Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jobb lenne több generációs...

Jobb lenne több generációs nagycsaládban élni, ha meglenne a kölcsönös tisztelet oda-vissza (idősebb és fiatalabb generációnak egyaránt)?

Figyelt kérdés

Részemről nem tetszik az a modell, hogy család = anya-apa-gyerekek. Úgy szeretném, hogy a nagyszülők is lennének ennek részese, hogy a gyerekek napi kapcsolatban legyenek velük, és ne kelljen amiatt idegeskedni, hogy pl. csakazért is másképp csinálnak valamit, mint a szülők kérik.

Szülőként pedig kikérem a tanácsát, adok a szavára, nem gondolom azt, hogy mindent rosszul tud.


2022. jún. 6. 09:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/106 anonim ***** válasza:
80%
Téged miért tiszteljen? Te tipikusan az vagy, aki nem TUD külön költözni, ezért azokat savazza, akiknek nem kell kicsi a rakást játszania nap, mint nap.
2022. jún. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/106 A kérdező kommentje:

40#


Igen, erről van szó. Azzal a kis kitétellel, hogy a fakivágás-ültetést is meg lehet beszélni, ha úgy adódik.

2022. jún. 6. 12:36
 43/106 anonim ***** válasza:
25%
Száz szónak is egy a vége kérdező: Ha ilyen családmodellben szeretnél élni, ne magyar házastársban gondolkodj. Ahogy látod a magyar kultúrában divat a saját idős szüleinket is lenézni... Magyar mentalitású ember erre nem alkalmas, amint látod a válaszokból is.
2022. jún. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/106 anonim ***** válasza:
82%

43

NEM nézzük le a szüleinket, csak szeretnénk boldogok lenni mi is úgy, hogy őket nem zavarjuk. Bocs, hogy szeretném, ha anyám is visszakapná a rendes felnőtt életét, ahol nyugodtan aludhat, mert a gyereke nem akkor áll neki kaját főzni, mikor ő már lefeküdt. Vagy ahol nem hallja, ahogy a FÉRJEMMEL szexelek a szomszéd szobában. Vagy nem kell kerülgetnie a mosatlan edényeinket, amiket mi rendszerint napokkal később szoktunk elmosogatni, mert hétköznap egyszerűen szétesik a háztartás, annyira zsúfoltak a napjaink.

Anyám nyugdíjas. Ráér nézni a rendetlenséget, zavarja, tenni fog ellene, amikor mi nem tudunk vagy nem akarunk épp. Máskor kel, máskor fekszik, mi még hajnal 2-kor simán ébren szoktunk lenni.


Tudom, idehaza menő lett segítés címszó alatt a szülő maradék éveit is elszívni, hadd öregedjen meg úgy, hogy ott élősködik valaki az otthonában és nem hagyja élni még azok után sem, hogy felnevelte, de hogy pont azokat állítjátok be rossznak, akik leveszik ezt a terhet és megalkuvást a szüleik válláról, az undorító.



Emeljétek fel a valagatokat és rakjátok össze a saját életeteket. Valószínűleg a szüleitek is fellélegeznének, hogy nem volt hiába a 20-30 évig tartó munkájuk.

2022. jún. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/106 anonim ***** válasza:
81%
Mindenki éljen úgy, ahogy szeretne. Ha neked a nagy család tetszik, akkor úgy. Másnak meg külön jó. Úgysem élhet együtt minden rokon. Gondolom te is csak a saját szüleiddel tervezel, anyósékkal, sógor/sógornő/akárki szüleivel, tesóival, annak a párjaival, gyerekeivel, stb. nyilván nem.
2022. jún. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/106 anonim válasza:
17%

#43 ez igazabol nem magyar mentalitás, hanem az újhullámos liberalis hozzaallas.


Karpataljan peldaul a MAGYAROK egy jó része úgy él, ahogy a kerdezo írja. Vagy van 1 udvaron ket haz, vagy ketgeneracios kulon bejáratú.

2022. jún. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/106 anonim ***** válasza:
81%
Miért, szerinted mi a tisztelet akkor? És az én válaszomból hogyan szűrted le, hogy én nem tisztelem a szüleimet? Még példát is írtam, hogyan működünk együtt. Nagyon kívancsi vagyok.
2022. jún. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/106 anonim ***** válasza:
87%
Kedves kérdező! Néha vegyél elő egy-egy szépirodalmi regényt, azok is a saját koruknak szokásaiból táplálkoznak, látni fogod, hogy ezek a családi együttélések 2-500 évvel ezelőtt is csak kényszerhelyzetek voltak, az emberek meg gyűlölték egymást házon belül.
2022. jún. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/106 anonim ***** válasza:
79%
Az a baj ezzel a modellel, hogy eleve az emberek 90%-nak fele ilyen helyzetekhez sincsen semmi érzelmi intelligenciája. Azért csak 3 generáció értékrendje ütközik, ami soha sem volt zökkenőmentes, csak régen még a szükség ezt diktálta. Akinél több generáción át jellemző a törődő szeretet és a kölcsönös tisztelet, amiben a pszichés igényeket figyelembe vették, azért annyira ott sem egyszerű ez a modell. Mivel én egy curvára terhelt családból vagyok és a párom ilyen ötlettel állna elő, nem,hogy az egész országból, a bolygóról kimenekülnék.
2022. jún. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/106 anonim ***** válasza:
85%
22es és valószínűleg ők se élnének veled együtt
2022. jún. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!