Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jobb lenne több generációs...

Jobb lenne több generációs nagycsaládban élni, ha meglenne a kölcsönös tisztelet oda-vissza (idősebb és fiatalabb generációnak egyaránt)?

Figyelt kérdés

Részemről nem tetszik az a modell, hogy család = anya-apa-gyerekek. Úgy szeretném, hogy a nagyszülők is lennének ennek részese, hogy a gyerekek napi kapcsolatban legyenek velük, és ne kelljen amiatt idegeskedni, hogy pl. csakazért is másképp csinálnak valamit, mint a szülők kérik.

Szülőként pedig kikérem a tanácsát, adok a szavára, nem gondolom azt, hogy mindent rosszul tud.


2022. jún. 6. 09:37
 61/106 anonim ***** válasza:
86%
Àpoltal már otthon?
2022. jún. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/106 anonim ***** válasza:
77%
Látszik, hogy nem épolt a kérdező még demenst. Én már igen. és a többgenerációs tisztelet mindig arról szól, hogy a fiatalabb tisztelettel engedelmeskedjen az öregebbnek, mert "azé a ház". Még nem láttam normálisan működő együttélést, rokonom költözött nagy lakásba anyósékhoz, hát egy éven belül válás lett belőle, pedig mikor az anyja figyelmeztette, hogy baj lehet, még ő mondta, milyen kdves vele az anyós. Aztán csak ez lett ott is az anyós részéről, mikor beleszólt a fiatalok életébe, hánykor keljenek, ne lustálkodjanak, hogy "te nekem ne mondd meg, az én otthonomban mit mondjak, mit ne". Mindig csicska a fiatal, ha öregekkel él. Megparancsolják neki, most ezt tedd, azt tedd, ha hétvégén kirándulna, akkor lusta disznó, mert a fóliában dolgozzon inkább.
2022. jún. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/106 anonim ***** válasza:
74%
Éltél te már együtt 60+ emberekkel? Az idősek sosem fogják tisztelni a véleményed. Amikor ők fiatalok voltak őket az após anyós írányitotta. Most ők is írányitani akarnak,ebbe szocializálódtak.
2022. jún. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/106 A kérdező kommentje:
61# és 62# ti sem olvastátok el, amiket írtam.
2022. jún. 6. 15:54
 65/106 anonim ***** válasza:
84%
Ismerős öreg mesélte, hogy a hevesi faluban, ahol élt, annak idején aki férfi úgy nősült, hogy szegény volt, nem volt háza, ezért a gazdag apósékhoz költözött, azzal még a kocsmában se állt szóba a többi férfi, mert az ingyen napszámos volt az apósáéknál, aki parancsolt neki.
2022. jún. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/106 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, nem a valós világban élsz, elképzelsz valamit, ami csak 2-3 százalékban létezik.
2022. jún. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/106 anonim ***** válasza:
76%
Persze, ha többtucat ember nem ért egyet veled, akkor biztos te vagy a helikopter.
2022. jún. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/106 anonim ***** válasza:
92%

Most mi a gond amúgy? Mindenkinek megvan a lehetősége úgy és azokkal laknia akikkel szeretne. Ha neked a többgenerációs modell a szimpatikus, mint együttélési forma és a családtagjaidnak is, lakjatok úgy.


Akiknek az nem tetszik, ők meg külön.


Miért kéne mindenkinek egyformán? Nem kell meggyőzni senkit. Mindenki eltudja dönteni, hogy szeretne élni.

2022. jún. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/106 anonim ***** válasza:
72%
Jó, kérdező, akkor tessék: de, ha mindenki tökéletes lenne, és mindenben lenne kompromisszum (lásd valamelyik fentebbi válaszoló "van is fa meg nincs is" példáját), isteni szuper lenne mind együtt lakni, és folyton szivárvány ragyogna fölöttünk. Ha meg nagyanyámnak áramszedője lenne, ő lenne a villamos.
2022. jún. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/106 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, én nem akarok így élni, ezért nem is élek így. Te így akarsz, mi tart vissza? Ha szimpatikus neked ez az életforma, hát rajta, valósítsd meg.

Miért nem élsz így? Mi akadályoz meg benne?

2022. jún. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!