Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kitettek otthonról, mit...

Kitettek otthonról, mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

Eldurvult a helyzet itthon. Anyám pár éve összejött egy alkoholistával, akivel össze is költöztek, a fazon házába. Már pedzegette, hogy engem ki akar tenni, de most tényleg eldurvultak a dolgok. Őszintén szólva nem is bánom, mert borzasztó volt ez a fizikális és lelki terror éveken keresztül. Azt mondta, keressek magamnak munkát, ő nem fog engem eltartani (közben végig anyám fizetéséből éltünk).

Nincs hova mennem. Nagyszüleim nagyon messze laknak, barátaim nincsenek ebben a városban, mert visszahúzódó vagyok. Rokonokkal nem tartjuk a kapcsolatot, az egész család szét van széledve. Tényleg senki sincs, akihez menni tudnék.

Tudom, hogy ezt komolyan gondolta, és anyám hiába próbált védeni, semmi. Azt tudom, hogy ő biztos itt fog maradni, hajlandóságót nem mutat rá, hogy itthagyja ezt a helyet. Már az állomáson ülök a ruháimmal és az iskolai tankönyvekkel.

Mit tudnék tenni?


2021. szept. 18. 16:15
 41/98 anonim ***** válasza:
89%

Csak azért gondolod így, mert nem vagy tisztában vele, mennyire döntés, gondolkodás és cselekvésképtelen a nép jó ~90%-a! Hidd el.


Ha megnézed ezt, felismered magadban azokat a témákat, amikbe te ugyan itt tartasz, úgy már máshogy fekszik a kislány. Mindenkinél vannak olyan területek, ahol cselekvés és gondolkodásképtelen.


Nézz szét picit.


Egy példa: Facebook hír poszt, komment: " agyonkéneverni nyomorek."

Ez egy egyszerű kérdésre érkezett.

Megnézem a válaszadó profilját. Hamarosan szül...


Van még kérdés? Érted a lényeget?

2021. szept. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/98 anonim ***** válasza:
41%
Na, elvitte a rendőrség?
2021. szept. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/98 anonim ***** válasza:
96%
Fordulj a gyermekvédelemhez, olyan nincs, hogy egy nagykorúságát be nem töltött embert kitegyenek otthonról. Törvénytelen és jogsértő.
2021. szept. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/98 anonim ***** válasza:
86%

Én most jóhiszemű leszek és feltételezem, hogy igaz amit írsz.

16 évesen már tudsz diákmunkát vállalni, lépj be egy diákszövetkezethez ott minden elmondanak. Ha nem mész rendőrségre senki nem fog rajtad az utcán segíteni, éjszakázhatsz ahol akarsz. Csak annyi pénzed legyen, hogy az első fizetésig kibírd.

2021. szept. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/98 qkker1 ***** válasza:
65%
Szépen kamuzol, csak nem tudom, mi értelme van?
2021. szept. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/98 anonim ***** válasza:
89%
Szia most hol vagy?
2021. szept. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/98 anonim ***** válasza:
93%

Kiskoru vagy. Anyukad nem tett ellene semmit?


Hívd fel a rendorseget meseld el mi van es kerd meg oket hogy segítsenek eljutni a nagyszuleidhez.


Bar ok egybol a gyamuggyel fogjak szerintem felvenni a kapcsolatot.


Nagyszuleiddel kene beszélned, fel tudod oket hívni, mond nekik hogy segítsenek neked, hogy hagy lehessél naluk Gondolom ok nem tesznek ki.

2021. szept. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/98 anonim ***** válasza:
93%

10-es tanacsat fogadd meg, nem olvastma csak a kérdést, de a gyermekvédelmisek tudnak neked segíteni,szerintem a kulfoldon élő nagyszuleiddel is fel tudjak venni a kapcsolatot.


49-es vagyok.

2021. szept. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/98 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem igaza van. Akik ideírnak, nem olvassák el az előző válaszokat?:)
2021. szept. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/98 anonim ***** válasza:
41%
55, van, aki a kérdésre válaszolni jön, nem olvasgatni...
2021. szept. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!