, hogy ő maga is ezzel érvel...), hogy az ő házában ő mondja meg, hogy ki lehet és ki nem. Hát nekem nem kellene egy ilyen pár, aki ezzel zsarol. Hála az Égnek a mi lakásunk 50-50%-ban közös tulajdonban van, soha nem költöznék bele senki tulajdonába pont az ilyenek miatt.


A másik súlyos félreértés, hogy itt a legtöbben a "rend", "rendszer", "szabályok" mentén képzeltek el egy családi életet szabályozni... de jó, hogy nem vagyok sem a gyereketek, sem a feleségetek... még egyszer: a házasság életközösség, abból senki fiát-lányát kirúgni nem szabad, és az elfogadás, szeretet kell, hogy legyen az első.


Ja de azt el ne felejtsem, hogy én viszont veletek ellentétben nevelem más gyerekeit, van egy nevelt fiam és egy nevelt lányom, nagyon normálisan kijövünk, kifejezetten jóban vagyunk. Sokat dolgoztam ezen, hogy így legyen. A felnőtté mindig az első szó.

2021. máj. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/86 anonim ***** válasza:
71%
Hát akkor legyél velük boldog, én biztos nem kérnék más kölykéből. Ez az "elfogadás, szeretet kell" meg bu:zis Disney nyálfilmbe illő mondat volt. "Sokat dolgoztam hogy így legyen", még te melóztál a szeretetükért és hogy elfogadjanak, felnőtt létedre. Na tudod hol nyalnék 2 kölyöknek.... Hú de jó hogy nem akarok se kölyköt, se házasságot. Azt hiszem jobb lesz így.
2021. máj. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 anonim ***** válasza:
6%
#67 én 17 vagyok de mindent anyám csinál.
2021. máj. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!