Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nyugtassam meg anyumat,...

Hogy nyugtassam meg anyumat, hogy minden rendben van?

Figyelt kérdés
Pàrommal összeköltöztünk. Nekem van sajàt keresetem, meg pàromnak is. Viszont a pènz kezelèse egy picit fura lehet, de ez nekem így pont jó. Tehàt a bankkàrtyàm pàromnàl van. Ezt anyum megtudta, utàna nèzet neten, ès talàlt egy cikket, hogy "anyagilag kisemmiz" ès ez miatt nem merem majd otthagyni, ha esetleg olyan lenne. Ès hogy nincsen pènzem, meg stb. De elmondtam neki, hogy ez nem így van. Legrosszabb esetben este hazaèr, együtt vacsoràzunk. Ès elmondom neki, hogy mi kell màsnapra nekem. Pl: holnap estère kellene fogkrèm, tusfürdő, vagy ruhàt vennèk, stb.. Reggel felkell, megnèzni a pènztàrcàmat, hogy menyi van nàllam, ès beletesz amennyi kell... Pl 10-est, 20-ast, vagy megkèrdezi menyi kell, ès szó nèlkül reggel ad. Illetve a szekrènyben 30 ezer forint, ami arra van, ha kell akkor bàrmikor hozzànyúlhatok, annyi hogy szólnom kell neki hogy kivettem X ft ot, de csak azèrt, mert akkor visszapótolja, hogy legyen. De anyum ezt nem èrti meg, hogy van pènzem... Mit mondhatnèk neki, hogy ne fèljen...
2022. júl. 25. 11:36
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/368 anonim ***** válasza:
100%

"Ő tøbb opciót felajànlott öszeköltözèsnèl, nekem ez megfelelőnek tűnt, ès működik is."

Én azt sem értem, hogy felnőtt embernek hogy juthat egyáltalán eszébe olyan opció, hogy állandó jelleggel magánál tartsa a párja bankkártyáját és ő rendelkezzen mindkettőjük keresetével.

2022. júl. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/368 A kérdező kommentje:

Kicsit màs kontextus.

Pàrom kohàzba kerül. Legyen 6 napot. Reggel ad 10 ezret. Otthon van 30 ezer forint. Tehàt 40 ezer van nàllam. A kàrtyàmon van pènz, ahoz ő utoljàra nyúl. Ha valami törtènik vel, akkor bemegyek a bankba, ès szemèlyivel vehetek le pènzt.

2022. júl. 25. 13:05
 53/368 anonim ***** válasza:
96%

Látom közben ismét válaszoltál...


Hogy érted, hogy havi 2 bevásárlás KÖZÖSEN? Vesz ki mindkettőtök kártyájáról pénzt felesben? És a napi? Nem tudom elképzelni... Egyik nap ő fizeti a sajátjával, másnap kérsz te tőle pénzt és te vásárolsz? Vagy nem értem.


Ő ezt valahol vezeti, hogy melyik kártyáról mennyit vett le és azt mire költöttétek? Szoktátok nézni, hogy melyikőtök számláján mennyi van? Neked keletkezik bármi megtakarításod a számládon?


Hó elején felvesz egy nagyobb összeget és azt valahol borítékban tartogatja, és abból ad ha kérsz? Vagy havonta többször vesz fel pénzt? Vagy mi értelme így vacakolni? Miért nem egyszerűbb hogy nálad a saját kártyád és amikor kérnél tőle valamire egyszerűen csak megveszed?


A függőségtől függetlenül iszonyat macerásnak tűnik ez így nekem...

2022. júl. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/368 anonim ***** válasza:
92%

#44

"Egyenrangú felek kapcsolatáabn NINCS olyan, hogy az egyik fél folyamatosan magánál tartja a másik bankkártyáját, a másiknak meg kérnie kell pénzt."



ITT a pont!

2022. júl. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/368 anonim ***** válasza:
96%

#56: erre én is kíváncsi lennék, hogy a kérdező nyomon követi-e hogy az ő fizetése hová tűnik, mennyi marad belőle a számláján...


Jó, hogy nem szed tőle lakbért a párja... :-s :-s

2022. júl. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/368 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező! Tényleg nincs semmi káros szenvedélyed?

Egyszerűen érthetetlen egy ilyen szintű kontroll - felnőtt, saját keresettel rendelkező ember saját bevétele fölött.

2022. júl. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/368 anonim ***** válasza:
100%
" A kàrtyàmon van pènz, ahoz ő utoljàra nyúl. Ha valami törtènik vel, akkor bemegyek a bankba, ès szemèlyivel vehetek le pènzt." - ezt a baromságot ki mondta neked? Saját bankkártyádhoz nem kell személyi, automatából is tudsz levenni, máséról meg nem tudsz, csak ha ismered a kódját.
2022. júl. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/368 anonim ***** válasza:
100%
Vannak már olyan app-ok, amikkel ATM-ből tudsz felvenni készpénzt a bankkártyád nélkül is... Csak úgy mondom....
2022. júl. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/368 A kérdező kommentje:

Igen làtom a kàrtyàn. Az ő fizetèsèt hasznàlja. Abból vesz le pènz. Abból add nekem minden nap, mindig. Az èn kàrtyàmhoz ritkàn nyúl.

Szàmszerint: a fizetès àtlagban 180 ezer forint. A kàrtyàmon pedig 415 ezer pàrszàz forint van. Ahhoz èn szemèlyivel hozzàfèrnèk. De nem kell hozzànyúlnom. Mert van nàllam. Mert ő jó keres. Ritkàn nyúl hozzà, max hónap vègèn. De azt èn làtom, hogy levett 40 ezer forintot...

2022. júl. 25. 13:21
 60/368 anonim ***** válasza:
19%
Amúgy tök jó, hogy senki se a kérdésre válaszol, hanem azon problémázik, hogy márpedig a kérdező hülye és ez így nem jó neki :D
2022. júl. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!