Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a felháborodásom? Igazá...

Jogos a felháborodásom? Igazából hangot nem adtam neki csak ugy magamban fortyogok.

Figyelt kérdés

17 éve vagyunk együtt, van egy 4 éves közös gyerkőc. Neki előző kapcsolatából van egy 19 éves lánya. Gyerektartást mindig fizette rendesen, azon kivül bármit kért a kiscsaj megkapta. Tartották is rendesen a kapcsolatot, heti szinten jött, nagy apa lánya szerelem.. sose problémáztam semmin, de most ....

Tudni kell hogy a párom magyar viszonylatban jól keres. Viszont én gyerek mellett egyenlőre csak közmunkát találtam, (kisváros, gyárakban 2-3műszak van, eladó a szakmám, de az is esélytelen)

Most ballag a lánya szakmunkás képzőből. Nálunk lesz a buli, mi fizetünk mindent, kaja, pia, süti stb. Pluszba kapott a kiscsaj egy 100ezer ftos telefont tőlünk, vagyis az apjától. Az egész hacacáré nem áll meg 150ezernél.

Természetesen a kislányunk is megkap mindent, de azért nagyobb kiadásokra gyüjtögetünk, vagy összedobjuk szülinap névnap a rokonokkal. Azt hogy én nem igazán kapok sose ajándékot, max 5000Ft értékben nem is taglalom.

A legnagyobb bajom az egésszel az, hogy a párom lánya már nem is jár hozzánk nagyon. Havonta-kéthavonta eljön 2-3órára meg a gyerektartásért aztán ennyi.

Igazábol nem is tudom mit várok tőletek, de jó volt kiirni magamból.


2022. jún. 14. 19:34
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
84%
Jaj istenem, minek ez a nagy drámai sertődés. A valaszolókat nem tudod ezzel meghatni, csak beigazolja, hogy te nem valódi kérdést tettél itt fel, hanem önigazolást kerestél. Egy csomóan tök empatikusak veled es jokat írnak, de te eldöntötted, hogy neked van igazad és nem tudsz mit csinalni, a lány meg nemtörődöm és kész. Igy en sem ertem, mi értelme kérdést kiírni. Egy kérdésre definíció szerint nem csak egyfele valasz adható.
2022. jún. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
42%

Generációs szakadéknak hìvják kérdező. Ahogy a családra "nincs szükség" (mindenki egyedül él, tudja vinni a háztartást, van ovi, bölcsi, bébiszitter, takkernő), a következő generáció számára terhes lesz a kapcsolattartás a szülőkkel és ahogy nézem, ez a generáció másképp gondolkodik (szerintem önzőbben, de van aki szerint egyenesebben), mint az előző.


Ez amúgy is az az életkor, amikor le akarna válni a szülőkről. Nem feléd irányul a viselkedése és most már csak várhatod, hogy mi sül ki belőle, a hozzávalókat már bekevertétek.

2022. jún. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
66%
Ja, itt senki sem szülő, senki sem tudja, hogy milyen kva nehéz ovikompatibilis munkahelyet találni. Ugyan magyarázd már meg, kérlek! Csak kb. minden második anyuka szembesül ezzel. Én is, megjegyzem. Ne mártírkodj!
2022. jún. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 A kérdező kommentje:

Nem mártirkodok, csak leirtam hogy nagyon nehéz. Azoknak, akik nem értik miert nem dolgozom máshol 🤷

Nyilván aki szülő, netántalán segitsége sincs, az tudja mivel jár ez.

De itt tényleg mindenki olyan rohadt okos! Légyszi, ne szóljatok többen hozzá a kérdésemhez mert csak az agyamat basszátok fel màr.

Lesz buli, megvan a telefon, még tortát is sütök péntek éjjel mosolyogva. Hipiszupi boldoság meg minden!

És igazatok van, tényleg! Hidjétek el 😁

2022. jún. 15. 20:58
 55/62 anonim ***** válasza:
79%
Na leakad a témáról a kárörvendő mostoha. El lehet menni tőlük, vagy ne panaszkodj, csak élősködsz rajtuk, parazitáskodsz.. Csodálom hogy nem penderítettek még onnan ki, hogy lehet ezt hosszú távon elviselni!?
2022. jún. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező, szerintem itt inkább az lehet a baj - én ezt látom ki a soraidból - , hogy míg a lányát tejben-vajban füröszti, Neked ebből a figyelemből nem jut, és ha tudatos, ha nem: irigy vagy. Neked a cselédsor jut, az éjjeli tortasütés, meg rajtad és az ajándékodon lehet nadrágszíjat húzni, pedig biztos neked is vannak vágyaid, amire el lehetne költeni ennyi pénzt (egyszer az életben van ilyen -alapon), téged is lehetne ünnepelni, neked is lehetne vendégséget szervezni, csak neked senki nem fog. A lány nem csinál semmi rosszat, semmi olyat, amit egy kamasz ne tenne. Vágyik dolgokra (amit meg is kap), és éli világát kedvére.

Le kellene ülnöd a pároddal beszélni!

2022. jún. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy szól. Akkor nem tudna mártírkodni
2022. jún. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 A kérdező kommentje:

Na jó mostmár nevetek nagyon 🤣 kárörvendő mostoha 🤣🤣🤣

Köszönöm annak aki normális választ adott amúgy.

2022. jún. 16. 17:34
 59/62 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem beszélsz a pároddal?
2022. jún. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele. Elmegyünk étterembe kajálni, nem nálunk lesz a buli. Béke van, meg elégedetség is. Viszont nem tud valaki veszprémben valami jó helyet ahova lehet még asztalt foglalni?
2022. jún. 16. 20:19
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!