Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a felháborodásom? Igazá...

Jogos a felháborodásom? Igazából hangot nem adtam neki csak ugy magamban fortyogok.

Figyelt kérdés

17 éve vagyunk együtt, van egy 4 éves közös gyerkőc. Neki előző kapcsolatából van egy 19 éves lánya. Gyerektartást mindig fizette rendesen, azon kivül bármit kért a kiscsaj megkapta. Tartották is rendesen a kapcsolatot, heti szinten jött, nagy apa lánya szerelem.. sose problémáztam semmin, de most ....

Tudni kell hogy a párom magyar viszonylatban jól keres. Viszont én gyerek mellett egyenlőre csak közmunkát találtam, (kisváros, gyárakban 2-3műszak van, eladó a szakmám, de az is esélytelen)

Most ballag a lánya szakmunkás képzőből. Nálunk lesz a buli, mi fizetünk mindent, kaja, pia, süti stb. Pluszba kapott a kiscsaj egy 100ezer ftos telefont tőlünk, vagyis az apjától. Az egész hacacáré nem áll meg 150ezernél.

Természetesen a kislányunk is megkap mindent, de azért nagyobb kiadásokra gyüjtögetünk, vagy összedobjuk szülinap névnap a rokonokkal. Azt hogy én nem igazán kapok sose ajándékot, max 5000Ft értékben nem is taglalom.

A legnagyobb bajom az egésszel az, hogy a párom lánya már nem is jár hozzánk nagyon. Havonta-kéthavonta eljön 2-3órára meg a gyerektartásért aztán ennyi.

Igazábol nem is tudom mit várok tőletek, de jó volt kiirni magamból.


2022. jún. 14. 19:34
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
95%

A pároddal kellene ezt megbeszelni, hogy az anyagiakat hogyan osztjátok be. A lány 19 éves, már sokáig gyerektartás nem jár neki...

Te pedig próbálhatnál otthonról dolgozni, sok helyen van már teljesen otthoni munkavégzéssel pl ügyintéző/ügyfélszolgálatos állás. Ha érdekel, tudok is egyet, írj rám.

2022. jún. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
91%

Miért? Szeretnéd, ha hetente, két hetente menne hozzátok napokra? ... de őszintén!

Jó-jó, most (neked!) soknak tűnik a kiadás, de 100ezer manapság telefonra semmi és nem ballag a lány többet.

A te ajándékaid meg elég gyatrák, de a bevezetéstől sok függ ...

2022. jún. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
87%
Nem jogos
2022. jún. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:

Nem, de mondjuk hetente eljöhetne pár órára, a kislányom is nagyon szereti. Sose volt túl szoros vele a kapcsolatom, de rossz sem. És az apjának is rossz hogy nem jön.

Igen engem is ez vigasztal, hogy nem ballag többet 🤣

Nem is verek cirkuszt, csak igy magamban rosszul esik. Nameg egész szombaton ugrálhatok a vendégeknek.

2022. jún. 14. 19:50
 5/62 anonim ***** válasza:
93%

#4

Hány vendég lesz? És ki találta ki, hogy nálatok legyen a buli?

Egyébként csinálj svédasztalt, akkor kevésbé kell a nyelveden taposnod!

2022. jún. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
36%
Egyre unszimpatikusabb vagy nekem...
2022. jún. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 qkker1 ***** válasza:
69%
Kb. 1 éve már kiírtad ugyanezt, csak más számokkal!
2022. jún. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
92%

Nem jogos, a párod annyit költ a lányára amennyit akar. Főleg te írtad, hogy a közös gyermek is megkap mindent ha neki lesz a ballagása, az sem lesz kevesebb kiadás.Tehát nem a közös gyerektől veszi el, akkor lenne jogos.


Az, hogy te nem kapsz ajándékot, az nem ide tartozik. Azt rendezd a pároddal, hiszen azt is írtad nem szokott tégen nagyon ajándékozni, tehát az sem a ballagási kiadások miatt van.


A lány meg azért nem megy már olyan sűrűn, mert időközben nagyobb lett, inkább barátokkal van, ez is természetes.

2022. jún. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:

Nem baj hogy unszimpatikus vagyok, nem lehet mindenki szimpatikus :)

Nem irtam ki ugyanezt, tavaly nem ballagott senki.


Egyébként kb. 15 vendég lesz, és a páromnál nem is volt kérdés hogy itt lesz a buli.

2022. jún. 14. 20:06
 10/62 anonim ***** válasza:
21%

Nem létezik az unszimpatikus szó. Amit kerestek, az az antipatikus.


Kérdező! Vele beszéld meg. Én már rég szóvá tettem volna ezt. Egy 19 évesnek gyermektartás sem jár. A lány anyjával mi van?

És ne magadba fortyogj, mert majd fizethetitek a hat milliós esküvőjét is a lánynak, ha nem állsz a sarkadra.

2022. jún. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!