Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jobb lenne több generációs...

Jobb lenne több generációs nagycsaládban élni, ha meglenne a kölcsönös tisztelet oda-vissza (idősebb és fiatalabb generációnak egyaránt)?

Figyelt kérdés

Részemről nem tetszik az a modell, hogy család = anya-apa-gyerekek. Úgy szeretném, hogy a nagyszülők is lennének ennek részese, hogy a gyerekek napi kapcsolatban legyenek velük, és ne kelljen amiatt idegeskedni, hogy pl. csakazért is másképp csinálnak valamit, mint a szülők kérik.

Szülőként pedig kikérem a tanácsát, adok a szavára, nem gondolom azt, hogy mindent rosszul tud.


2022. jún. 6. 09:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/106 anonim ***** válasza:
91%
Ha nincs agglegény sógor es szingli sógornő? Ha a demens nagyi kakit ken a falra éjszakánként és késsel fenyegeti rikoltozva a gyereket, mert mit keres itt, nem ismeri meg? Ha valaki nem akar pont azon a településen élni, mert nincs olyan munka, amilyet szívesen végezne? Ha egy anyának, mikor nagymama lesz, nem a nagymamaság az ambíciója, hanem utazgatna végre? Ha a varrogató anyuka rájön, micsoda öntudatot ad az önálló kereset és nem megy már vissza htb-nek, ahogy azt várnák tőle? Ha összekap a csalad, mert fel kéne újítani a házat, de hogy legyen kifizetve? Minél több ember él együtt, annál többféle önalló gondolat születhet. Nem biztos, hogy mindenki csavar szeretne lenni a nagycsalád gépezetében, kérdező. Régen ez nem volt kérdés, egyféle életút volt, nem választhattál mást. Ma már igen, ezért nem tudom elképzelni, hogy ennyi ember mind boldogan, szabad akaratból 100%-ban egész életében csakis a nagycsaládban akarjon élni. Mert ma már választhatnak mást is. Szerencsére.
2022. jún. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/106 A kérdező kommentje:

24#


Olvasd el jobban, mert félreértelmezted, és nem az én gondolataimat cáfolod valójában.

2022. jún. 6. 11:54
 33/106 anonim ***** válasza:
86%

Jó lenne, de az öregek nem akarnak alkalmazkodni a fiatalokhoz. Nemhogy az unokáikhoz, a gyerekeikhez se.


Így meg nincs fejlődés és haladás.

2022. jún. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/106 anonim ***** válasza:
13%

33, az öreg nem akar alkalmazkodni? Hát nagyon nem ezt látom...

Olyan kva önző a 25-40-es korosztály, hogy az valami elképesztő.

2022. jún. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/106 A kérdező kommentje:

31#


Te (és még sokan) csak a kérdés felét olvastátok el. Kölcsönös tiszteletről, együttműködésről van szó.

2022. jún. 6. 11:58
 36/106 anonim ***** válasza:
81%

34


Nem is tudom, ki szokott mindig azzal érvelni, mikor vesztésre áll egy vitában, hogyv: ez az én házam, megdolgoztam ezért.


És most nem az én családomról beszélek, nekem a szüleim felfogták, hogy különböző életet élő, különböző életritmusú, más generációba tartozó felnőtt embereknek nincs helye egy háztartásban és úgy egészséges a kapcsolat, ha az otthonunk tudja garantálni mindannyiunknak a saját szabadságát és privát szféráját.

2022. jún. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/106 anonim ***** válasza:
89%
31 vagyok. Az egeszet elolvastam. De a kölcsönös tisztelet meg együttműködés semmit nem ér, ha egyszer nem akar a csalad minden egyes tagja így elni. Érted? Mi nagyon tiszteljük egymást a szüleimmel es együtt is működünk, pl közösen tartjuk fenn a nyaralónkat, de nem akarunk így nagycsaladként együtt élni, nem ez az életcélunk. Érted?
2022. jún. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/106 A kérdező kommentje:

37#


Igen, látom is, mennyi tisztelet van benned.

2022. jún. 6. 12:06
 39/106 anonim ***** válasza:
91%

Nekem nem tetszene. Szeretek egyedül is lenni. Ilyen nagy családos verzióban mindig itt lenne valaki velem. Nem lenne semmi személyes terem. Tipikusan az az eset, hogy jobban érezném magam a munkahelyemen mint otthon.

A gondozást meg nem vállalnám. Nem tudnék pelenkát cserélni. Elhánynám magam. Fürdetni, seggét kitörölni, a csipát kitörölni a szeméből stb.. Nem nekem való. Nem vagyok gondozó. Tisztelem, becsülöm aki ezt a munkát végzi, mert én erre nem lennék képes.

2022. jún. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/106 Kólauborkával ***** válasza:
24%

Nálunk nagyszülők- anya- mi modell van, még nagypapám úgy építette a házat, hogy elférjünk és tök jól elvagyunk. Természetesen előnye, hátránya is van, de örülök, hogy mindennap látom őket. 31 vagyok és ez a 3 külön háztartás jól meg lett oldva, nem zavarnak a saját életemben, de minden nap találkozunk, beszélünk picit.


Mivel ő építette a házat, én tiszteletben tartom minden kérését, “bogarát”, tehát nem vágok ki fát a kertből, meg ültetek újra növényeket, mert nem tetszene neki az, ahogy meg nekem tetszene….de hát valamit valamiért, ő építette és szenderüljön (majd, jó soká) örök nyugalomra olyan helyen, ahol neki tetszik.

2022. jún. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!