Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedik, hogy...

Miért nem engedik, hogy neveljek néhány haszonállatot egy lakatlan parasztház területén, ahol még WC sincs, csak a víz van bevezetve?

Figyelt kérdés

A közel 80 éves szüleim erőszakosan tiltják, hogy pár haszonállatot tartsak egy lepusztult ingatlan területén.

Az ingatlan tulajdonosa én vagyok, ők csak a haszonélvezők.

Korhadt, beteg fák vannak a parti részen, nincs már ott semmi érték, vagy gyümölcs.

Fenyegetnek, ha oda viszek állatokat, pl. egy-két kiskecskét leszúrják, stb...

Nem nyúlhatok ott semmihez, ők akarják megmondani, mit tehetek és mit nem. Csak takaríthatok, meg a kertben gyomlálhatok. Akármi kacatot ki sem dobhatok, mert megy az ordibálás, ha észreveszik. Nem tudok ott tisztítani, szelektálni. Ragaszkodnak a behordott, hasznavehetetlen kacatjaikhoz, amiket már soha nem használnak. Pl. rozsdás ablak keret, törmelékek, stb.

Féltékenységet, demenciát és visszahúzást tapasztalok.

Szeretnék gazdálkodni, de nem engedik. Csak papíron vagyok tulajdonos, a gyakorlatban már nem engedik. Mit lehetne tenni?

Várjak, míg meghalnak? Az én éveim is mennek...és már unom a bolti csirkét és a vizes tejet...



márc. 19. 08:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 A kérdező kommentje:

25-ös: Ott nem lehet pihenni, csak egy igénytelen embernek, talán.

Én ott nem tudok pihenni, amikor rengeteg dolgot kellene csinálni. Ahová nézek, minden rom és kosz. Apám egy trehány ember, aki a nyers trágyát beleforgatta a földbe, ezzel kiégetve a lágyszárú növényeket. Ő egy tudatlan városi 'paraszt' és tőlem még a levegőt is irigyli.

márc. 19. 11:03
 42/74 anonim ***** válasza:
0%

"Teljesen igazad van. Nagyon jól látod. Átvertek!"


Biztosítottak, hogy egyedül a tiéd lesz majd, nem kell osztozkodnod a testvereddel. Szánalmas vagy.

márc. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem azért nem engedik, mert ők élnek ott, és akarva akaratlanul rájuk hárulna az állatok felügyelete, vagy akár részben gondozása. Te nem ott laksz, nem látod mindig az állatokat, meg nem tudsz rögtön ugrani, ha mondjuk csak friss víz kellene nekik. Vagy telefonáljanak neked, hogy gyere rögtön? Szerintem inkább megcsinálnák, ha tudnák. Meg a kecskék is elég zajosak, folyton csak mekegnek. Lehet csendet szeretnének. Az igaz hogy tulajdonos vagy, de a haszonélvezeti jog gyakran felülírja a tulajdonjogot, és amíg élnek ők szabják meg, hogy mit csinálhatsz ott, és mit nem? Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy vegyél egy telket, ahol olyan állatot tarthatsz amilyet akarsz.
márc. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 A kérdező kommentje:

28-as: Üknagyapám vett egy telket, amin már volt házalap! Arra a házalapra húzta fel a falakat.

Kb. két évvel ezelőtt lomtalanítottam a padlást, akkor kint volt az anyám is és nézte a kukákat, hogy mit dobok ki.

Felesleges kötözködni, de ha érdemben nem tudsz hozzászólni, akkor inkább ne foglalkozz a témával. Szeretnék hasznos, építő kritikákat olvasni, amiből tanulhatok.

márc. 19. 11:09
 45/74 A kérdező kommentje:
36-os: Már feljebb említettem, hogy odaköltöznék. Másképpen nem lehet kivitelezni, hisz reggel, este zárni kell. Ha lettek volna kecskék, naponta 2x fejni. A kiköltözés alap lett volna. Igen, a nyúlakat viszem... :)
márc. 19. 11:18
 46/74 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi tortúrát nem ér meg szerintem az egész, hogy legyen házi tojás, hús, tej, stb. Tartottál már egyáltalán hosszabb ideig haszonállatokat? Egy nagyon sok időt, energiát, és pénzt igénylő hobbi, ami szerintem annyit nem ér. De te tudod. Hasznot nem termelsz velük, házi tojást, tejet, meg húst amúgy is tudsz venni a vidéki piacokon, vagy háznál is.
márc. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 A kérdező kommentje:
37-es: Hát, jól megnevettetél! :) Kérlek, olvass vissza, világosabban látod majd. Képzeld, nő vagyok, középkorú, tapasztalt, és nem egy hisztis gyerek! XD Bizony ám, aki állatokat akar tartani, az lakjon ott. Mondtam én azt, hogy nem?! :)
márc. 19. 11:32
 48/74 A kérdező kommentje:

38-as: Nekem most dolgoznom kellene, de annyira levagyok bombázva lelkileg, hogy nem megy...

Kb. két éve kidobtam egy öreg rongyos, gyerekbabakocsit a padlásról, azt a kis gurulósat, ami kb. 1000ft újonnal a kínainál. Ezt az anyám észrevette és amit kaptam..., remegett még a ház is.

márc. 19. 11:39
 49/74 A kérdező kommentje:
40-es: Nem értem, mit tilthatnak? Mivel árthatnak még nekem?
márc. 19. 11:46
 50/74 A kérdező kommentje:

42-es: Miért vagyok szánalmas? Nem értem a logikádat!

Az egyik testvér alkoholista, börtönviselt, aki korábban kifosztotta a házat!

A másik testvér egy nemtörődöm alak, akit csak a pénz érdekli, dolgozni nem! Ne ítélkezz, nem vagy a helyemben!

márc. 19. 11:51
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!