Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan gyozzem meg a szüleimet...

Hogyan gyozzem meg a szüleimet hogy legyen Netflixem?

Figyelt kérdés
Tényleg a mai világban már mindenkinek van szinte. De az én szüleim csak nem akarják megengedni nekem. Már mindenhogy próbáltam meggyözni öket de hiába. Azert is fordulok hozzátok hátha tudnátok segíteni, tanácsot adni.

2022. nov. 7. 12:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/123 anonim ***** válasza:
52%

31.


Sokaknak meg zabálni sincs mit.

2022. nov. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/123 anonim ***** válasza:
41%
#31 Nem alap dolog, sok mindenkinek van, aztán hamar rájön, hogy olyan filmek vannak rajta, amik sz*rok/látta már tök régen, a sorozatok közül is úgy kell keresni azt, ami tényleg jó és nem csak 10 óra elpazarlása az életedből. Az én ismeretségi körömben 1 év alatt kb. mindenki beszüntette és sajnálta, hány hónapig fizette, mert a felét sem használta ki. Ráadásul ha mindent legálisan akarsz nézni, ami érdekel, legalább 3 ilyenre feliratkozhatnál. Kezdjük ott, mennyire nézted át a kínálatot? Biztos vagy benne, hogy a sok szolgáltató közül pont a Netflix az, ami neked megéri? Mozijegynél nyilván olcsóbb, sok mindennél meg nem.
2022. nov. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/123 anonim ***** válasza:
83%
30 pedig a nem szinkronizált filmekből nagyon sokat lehet tanulni. Kérdező, ez is egy jó érv, említsd meg a szüleidnek. Én is sokkal szívesebben nézek ilyen filmeket, mint szinkronizáltakat.
2022. nov. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/123 anonim ***** válasza:
17%
#35 Ami Netflixen van, abból nem annyira, max egy alapszintű, nyelvtanilag sem sokszor helyes amerikait. Nyelvvizsgán azzal nem mész át.
2022. nov. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/123 anonim ***** válasza:
90%
35 A fenét alapszintű, Netflixen is vannak jobb és kevésbé jó filmek, én is használtam, aztán lemondtam, mert alapból nem nézek sok filmet. Ha az élő beszédet hallgatod, abból mindig tanulsz. Az amerikai angollal meg mi a bajod, sokkal elterjedtebb, mint a brit. Nem csak a nyelvizsga a nyelvtanulás célja.
2022. nov. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/123 anonim ***** válasza:
94%
Másik ötlet: kérd azt karácsonyra, hogy kapj egy pár hónap Netflixet, ha anyagilag belefér a családi kasszába. Aztán nem tudom, hogy esik (mennyire van messzebb) a névnapod, meg a szülinapod, arra is lehet azt kérni pár hónapot.
2022. nov. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/123 anonim ***** válasza:
16%
#36 Élő szöveg és élő szöveg között is van különbség. Nézz meg egy aránylag sikeresebb amerikai filmet, meg nézz meg két részt egy netflixes random tinisorozatból, és megérted a különbséget. Nem azt mondtam, hogy lehetetlen amerikai filmekből angolt tanulni, azt mondom, hogy amit az átlag tinédzser netflixen fogyaszt, az annyit segít az angoltudáson, mintha kizárólag a spongyabobot nézné.
2022. nov. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/123 anonim ***** válasza:
91%
Ha valaki angolul nézi, felirattal, akkor csomó dolgot lehet róla tanulni. Kifejezéseket, szlenget, mindent. Más kérdés persze, hogy academic Englisht biztosan nem.
2022. nov. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/123 anonim ***** válasza:
77%
#39 Erre is van ellenpélda, van ismerősöm, aki évek óta néz mindenfélét angolul, és egy mukkot nem tanult azóta sem. A szlenget persze jó tanulni, csak épp használni nem fogod Európában pl. soha, mert ahol szinte mindenkinek 2. nyelve az angol, kommunikáció közben belőttök egy közös szintet, ami simán lehet, hogy mindkettőtök angol tudása alatt lesz valamennyivel. A kérdezőnek meg pont nem erre van szüksége, mert láthatóan magyarul sem tud írni.
2022. nov. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/123 anonim ***** válasza:
93%

1. A Netflix kb annyira butaság, mint a tévé és az internet. Nyilván van rajta sok hülyeség, de jó dolgok is. A fogyasztón múlik, hogy mit néz. Szüleid egyszerűen lemaradtak a múlt században. A Netflix ma már olyan mint a tévé, csak nem kell agysorvasztó reklámokat nézni közben. Aki szerint butaság, annak remélem, tévéje sincs otthon.


2. Ha valaki angolul akar tanulni, akkor javaslom, hogy inkább nézzen tinisorozatokat mint hogy igényes irodalmat olvasson. Ugyanis a beszélt nyelvből lehet leginkább megtanulni. Lehet, hogy nem leszel Shakespeare, de tudsz beszélgetni a kortársaiddal, ami lényegesen hasznosabb. Teszel alá angol feliratot, közben angolul hallgatod a szöveget, sokkal több értelme van, mint valami unalmas óangol regényt olvasni.

2022. nov. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!