Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedik, hogy...

Miért nem engedik, hogy neveljek néhány haszonállatot egy lakatlan parasztház területén, ahol még WC sincs, csak a víz van bevezetve?

Figyelt kérdés

A közel 80 éves szüleim erőszakosan tiltják, hogy pár haszonállatot tartsak egy lepusztult ingatlan területén.

Az ingatlan tulajdonosa én vagyok, ők csak a haszonélvezők.

Korhadt, beteg fák vannak a parti részen, nincs már ott semmi érték, vagy gyümölcs.

Fenyegetnek, ha oda viszek állatokat, pl. egy-két kiskecskét leszúrják, stb...

Nem nyúlhatok ott semmihez, ők akarják megmondani, mit tehetek és mit nem. Csak takaríthatok, meg a kertben gyomlálhatok. Akármi kacatot ki sem dobhatok, mert megy az ordibálás, ha észreveszik. Nem tudok ott tisztítani, szelektálni. Ragaszkodnak a behordott, hasznavehetetlen kacatjaikhoz, amiket már soha nem használnak. Pl. rozsdás ablak keret, törmelékek, stb.

Féltékenységet, demenciát és visszahúzást tapasztalok.

Szeretnék gazdálkodni, de nem engedik. Csak papíron vagyok tulajdonos, a gyakorlatban már nem engedik. Mit lehetne tenni?

Várjak, míg meghalnak? Az én éveim is mennek...és már unom a bolti csirkét és a vizes tejet...



márc. 19. 08:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
70%
Lehet attól tartanának hogy nem gondoznád az állatokat/nem tudod mivel jár ez és rájuk maradna e feladat.
márc. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 A kérdező kommentje:
Jajj, dehogy is! A városban lakásban élek, 75m2-en van kutya, két macska, madár, nyúl, teknős. :) Minden szabadidőmet az állatok körül végzem. A házat azért iratták rám még évekkel ezelőtt, mert a két testvér elakarta adni, de én új háztetőt rakattam fel, rendben tartom. Azt mondták, csak pihenni járjak ki, úgy, mint ők. Ne akarjak ott gazdálkodni, stb. 48 évesen boldogan nevelgetnék néhány haszonállatot. Már rég nem lenne a ház, ha nem mentem meg... Levagyok súlytva.
márc. 19. 08:45
 3/74 anonim ***** válasza:
63%
csak a meggyőzés ereje van más nincs.
márc. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
85%
Elégedj meg azzal, hogy a háztetőért a tiéd lett, várd ki a sorodat mikor már nem lesz haszonélvező. Tesóid rosszabbul jártak.
márc. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
17%
Na pont ezért találták ki a haszonélvezetet, hogy az ilyen haszonlesők ne tudják kitúrni a szüleiket a tulajdonukból. Praktikus okokból íratták a nevedre, de attól az még az ő házuk, ők döntenek róla. Majd ha meghaltak olyan állatot nevelsz ott amilyet akarsz. Ha nem akarsz várni, akkor vegyél magadnak egy telket, ott azt csinálsz amit akarsz.
márc. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
84%

A kecskék bajosak szerintem, meg büdösek is.


Csirkék, meg nyulak se lehetnek?


Egyébként állattartáshoz nem ártana ottlakni, mert bármikor lehet velük bármi..

márc. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 A kérdező kommentje:

Annyit talán még tehetek, hogy 2 méter magas kerítést húzok az ingatlan körül, hogy apám lássa komolyan gondolom.

A beteg, penészes fáinak törzsét bekerítem dróthálóval. Attól tartok a munkásokat elzavarná, pedig jogom van felújítani...!

Az anyám már lassan járni sem tud.

Azt mondták a szüleim, várjam meg, míg meghalnak, utána csinálok, amit akarok... - mekkora szemétség már ilyet mondani?! Miért kellene ezt megvárnom? Ilyenek a nárcisztikus szülők. Megkeserítették az életünket!

A két testvér évek óta nem tartja a kapcsolatot velük, már csak én maradtam, de engem is kínoznak.

márc. 19. 09:03
 8/74 anonim ***** válasza:
68%

Ezért is kellene megszűntetni a haszonélvezet intézményét (az özvegyi maradhatna).


Mond meg nekik, hogy mivel jelenleg csak gondod van a házzal, így inkább eladod (haszonélvezettel terhelt ingatlant is el lehet adni, nyomott áron).

márc. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
30%

Ha ilyen szörnyetegek, akkor te is vehettél volna példát a testvéreidről és nem kellett volna elfogadni az ingatlant. Vagy arra jók azért a gonosz szülők, hogy a telküket neked adják?

Ők a haszonélvezők ők döntenek, nyeld le.

Jó egészséget a szüleidnek, remélem élnek még vagy 10-15 évet.

márc. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
86%

"Mond meg nekik, hogy mivel jelenleg csak gondod van a házzal, így inkább eladod (haszonélvezettel terhelt ingatlant is el lehet adni, nyomott áron)."


És ez a szülőket hol érdekelné? Ha valami csoda folytán találna is rá vevőt attól még a haszonélvezet megmarad.

márc. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!