Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a felháborodásom? Igazá...

Jogos a felháborodásom? Igazából hangot nem adtam neki csak ugy magamban fortyogok.

Figyelt kérdés

17 éve vagyunk együtt, van egy 4 éves közös gyerkőc. Neki előző kapcsolatából van egy 19 éves lánya. Gyerektartást mindig fizette rendesen, azon kivül bármit kért a kiscsaj megkapta. Tartották is rendesen a kapcsolatot, heti szinten jött, nagy apa lánya szerelem.. sose problémáztam semmin, de most ....

Tudni kell hogy a párom magyar viszonylatban jól keres. Viszont én gyerek mellett egyenlőre csak közmunkát találtam, (kisváros, gyárakban 2-3műszak van, eladó a szakmám, de az is esélytelen)

Most ballag a lánya szakmunkás képzőből. Nálunk lesz a buli, mi fizetünk mindent, kaja, pia, süti stb. Pluszba kapott a kiscsaj egy 100ezer ftos telefont tőlünk, vagyis az apjától. Az egész hacacáré nem áll meg 150ezernél.

Természetesen a kislányunk is megkap mindent, de azért nagyobb kiadásokra gyüjtögetünk, vagy összedobjuk szülinap névnap a rokonokkal. Azt hogy én nem igazán kapok sose ajándékot, max 5000Ft értékben nem is taglalom.

A legnagyobb bajom az egésszel az, hogy a párom lánya már nem is jár hozzánk nagyon. Havonta-kéthavonta eljön 2-3órára meg a gyerektartásért aztán ennyi.

Igazábol nem is tudom mit várok tőletek, de jó volt kiirni magamból.


2022. jún. 14. 19:34
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ha jó a kapcsolatotok a lánnyal akkor nem lesz gond, de ne most várj hálát amikor 19 éves és minden a haverok körül forog. Most ő egy teljesen más világban él mint te aki közel 35-40 évesen már mint érett ember gondolkodsz.
2022. jún. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
83%
Nem igazán jogos.
2022. jún. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim válasza:
31%

Nem kell magadba folytani. Aki leszól emiatt, az eléggé keseredett. Illetve nem gondolnak abba bele, hogy mi lenne, ha ők lennének ebben a helyzetben!

Egyértelmű, hogy csak a pénz miatt jár hozzátok már... Ami nagyon csúnya dolog! Más sem örülne neki szerintem, ha havi szinten oda tolná a pénzt a gyereknek, aki amúgy tenne rá 2m magasról. Az tök mindegy, hogy a közös gyermek is megkap mindent. A lényeg itt az, hogy a felnőtt gyerek 2 év múlva azt sem fogja tudni, hogy a saját apja a földön van-e. Mivel most sem érdekli már igazán. Akkor miért is kell törni magát egy családnak, hogy százezres telefon meg buli???!!! Oldja meg az anyuka aki neveli. Épp eszű szó nélkül nem hagyná ezt. Itt senki nem azt mondja, hogy nem kell adni egy forintot sem. De van egy határ... Ráadásul hálátlan a lány. Ha heti egyszer legalább látogatna titeket, másabb lenne a helyzet. De ne csak a pénz miatt tartsa már a kapcsolatot az apjával...De akinek ez helyes dolog, annak csak gratulálni tudok... Aztán ne kerüljön oda a helyzet,hogy hasonló legyen a szituáció, de majd akkor megtudnák....

2022. jún. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
44%
Menj el dolgozni es ne mason eloskodj.
2022. jún. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
60%
Na ácsi. Az oké hogy apuka támogatja a lányát, de ésszerű keretek között kéne: az meg nonszensz hogy pénzzel tömi az EGYIK gyereket-tehát ő szórja a pénzt- és a nejét meg baszogatja hogy nincs pénz, elfogyott. Akkor talán nem kéne százezreket költeni a flancolásra. Az meg vicc hogy a kérdező körbeugrálja a férjét, és csicskát játszik. Szép kis kapcsolat az ahol az egyik emberből cseléd lesz, mert keveset keres..
2022. jún. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
40%

"Nálunk lesz a buli, mi fizetünk mindent, kaja, pia, süti stb. "


Vagyis a férjednél és a férjed fizet mindent.

Lehet tévedek, de olyan érzésem van, hogy téged egyáltalán nem az zavar, hogy nem gyakran látogat benneteket, hanem maga a tény, hogy az Apja igyekszik mindent megadni a lányának. Írtad, hogy van miből. Nem idegenre költi, hanem a gyerekére.

Te gyári melósként gondolom kinéztél magadnak egy jól szituált pasit és, hogy bebiztosítsd magad, gyorsan szültél neki gyereket. Nagy a korkülönbség a két tesó között, nyilván most olyan korban van a nagyobb lány, hogy több időt szeret a hozzá hasonló korúakkal tölteni. Ne irigykedj.

2022. jún. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 A kérdező kommentje:

Nem a férjemnél, nálunk. Ugyanis míg nem volt gyerek, ugyanúgy dolgoztam, mindent együtt teremtettünk meg.

Nem mindig volt jólszituált, pont mikor 17éve ősszejöttünk nem. Rengeteg mindenen keresztül mentünk, ketten, mert ugye a kislányom csak 4 éves.... Olyan nagyon gyorsan nem szültem neki.

Pont az okból is, hogy tudjon a másiknak mindent is megadni.

Mert nem mindig keresett jól, volt hogy én kerestem jobban.


És igen ugy érzem csak a pénzért jön a kiscsaj már, meg tudja hogy bármit kiejt a száján megkapja, akkor is ha elötte 2 hónapig felénk se nézett.

Nincsennek amugy barátai, vagyis nem igazán, bulizni nem jár, otthon van legtöbbször, vagy ugye eddig suliba. Nem hiszem el hogy nem fér bele az életébe az apja meg a testvére.

Vagy ha nem fér bele akkor meg a buli se férjen, meg a 100ezres ajándék.

De mindegy itt mindenki szerint én vagyok a köcsög, a gonosz mostoha, szegény "kislány" meg áldozat. És hogy nem az zavar hogy nem jön... De, pont az zavar leginkább, mikor a kislányom odáig meg vissza van érte, meg az apja is, és ezzel bàntja öket hogy felénk se néz.

2022. jún. 15. 05:47
 38/62 anonim ***** válasza:
82%

Akkor is zavarna, ha a közös gyereknek rendezne bulit? Ha neki venne korának megfelelően drága ajándékot? Egy jó telefonért reális összeg, egy 4 évesnek vajon mi kellene hasonló értékben? Mit lehetett volna megspórolni, amit túlzásnak tartasz, és ami a férjed jó fizetésébe már nem fér bele, de erőn felül fizeti?

Egyébként az megvan, hogy a kislányod 4 éves, a másik meg most repül ki, fiatal felnőtt, teljesen természetes, hogy nem az apjával, meg a 4 éves féltestvérével tölti a szabadidejét, hanem most nyílik ki előtte a világ, és azt élvezi! Családban élő gyerek esetében sincs ez másként, hogy akkor látja a szülő leginkább, amikor a zsebpénzét bezsebeli, úgyhogy nem kellene úgy beállítani, mintha olyan ördögtől való lenne, hogy ritkábban jár hozzátok! Ha meg esetleg még érzi is rajtad, hogy te gyakorlatilag egy pénznyelőt látsz benne, és sajnálod tőle, amit az apjától kap, akkor végképp ne csodálkozz!

2022. jún. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
35%

"hogy téged egyáltalán nem az zavar, hogy nem gyakran látogat benneteket, hanem maga a tény, hogy az Apja igyekszik mindent megadni a lányának. Írtad, hogy van miből. "


Ja, hát ez így mind nagyon szép, csak azért ez az "igyekszik mindent megadni a lányának" figura nem tarthat egy életen át. Barátnőméknél van így, hogy van két közös gyerekük is, de a férj előző házasságból született - már 35 éves - lányához azért átcsordogál havonta olyan 200-250 ezer forint az apjától. Barátnőm pedig nem tudja, hogyan ossza be a pénzt, hogy jusson is, maradjon is. Dolgozik ő is, a rezsi és a kaja az ő pénzéből megy, a pasi pedig elnagyvonalúskodja majdnem a havi teljes bevételét a lánya és az unokája felé.

Azért nehogy már egy nőnek ehhez kelljen asszisztálni, csak mert második feleség.

Amúgy akik itt fröcsögnek a kérdezőre és sarazzák, tipikus otthagyott első feleségek, és hát ugye az első gyerek az királylány szerintük.

2022. jún. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
78%
Amit még akartam írni (előző voltam), hogy a havi 200-250 ezer felett még a nyaralásaikat finanszírozza, unokának a nyelvi tábort, ruhákat, satöbbiket. Barátnőm pedig a maradék pénzzel plusz a saját fizujával sakkozik hó végén, arról nem beszélve, hogy egy megbaszott fillérük nincs félretéve, de férj az első gyereknek rázza a rongyot.
2022. jún. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!