Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jobb lenne több generációs...

Jobb lenne több generációs nagycsaládban élni, ha meglenne a kölcsönös tisztelet oda-vissza (idősebb és fiatalabb generációnak egyaránt)?

Figyelt kérdés

Részemről nem tetszik az a modell, hogy család = anya-apa-gyerekek. Úgy szeretném, hogy a nagyszülők is lennének ennek részese, hogy a gyerekek napi kapcsolatban legyenek velük, és ne kelljen amiatt idegeskedni, hogy pl. csakazért is másképp csinálnak valamit, mint a szülők kérik.

Szülőként pedig kikérem a tanácsát, adok a szavára, nem gondolom azt, hogy mindent rosszul tud.


2022. jún. 6. 09:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/106 anonim ***** válasza:
80%
Persze egyén együtt a család. Nekem ettől lett étkezési zavarom.
2022. jún. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/106 anonim ***** válasza:
93%
imadom anyamat de a vilag minden penzeert se elnek egyutt vele, apammal se mert o ahhoz van szokva hogy o ki van szolgalva (en meg nem szolgalok ki senkit). anyosommal ideiglenesen talan, aposommal NEM
2022. jún. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/106 anonim ***** válasza:
93%
Miért kell ehhez együtt élni? Nagyon jó a kapcsolat szüleimmel, férjem szüleivel is. Rendszeresen vannak közös programok. Oda-vissza számíthatunk egymásra. Egy városban élünk mind, akkor találkozunk, amikor akarunk.
2022. jún. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/106 anonim ***** válasza:
92%
7-es kommentedre, kérdező. Úgy látszik, te nem gondoztál még demenst. Ugyanis egy demens nem arról szól, hogy pelenkázni kell. Ezt egy felnőtt, akinek még ép is az elméje, nehezen fogadja el, ha meg demens, hozzájöhet az, hogy összekeni szarral az ágyat, rád borítja a kajáját, kiabál, kárt tesz magában. Hiába figyel rá a családtag, ezeket az embereket egyedül hagyni nem lehet, az ember totál rámegy a gondozásra. Sajnos ez az igazság. Más a helyzet, ha nem ilyen szintű a probléma.
2022. jún. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/106 anonim ***** válasza:
90%
#7 szerintem meg inkabb traumatikus lenne, foleg gyerekeknek egy demens emberrel elni. en felnottkent se szeretnek
2022. jún. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/106 anonim ***** válasza:
95%
A nagyszüleim így éltek, 3 generáció együtt. Anyám persze elköltözött, amikor családot alapított, de imádtam náluk nyaralni. De mindenki normális volt és szerette egymást, papám imádta az anyósát! Sosem hallottam veszekedést vagy effélét. De a legtöbb esetben nem ilyen jó fej emberek kerülnek össze, és nem működik a dolog.
2022. jún. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/106 anonim ***** válasza:
82%
Két- vagy többgenerációs, rendesen elszeparált házban ez nagyon is működhet. Külön bejárat, külön kert, stb. Így együtt is vannak, de van privát szféra is. De ehhez is intelligencia kell, mint mindenhez.
2022. jún. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/106 anonim ***** válasza:
29%
Ideális esetben ez lenne a legjobb. De máris elbukik a dolog ott, hogy "csak" az egyik fél szüleivel költöznek össze, és máris nincs egyensúly. És akkor még a generációs vitákról nem is esett szó. Szerintem a legjobb, ha az egyes háztartások közel (akár papucsos távolságra) laknak, de ehhez is jó kapcsolat kell.
2022. jún. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/106 anonim ***** válasza:
96%

"Nekem ettől lett étkezési zavarom."


Tesómnak is. Én meg dagadt lettem. Ő olyan volt, hogy ha nem éhes, nem tud enni, apám meg verte a tamtamot, hogy de akkor is együtt kell enni. A béke kedvéért én meg mindig megettem, amit elém tettek, hosszú-hosszú évekig nem éreztem éhséget, mert mindig ettem.

2022. jún. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/106 anonim ***** válasza:
89%

Gyerekként sikítva menekülnék egy ilyen házból. Nincs az az isten, hogy a felnőtt életem anyámmal és nagyanyámmal a szomszédban kezdjem. Vendégeket sem lehet normálisan hívni, mert az öregek alszanak és zavarja őket. Lényegében minden az idősebb generációról szól egy ilyen háztartásban, a gyerek pedig örökre gyerek szerepben marad, csak a feladatai nőnek.


Szerintem ez szörnyű.

2022. jún. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!