Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a felháborodásom? Igazá...

Jogos a felháborodásom? Igazából hangot nem adtam neki csak ugy magamban fortyogok.

Figyelt kérdés

17 éve vagyunk együtt, van egy 4 éves közös gyerkőc. Neki előző kapcsolatából van egy 19 éves lánya. Gyerektartást mindig fizette rendesen, azon kivül bármit kért a kiscsaj megkapta. Tartották is rendesen a kapcsolatot, heti szinten jött, nagy apa lánya szerelem.. sose problémáztam semmin, de most ....

Tudni kell hogy a párom magyar viszonylatban jól keres. Viszont én gyerek mellett egyenlőre csak közmunkát találtam, (kisváros, gyárakban 2-3műszak van, eladó a szakmám, de az is esélytelen)

Most ballag a lánya szakmunkás képzőből. Nálunk lesz a buli, mi fizetünk mindent, kaja, pia, süti stb. Pluszba kapott a kiscsaj egy 100ezer ftos telefont tőlünk, vagyis az apjától. Az egész hacacáré nem áll meg 150ezernél.

Természetesen a kislányunk is megkap mindent, de azért nagyobb kiadásokra gyüjtögetünk, vagy összedobjuk szülinap névnap a rokonokkal. Azt hogy én nem igazán kapok sose ajándékot, max 5000Ft értékben nem is taglalom.

A legnagyobb bajom az egésszel az, hogy a párom lánya már nem is jár hozzánk nagyon. Havonta-kéthavonta eljön 2-3órára meg a gyerektartásért aztán ennyi.

Igazábol nem is tudom mit várok tőletek, de jó volt kiirni magamból.


2022. jún. 14. 19:34
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 A kérdező kommentje:

Nyilván annyit költ rá amennyit akar, aztán hónap végén nekem mondja mennyi pénz elment 🤷, hozzá kellett nyulni a megtakaritashoz, stb.

De mindegy, nem cirkuszolok, meg semmi, csak nekem ez nem jó érzés.

2022. jún. 14. 20:10
 12/62 qkker1 ***** válasza:
20%

"Nem irtam ki ugyanezt, tavaly nem ballagott senki."


Igazad van, tavaly csak azon sopánkodtál /kamuztál/, hogy mennyit költ a lányára, te meg semmit nem kapsz.

2022. jún. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 A kérdező kommentje:
Lehet más is van hasonló szituációban, de mindegy ha szerinted én voltam legyen úgy. :)
2022. jún. 14. 20:13
 14/62 anonim ***** válasza:
58%

De mindegy, nem cirkuszolok, meg semmi, csak nekem ez nem jó érzés.

Akkor fölösleges volt kérdést kiírni erről.

2022. jún. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 A kérdező kommentje:

10 es :)

Járt gyerektartás, mert tanult, most lett vége a sulinak.

Van anyja is neki, öt se bántottam soha, mert egyedül is kemény lehet gyereket nevelni.

Gondolom ott is lesz buli, csak szerényebb, az anyja családjával.

2022. jún. 14. 20:16
 16/62 A kérdező kommentje:

Nem volt felesleges. Azért mert én itthon nem verem ki a cirkuszt, feleslegesen, mert ugyse változna semmi max a családi békét zúznám rommá, még megkérdezhetem másnak mi a véleménye erről.


Igazából annyi bajom van, hogy sokallom ezt a kiadást, egy 1 napos "bulira"… ha egy 80-100ezernél megállt volna a dolog akkor nem stresszelnék rajta.

2022. jún. 14. 20:19
 17/62 anonim ***** válasza:
66%

Még szép, hogy nem lesz kérdés, lévén, hogy az ő lányáról van szó és ráadásul a kistesója is szereti...Max közöld, hogy nem segítesz semmiben és menj el otthonról addig, ha részt venni sem akarsz a bulin. Ja és NEM “mi”, hanem Ő állja, a saját gyermekének, lévén, hogy ő keres jól. Esélyesen igen jól, ha ez belefér és mellette jut minden másra is. Természetes, hogy a nagyobb gyereke ugyanannyira fontos neki, mint a kicsi és azt írod, ő is megkap mindent. Te meg nem tudom, mire fel vársz el drága ajándékokat, miközben el vagy tartva kvázi, a gyereketeknek minden jut és a tetejében ilyen rosszindulattal viseltetsz a férjed édesgyereke iránt, aki semmit nem ártott neked, nem gonoszkodik. Nehogy azt hidd, hogy ez a hozzáállás nem süt rólad. Lehet, a lány is érzi és ezért (sem) megy túl gyakran. Te még ellenben abba is belekötsz, miért nem jár egy kvázi felnőtt nő hetente fél napokat babázgatni. Hát talán mert van saját kis élete. Ha menne, az lenne a baj, lefogadom meg hogy kieszi a hűtőt stb.

Nem a férjed fizetését kéne beosztani meg élősködni belőle, hanem normális munkát keresni vagy normális végzettséggel rendelkezni. Nem a kiscsaj tehet róla, hogy neked utóbbi nincs, bár halkan jegyzem meg, érettségivel is van lehetőség a közmunkán kívül. Csak keresni kéne. Vagy ha tényleg mindent megpróbáltál, akkor tanulni valamit okj-n. Igen, nehéz és pénzbe kerül, de valamit valamiért.

2022. jún. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 A kérdező kommentje:

De kis agresszív vagy 17 es :D

És gondolom van egy 4 éves gyereked, aki ovodás, 8-16ig van oviba mikor nem beteg éppen kéthetente. Ja, és nincs hiperszuper nagymama se aki vigyázna rá, ha ugy akad.

Az én szüleim meghaltak, a másik mama dolgozik. A férjem jól keresésének az az ára, hogy nem tudja vinni hozni a gyereket, tökre magam vagyok rá.

Azon meg hogy kis város nem tudom mit nem értettél, viszont közmunkán se az utcán kapálok, hanem asszisztens vagyok állami cégnél. Nem vagyok hülye, csak nincs lehetőségem, nem tudok utazni napi 2 órát a megyeszékhelyre pl.

És nem utálom a lányt, sose voltam vele gonosz, vagy ellenszenves.

És biztos belehalna ha heti 2 órára eljönne játszani a testvéréhez! Mert ugye a testvére, nem egy vad idegen "baba"! Fuu jól felbasztad az agyam 🤣

2022. jún. 14. 20:30
 19/62 anonim ***** válasza:
73%

"Ja és NEM “mi”, hanem Ő állja, a saját gyermekének, lévén, hogy ő keres jól. "


De igen, ŐK állják, mivel törvényes házasok, és minden bejövő pénz közös a házasságban, jogilag is. Tök mindegy, hogy ki kereste, ha a kérdező a valagát vakarná és otthon manikűrözne, akkor is kettőjüké az a pénz, amit a férje keres.

2022. jún. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
22%
Kérdező, abból pont ne csinálj problémát, hogy milyen ritkán jön a kiscsaj, legalább nem kell kerülgetned. Sokkal rosszabb lenne, ha gyakrabban jönne. Ballagása pedig egyszer volt, több valószínűleg nem lesz, nem lehet egy észkombájn, ha szakmunkásba járt. Szóval innentől marad az, hogy időnként ajándékot kap tőletek, aztán ennyi.
2022. jún. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!