Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a felháborodásom? Igazá...

Jogos a felháborodásom? Igazából hangot nem adtam neki csak ugy magamban fortyogok.

Figyelt kérdés

17 éve vagyunk együtt, van egy 4 éves közös gyerkőc. Neki előző kapcsolatából van egy 19 éves lánya. Gyerektartást mindig fizette rendesen, azon kivül bármit kért a kiscsaj megkapta. Tartották is rendesen a kapcsolatot, heti szinten jött, nagy apa lánya szerelem.. sose problémáztam semmin, de most ....

Tudni kell hogy a párom magyar viszonylatban jól keres. Viszont én gyerek mellett egyenlőre csak közmunkát találtam, (kisváros, gyárakban 2-3műszak van, eladó a szakmám, de az is esélytelen)

Most ballag a lánya szakmunkás képzőből. Nálunk lesz a buli, mi fizetünk mindent, kaja, pia, süti stb. Pluszba kapott a kiscsaj egy 100ezer ftos telefont tőlünk, vagyis az apjától. Az egész hacacáré nem áll meg 150ezernél.

Természetesen a kislányunk is megkap mindent, de azért nagyobb kiadásokra gyüjtögetünk, vagy összedobjuk szülinap névnap a rokonokkal. Azt hogy én nem igazán kapok sose ajándékot, max 5000Ft értékben nem is taglalom.

A legnagyobb bajom az egésszel az, hogy a párom lánya már nem is jár hozzánk nagyon. Havonta-kéthavonta eljön 2-3órára meg a gyerektartásért aztán ennyi.

Igazábol nem is tudom mit várok tőletek, de jó volt kiirni magamból.


2022. jún. 14. 19:34
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
76%

Nem, de mondjuk hetente eljöhetne pár órára, a kislányom is nagyon szereti. - már miért kéne egy 19 éves fiatalnak csak azért nálatok unatkoznia, mert a 4-5-10 éves "testvére" nagyon szereti? :D


Engem is csíp az öcsém, de attól nem fogok heti 3x3-4 órát ott csücsülni. Hát persze.

2022. jún. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
24%

17-es nem agresszív, hanem full igaza van!


A közös családi kasszáról meg csak annyit, hogyha én keresek 40 rongyot a férjem meg 400-at, akkor piszkosul nem szólhatok bele, hogy a 360-nal - ami az ÖVÉ! mit tesz.


Amúgy pedig menne a halál egy négyéves pesztrálgatni, az neki IDEGEN gyerek, hiába egyezik félig a dns-ük.

2022. jún. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
62%
40-es, hogyha megkeres annyit, akkor azt tesz a pénzével, amit akar. ;)
2022. jún. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
85%

A házasság gazdasági vagyonközösség, nincs olyan, hogy amit megkeres, az full az övé, ha én 40-et keresek, a feleségeként és együtt élünk a közös lakásban a közös gyerekkel, akkor éljek 40-ből, ő meg majd él a saját keresetéből? És menjen egyedül nyaralni is meg kajáljon külön? Én nem is értem, ki hogy gondolja ezt a hülyeséget.

Mindazonaltal, kérdező, szerintem ez nem igazán jogos. Nyilván meg akar a férjed adni a lányának mindent, és tudja, hogy nem kell neki ezért "cserébe" semmit tenni. Nem vagy gonosz mostoha, csak nem a te gyereked, és nem tudod feltétel nélkül szeretni. Ez nem baj, csak próbáld kicsit empatikusabban nezni ezt. Amikor a gyerekünk vegez az összes iskolájával és kilép az életbe, szerintem természetes, hogy egy jó nagy bulival szeretnénk megünnepelni. Szülinap van minden évben, de ilyen alkalom csak egyszer egy életben. Most emiatt azon izélni, hogy 150 ezer forintba kerül... hát ne haragudj, de nagyon kicsinyes. És igen, egy fiatal felnőttől ne várd, hogy órákat csücsüljön ott többször egy héten. Milyen jó, hogy a pénzért átment, és nem utalva kérte.

2022. jún. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
83%

Elolvastam egyben az egészet, szerintem a kérdező nagyon kiszolgáltatott helyzetben van és a párja vissazél azzal, hogy most ő keres többet.

És nem hinném, hogy bárki, aki ide írt kioktatást nekik, olyan türelemmel viselné ezt a helyzetet, mint a kérdező.


Kérdező, nem véletlenül vagy elégedetlen, de valójában nem a buli a problémád, hanem a kiszolgáltatottság. Úgy gondolom, hogy mikor te kerestél többet, akkor is ilyen volt a viszonyotok valójábn, csak kevésbé látszott.


Egyszerű megoldást sajnos nem tudok, de átérzem a helyzeted. Meg kéne erősödnöd lelkileg, találni barátokat akár melóban.

2022. jún. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon hasonló helyzetben vagyunk, én 12 éve vagyok a férjemmel, 16 éves a fia, 4 éves a közös, értem az oldaladat.

A ballagás egy ritka alkalom, a közösnek is lesz. Normális, hogy költ rá. Az a baj, ha úgy érzed, hogy veled nem figyelmes, viszont a kettőt ne kapcsold össze, ez egymástól független. Szóval üljetek le, és mondd el neki, mit érzel, és kérdezd meg, hogy ő hogy látja a dolgokat, de ne támadj, és ne a ballagást hozd fel neki. Ha megbecsülve éreznéd magad, nem bántana a ballagásra költött pénz, és a vele járó meló.

2022. jún. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
90%

A te lányod is megkapja majd a drága ballagásokat, nem kell kiakadni. Amúgy ha jól keres a párod, akkor semmi sem tart attól vissza, hogy tanulj. Eladó végzettséggel valóban nehéz olyat találni, hogy mondjuk 7-től 3-ig. De pl óvónő hiány van. Vagy egyéb olyan szakma, ahol akár magadnak osztod be az idődet. Vagy tényleg bármi, ami érdekel. Általában hajnal 5-től délután 5-ig van nyitva az ovi. Ebben a sávban gyakorlatilag bármi benne van.

Azt megértem, hogy eshet rosszul, hogy te nem kapsz drágább ajándékot, de neked meg azt kell megérteni, hogy ha viszont tényleg annyi kiadás van, hogy a megtakarításhoz kell nyúlni hónap végén, akkor egészen egyszerűen nem telik rá. A gyerekekre jut. Ő kettővel számol, mert neki kettő van. Ezt neked is meg lehetne érteni. Nem a tiéden spórol, csak megadja a másiknak is azt, amit az ember a gyerekének adni tud/akar. Hs ez azzal jár, hogy pár alkalommal hozzá kell nyúlni a megtakarításhoz, akkor hozzá kell. Akkor is kell majd, ha a kicsinek lesz valami ünnep. Lesz egyébként a lánynak még esküvője is. Meg valószínűleg lesz majd unoka is. Ne sajnáld, amíg jut a tiédnek is ugyanaz, mert csúnya dolog. Te sem örülnél, ha a tiéddel csinálná ezt az új asszony. Főleg, ha te valóban nem keresel. Akkor neaz övét sajnáld a saját gyerekére.

2022. jún. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
33%
Vagy esetleg borítékolhatnának is. Minden hónapban x összeget félrerak erre-arra, gondolva a gyerekre, aztán nem lesz akkora meglepetés, a hirtelen kell pénz!
2022. jún. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
94%

Azoknak akik felróják hogy kevesebbet keres.

Az megvan higy közösen vállalták gyereket ugye? Mert 13 év után nem véletlenül esik teherbe egy nő. Egy óvodás gyerek még nem tud önállóan oviba menni. Nem róható fel a kérdezőnek hogy miért keres keveset. A közös(!) gyerekvállalás előtt a kérdezőnek volt normális állása. Ez vár azokra akik szülnek, általában a férj dolgozik mert a nő eleinte szoptat ezért neki muszály otthon maradnia. Es nehéz munkát találni egy pici gyerek mellett, nem. Mindenki lakik nagyvárosban. A férje/párja gyereket neveli, és részmunkaidőben, közmunka mindegy hogy hívjuk, de dolgozik. A párja ezzel gondolom tudatában volt mikor belekezdtek. Szóval ne nevezzük eltartottnak a kérdezőt mert rohadtul nem jogos. Aki nem írta ne vegye magára.


Az van higy nem látunk bele a dologba, nem ismerjük a lányt, lehet hogy teljesen a kérdezőnek van igaza és egy halatlan ember, de nem tudhatjuk. Majd ha felnő akkor még fogja látni hogy egyáltalán nem volt rossz apja, és amikor mindenki a mostohajáról panaszkodik ő elmondhatja hogy az övé normális volt és a féltestvérével is jóban van. Majd akkor visszanezve már máshogy fogja gondolni a dolgokat.

2022. jún. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 A kérdező kommentje:

Mégegyszer! Igazából nem a "buli" a bajom, nem a pénz! Nem is az, hogy eddig is megadott neki mindent!

Voltam 19 éves én is. Párkapcsoltban, külön háztartást vezetve. De volt heti 1-2 órám a szüleimre mindig.

Nem idegen neki a testvére, állitolag szereti is, aztán nem tudom. Nem heti többszöri 3-4órát írtam, hanem heti 2órát....

Ami szerintem kurvára nem akkora áldozat azért akit állítólag szeretünk... Ha nem is a testvérét hanem az apját nézze.

Most is tudom, vége lesz a bulinak, hazaviszi az ajándékokat, és kb egész nyáron felénk se fog nézni. Pedig még nem dolgozik, iskola, gyakorlat se lesz.

Az ovi nálunk 7-16 30 ig van nyitva. Vagyis 17 ig, de akkorra már max 2 gyerek van.

Aki nincs ilyen helyzetben, rohadtul nem tudja, hogy hiaba adom be 100 helyre a jelentkezést, 50 helyről nem is szolnak, a maradék első kérdése hova teszem a gyereket ha beteg. Hát vajon hova.

Rohadt nehéz helyzet.

De mindegy kár volt kérdezni bármit is, olvasgattam, itt mindig a kérdező a hülye.

2022. jún. 15. 15:16
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!