Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedik, hogy...

Miért nem engedik, hogy neveljek néhány haszonállatot egy lakatlan parasztház területén, ahol még WC sincs, csak a víz van bevezetve?

Figyelt kérdés

A közel 80 éves szüleim erőszakosan tiltják, hogy pár haszonállatot tartsak egy lepusztult ingatlan területén.

Az ingatlan tulajdonosa én vagyok, ők csak a haszonélvezők.

Korhadt, beteg fák vannak a parti részen, nincs már ott semmi érték, vagy gyümölcs.

Fenyegetnek, ha oda viszek állatokat, pl. egy-két kiskecskét leszúrják, stb...

Nem nyúlhatok ott semmihez, ők akarják megmondani, mit tehetek és mit nem. Csak takaríthatok, meg a kertben gyomlálhatok. Akármi kacatot ki sem dobhatok, mert megy az ordibálás, ha észreveszik. Nem tudok ott tisztítani, szelektálni. Ragaszkodnak a behordott, hasznavehetetlen kacatjaikhoz, amiket már soha nem használnak. Pl. rozsdás ablak keret, törmelékek, stb.

Féltékenységet, demenciát és visszahúzást tapasztalok.

Szeretnék gazdálkodni, de nem engedik. Csak papíron vagyok tulajdonos, a gyakorlatban már nem engedik. Mit lehetne tenni?

Várjak, míg meghalnak? Az én éveim is mennek...és már unom a bolti csirkét és a vizes tejet...



márc. 19. 08:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 A kérdező kommentje:
14-es: A harmadik ponttal egyetértek. Befejeztem velük!
márc. 19. 10:27
 32/74 A kérdező kommentje:

17-es: Azért mert nem ismered a részleteket, még nem beszélek marhaságokat.

Az anyám betegeskedett mindig is, apám és a két testér akarta eladni.

Anyám halálával ez be is következett volna. Apám irigyli tőlem a házat, ezért szemét és ellenez mindent. Az ő szemszögéből jó lett volna, ha anyám nincs és eladhatta volna a házát. Eredetileg az anyám öröksége a ház, nem az apámé.

márc. 19. 10:35
 33/74 A kérdező kommentje:
18-as: Igen így tervezem. Törpe tyúkokkal és fürjekkel. Meglátjuk mi lesz. Köszönöm a kedves h.szólást. ♥
márc. 19. 10:37
 34/74 anonim ***** válasza:
13%
Kerj toluk penzt amiert havonta gondozod a telket, amit nekik kene megtenni leven hogy ok a haszonelvezok.
márc. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 A kérdező kommentje:

20-as: Teljesen igazad van. Nagyon jól látod. Átvertek!

Azt az örömöt nem adhatom meg nekik, hogy ki sem teszem a lábamat.

Ki kell járnom oda, próbálkozok néhány szárnyassal.

márc. 19. 10:43
 36/74 anonim ***** válasza:
100%

"Ki beszél itt arról, hogy pár naponta néznék rá az állatokra?"


Abból gondolom, hogy nem laknál ott, és elég valószínű, hogy nem tudnád naponta megoldani, hogy odamenj, akkor sem, ha csak 4 km-re laksz. Meg nem értem, miért vinnél oda állatokat pluszban, ha apád leöléssel fenyegeti őket, és szegény nyulait se tartja jól. Felejtsd el azt a telket, add el a lakásodat, és vegyél egy kertes házat, ahol tarthatsz állatot, és meg lenne oldva a gondozásuk.


Apád nyulait meg majd vidd el magadhoz a házba légyszi.

márc. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
62%
"Szeretnék gazdálkodni, de nem engedik" hisztis gyerek vagy , na ezért nem engedik . állatot az tart aki ott lakik vagy van gondozó/csicska jelen esetben a szülők lennének a gondozók
márc. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
91%
Haszonélvezetnél tényleg csak papíron vagy tulajdonos addig, amíg a haszonélvezők élnek. Az, hogy teljesen ők rendelkeznek azzal a házzal és telekkel, alapvetően korrekt, de akkor az állagmegóvást is illene nekik intézni. Nem hülyeség a haszonélvezet, nálunk is ez van a családban, hogy később kevesebb gond legyen a hagyatékin. Igen, ennek megvan az a hátránya, hogy még ahhoz is a szüleim beleegyezését kérem, hogy ha le akarok vágni egy nagyobb ágat. Megjegyzem, ami részt ők nem használnak, ott viszonylag szabad teret engednek nekünk.
márc. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 A kérdező kommentje:
24-es: Köszönöm a jó tippet. Teljesen igazad van.
márc. 19. 10:55
 40/74 anonim ***** válasza:
100%

"ők csak a haszonélvezők"

A haszonélvezeti jog erősebb, mint a tulajdoni, szóval nincs olyan, hogy csak azok. Ha akarják tilthatják. A logikájukat nem értem, de ők döntenek, neked nem sok lehetőséged van

márc. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!