Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kitettek otthonról, mit...

Kitettek otthonról, mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

Eldurvult a helyzet itthon. Anyám pár éve összejött egy alkoholistával, akivel össze is költöztek, a fazon házába. Már pedzegette, hogy engem ki akar tenni, de most tényleg eldurvultak a dolgok. Őszintén szólva nem is bánom, mert borzasztó volt ez a fizikális és lelki terror éveken keresztül. Azt mondta, keressek magamnak munkát, ő nem fog engem eltartani (közben végig anyám fizetéséből éltünk).

Nincs hova mennem. Nagyszüleim nagyon messze laknak, barátaim nincsenek ebben a városban, mert visszahúzódó vagyok. Rokonokkal nem tartjuk a kapcsolatot, az egész család szét van széledve. Tényleg senki sincs, akihez menni tudnék.

Tudom, hogy ezt komolyan gondolta, és anyám hiába próbált védeni, semmi. Azt tudom, hogy ő biztos itt fog maradni, hajlandóságót nem mutat rá, hogy itthagyja ezt a helyet. Már az állomáson ülök a ruháimmal és az iskolai tankönyvekkel.

Mit tudnék tenni?


2021. szept. 18. 16:15
 21/98 anonim ***** válasza:
99%
ha a településeden nincs rendőrség, küldenek járőrkocsit érted.
2021. szept. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/98 A kérdező kommentje:
Sajnos ez az ügy nagyon bonyolult. A volt lakásunké a lakcímkártyámon a cím.
2021. szept. 18. 16:37
 23/98 anonim ***** válasza:
63%
Aha, nagyon bonyolult. Na, egy troll.
2021. szept. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/98 anonim ***** válasza:
99%
22-es, az nem számít. Adminisztrációs mulasztás, ez semmi ahhoz képest, hogy ott csövezel az állomáson.
2021. szept. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/98 anonim ***** válasza:
99%
Rendőrségre sétálj be, többitők elintézik!
2021. szept. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/98 anonim ***** válasza:
74%
Figyeljétek meg, most következik a többi "bonyodalom"...
2021. szept. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/98 anonim ***** válasza:
96%
Kerdezo ! Nagyon sajnalom , hogy anyad nem bir felnott nokent viselkedni ! Szerintem is menj a rendorsegre!
2021. szept. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/98 anonim ***** válasza:
95%

Értem. Ez esetben is rendőri segítséget tudsz kérni. Mondd el mi van, valószínűleg így marad a lakásotthon.


Van több, melyik milyen. Alapvetően nem vészed, ha meg tudod magad védeni esetleg, ha kötekedik valaki stb.. Ételt, helyet kapsz, meg zsebpénzt is. Úgyhogy ennyi. Ha esetleg az, ahova visznek elsőre nem tetszik, bármikor kérheted, hogy másikba menj! Ezt jó ha tudod. A lakásotthon olyan tulajdonképp, mint egy kisebb kollégium. Pár gyerek van ott, 10-17 év között, körül. Van mindig 1-2-3 "nevelő" felnőtt, akik figyelnek a társaságra, meg főznek stb. De mind egy nagy házban van legtöbbször, tehát mint egy nagy "Család" mondhatni, ha jobbat fogsz ki.


Általában sűrűn érkezik 1-1 fiatalkorú, hogy megszökött valahonnan, vagy másik helyről, ide akar jönni, akkor van egy új lakó. Meg folyamatosan mennek, szöknek is el, mert nem tetszik nekik az a hely, vagy az a közeg.


Ha neked nem tetszik az, ahol épp leszel, ne szökdöss, szólj nevelőnek, mondd el, hogy szeretnél átmenni egy másikba. Ha csak szökdösöl, rendőr fog előkeríteni, visszavinni és onnantól nem mehetsz ki egy darabig mondjuk utcára, akárhova... Ha nem tetszene az, ahova mész, mert lehet pont bejön neked.

2021. szept. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/98 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Azoknak, akik azt mondjátok, kamu, higyjetek azt, amit akartok, csak nem a legjobb érzés, amikor egy ilyen szar helyzetben vagy, és ilyen megjegyzések jönnek...
2021. szept. 18. 16:43
 30/98 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
22%
Tudni lehetett hogy troll. Nyilván valaki az állomáson csövezik a ruháival meg minden értékével és annyi sütnivalója van ebben a helyzetben, hogy a gyakorira kiír egy tökéletes helyesírású, nyugodt kérdést, hogy mit csináljon :D
2021. szept. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!