Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jobb lenne több generációs...

Jobb lenne több generációs nagycsaládban élni, ha meglenne a kölcsönös tisztelet oda-vissza (idősebb és fiatalabb generációnak egyaránt)?

Figyelt kérdés

Részemről nem tetszik az a modell, hogy család = anya-apa-gyerekek. Úgy szeretném, hogy a nagyszülők is lennének ennek részese, hogy a gyerekek napi kapcsolatban legyenek velük, és ne kelljen amiatt idegeskedni, hogy pl. csakazért is másképp csinálnak valamit, mint a szülők kérik.

Szülőként pedig kikérem a tanácsát, adok a szavára, nem gondolom azt, hogy mindent rosszul tud.


2022. jún. 6. 09:37
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/106 anonim ***** válasza:
83%

Ez az egyik. Vagy mikor a kaját összerágja, kiköpi, és a párnája alá rejti. Nem veszi be a gyógyszereit, csak úgy tesz, mintha...

A pelenkaletépés az fantasztikus...

Egyszerűen megalázó pelenkázni egy öreget. Mindenkinek. De a kérdező nem élt ebben, és nem hiszi el, hogy ilyen létezik.

2022. jún. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/106 anonim ***** válasza:
83%
Még a pelenkázás az lájtos volt a többihez képest... Hogy nem lehet mellette aludni, az gyilkos volt, és pénzt kell keresni, mert a boltban nem adnak kenyeret arra, hogy nincs pénz, mert nem hagyhatom egyedül otthon a demens nagyit, de mellette ám home office-ban se lehet dolgozni! 3 percenként kiabál, hogy tessék jönni, néni, mert már nem tudja, hogy a gyereke vagyok... És ha nem megyek, szirénasikoly jön... egész jól elbeszélget úgy is, ha nem tudja, mi a neve, meg hol van, csak egyetlen perc nyugtod sincs mellette.
2022. jún. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/106 anonim ***** válasza:
77%
Na kérdező, még mindig úgy gondolod hogy megvalósítható az az álomvilág amiben élsz, vagy hajlandó vagy elfogadni a valóságot a demensekről?
2022. jún. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/106 anonim ***** válasza:
30%
Hagyjad, talán csak troll.
2022. jún. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/106 anonim ***** válasza:
83%

Én mondjuk biztosan megőrülnék, ha a szüleimmel egy házban kellene élnem (21 évesen úgy húztam el a csíkot onnan, mint a huzat), mert ők olyanok.

Nem rosszindulatúak, csak azt hiszik hogy ők mindent jobban tudnak (hápersze), és ha nem az ő akaratuk érvényesül hajlamosak megsértődni.


Azokban a családokban tök jól működik az elképzelésed, ahol a felek kölcsönösen tisztelik egymás életterét, értsd: nem szólnak bele, hogy a másik mit csinál, mikor jön, hová megy, etc.


Csak hát ez elenyésző.

2022. jún. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/106 anonim ***** válasza:
91%

Volt itt egy kérdés, hogy miért baj, ha mindenki akkor eszik, amikor akar és nem várja meg a másikat - mondjuk nem értettem, sohasem, hogy miért kell együtt kajálni.


Én felkelek 6-kor és max. 8-kor reggelizek, ergo délre éhes vagyok.


A barátom ellenben kilenckor kell, fél tíz előtt nem reggelizik és egynél előbb nem is éhezik meg.


Akkor hogy gondoltad, hogy én ne egyek délben, hanem éhezzek még 1-2 órát, mert nem lesz közös kaja?

Vagy ő ne reggelizzen (muszáj neki, mert éhes), hogy délre kiürüljön a hasa?


Gyűlöltem ezt az együtt együnk dolgot, mert más a bioritmusunk, más mennyiséget eszünk, ergo máskor éhezünk meg.

2022. jún. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/106 anonim ***** válasza:
90%

Volt neked demens családtagod?


Nem, nyilvánvalóan nem, különben nem írnál fxságokat- már bocs.


Nekem volt, és valóban remek volt éjszakánként fenn lenni, mert kedves nagyapám ordibált, majdnem megverte apát, a kihívott orvossal üvöltözött, random az asztalra pisált vagy épp összeszrta magát...


És pl nekem 55 kilós nőként mit kellene csinálnom egy 90 kilós 187 magas férfival? Mit tudok csinálni, hogyha ő ellenkezik? Hát pontosan annyit és imádkozni, hogy engem nem fog megütni.


Sajnos rettenetesen tudatlan vagy, kérdező.

2022. jún. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/106 anonim ***** válasza:
80%
Elszomorító ez a sok rossz családi történet.
2022. jún. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/106 anonim ***** válasza:
87%
Ezek átlagos családi történetek, aki megöregszik, 50% valószínűséggel demens is lesz, ami nem olyan aranyos dolog, ahogy a kérdező elképzeli. Továbbá az idős generáció ha fiatalon toleráns volt is a gyerekeivel, ahogy öregszik, az agyi változásokkal úgy kopik le róla a tolerancia, az én apám is 60 éves kora után mintha egy másik emberré vált volna, követelőző lett, nem figyel mások kérésére, igényeire, vele már nem lehet békés családi életet élni. Ez, hogy "de jó lenne, ha mindenki jól kijönne mindenkivel", amit a kérdező ír, egyenértékű azzal, éppolyan reális, mint hogy de jó volna, ha mindenki a világon gazdag lenne.
2022. jún. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/106 anonim ***** válasza:
87%

A közös evésről annyit, hogy 6-8 emberre főzni mindenki ízlése szerint még úgy is nehéz, ha nincs allergia, cukor betegség, vagy autizmus a családban, és mindenki eszik mindent.



Ez anno azért tudott működni, mert családi föld volt, mindenki ment kapálni és kész.

A mai világban így nem lehet megélni, és kb senki nem fog az első munkahelyéről nyugdíjba menni.

A legtöbb ember 4-5 teljesen más helyen tuti dolgozik, az egyik város, a másik vidék.

Ritka az, hogy senki nem kap állásajánlatot két várossal odébb.


És akkor ott az iskola választás, egyáltalán nem garantált, hogy az adott városban a gyerek jó iskolába tud menni, pláne továbbtanulni.


Arra sincs garancia, hogy amikor a gyerekek felnőnek, ők is mind maradni akarnak.

Ha emellé a szülők, nagyszülők is meghalnak, akkor könnyen a nyakadon marad a ház 5-10 év után, még 15 év hitellel.


Egy ilyen termeszvárat kiadni kb lehetetlen, és eladni is nehéz.


És nem, nem gondolom, hogy annó tényleg konfliktus mentes lett volna ez, csak csak egyszerűen nem volt más opció.

2022. jún. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!