Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedik, hogy...

Miért nem engedik, hogy neveljek néhány haszonállatot egy lakatlan parasztház területén, ahol még WC sincs, csak a víz van bevezetve?

Figyelt kérdés

A közel 80 éves szüleim erőszakosan tiltják, hogy pár haszonállatot tartsak egy lepusztult ingatlan területén.

Az ingatlan tulajdonosa én vagyok, ők csak a haszonélvezők.

Korhadt, beteg fák vannak a parti részen, nincs már ott semmi érték, vagy gyümölcs.

Fenyegetnek, ha oda viszek állatokat, pl. egy-két kiskecskét leszúrják, stb...

Nem nyúlhatok ott semmihez, ők akarják megmondani, mit tehetek és mit nem. Csak takaríthatok, meg a kertben gyomlálhatok. Akármi kacatot ki sem dobhatok, mert megy az ordibálás, ha észreveszik. Nem tudok ott tisztítani, szelektálni. Ragaszkodnak a behordott, hasznavehetetlen kacatjaikhoz, amiket már soha nem használnak. Pl. rozsdás ablak keret, törmelékek, stb.

Féltékenységet, demenciát és visszahúzást tapasztalok.

Szeretnék gazdálkodni, de nem engedik. Csak papíron vagyok tulajdonos, a gyakorlatban már nem engedik. Mit lehetne tenni?

Várjak, míg meghalnak? Az én éveim is mennek...és már unom a bolti csirkét és a vizes tejet...



márc. 19. 08:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
95%
A helyedben vennék egy másik telket és ott kiélném magam, ha tényleg ennyire fontos ez neked (a másikba meg nem raknék nagy energiákat). Az állatokra viszont minden nap illik ránézni és ez iszonyú megterhelő is lehet az ingázás miatt. A tyúkok pl nem úgy működnek, hogy kirakod őket és elvannak, reggel-este csukogatni kell őket, különben elviszi a róka, de kietlen területen nappal is elviszi, a kecskétől meg ha tejet akarsz, naponta fejni kell.
márc. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 A kérdező kommentje:

4-es: Nem csak a háztetőt csináltattam meg, hanem az istállóból is és több helységből is konyha, ill. szobák lettek, plussz ajtók.

Még évekkel ezelőtt a padlást lomtalanítottam, rengeteg idő, péz és munkám van benne.

125 éves parasztházról van szó, ami már rég összedőlt volna. A testvéreim soha nem akarták a parasztházat, lenézték, elakarták adni. /ők a haszonlesők/

Arra nem számítottam, hogy nem vihetek oda néhány tyúkot, egy-két kecskét majd "öregségemre".

A szüleim élvezhették volna a hasznot az állatokból, jól járhattak volna, mint haszonélvezők. Nem akartam én ezzel senkinek sem ártani.

A testvéreim örökölnek mást, amihez nekem már semmi közöm nem lesz. Én jártam rosszul, hisz én nem mehetek oda.

márc. 19. 09:19
 13/74 anonim ***** válasza:
76%

Az állatok miatt jobb, ha nem engedik az állatartást neked. Egy városi lakásból nem lehet kecskék, tyúkok tartását intézni, nem elég, hogy pár naponta rájuk nézel. Friss víz, friss táp kell nekik naponta, reggel kiengedni, este becsukni, nézni, hogy nincs-e valami bajuk stb. Lehet, hogy aki 40 éve allatokat nevel, az felkészültebb lenne, de ha most ismerkedsz az állattartással, akkor felelőssegteljesebben kéne kezdeni.


A lakásban tartott kutya, macska nem releváns tapasztalat.

márc. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
30%

Ennyi marhaságot egyben..


1. Felelseges volt rád iratni a házat, mert a testvéreid úgysem tudták volna eladni, tekintve, hogy a szüleid tulajdona volt.


2. Nem tudom, minek akarsz más telkén gazdálkodni, vegyél magadnak.


3. Ha ilyen sz*r szüleis voltak, minek tartod velük a kaocsolatot? Nem kell többet meglàtogatni őket

márc. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
31%
Na, ezért jó, hogy van a haszonélvezet intézménye.
márc. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 A kérdező kommentje:

5-ös: "Na pont ezért találták ki a haszonélvezetet, hogy az ilyen haszonlesők ne tudják kitúrni a szüleiket a tulajdonukból. Praktikus okokból íratták a nevedre, de attól az még az ő házuk, ők döntenek róla..."


A haszonélvezet azt jelenti, hogy a tulajdonos nem teheti ki az utcára a h.élvező(ke)t, nem adhatja el az ő beleegyezésük nélkül az ingatlant.

'Haszonleső'? Miért lennék én haszonleső, amikor nem engedtem a két testvérnek, hogy eladják a házat, pont ők voltak a haszonlesők. Tudják a szüleim, hogy nem akarom eladni, szó sincs haszonlesésről. Az állattartással, csak növelném a hasznot. A "haszonleső" nem illik rám! :)

márc. 19. 09:34
 17/74 anonim ***** válasza:
76%
Hogy tudták volna eladni a házat a testvéreid, ha az nem az ővé volt? Marhaságokat beszélsz.
márc. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem tegyél egy próbát.

Vigyél oda pár tyúkot, aztán ha látják, hogy gondozod őket és megbírkózol a feladattal, van jó kis házitojás is, lehet, hogy átgondolják. Max levágják őket, akkor meg egy darabig nem kell boltba menni, ha ennél egy kis tyúkhúslevest. Bocsi, ha drasztikus vagyok kicsit, de szerintem szüleidnek csak a szája jár, de úgysem tennének ellene.

márc. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
92%

"nem adhatja el az ő beleegyezésük nélkül az ingatlant."


Ez nem igaz. A tulajdonos eladhatja az ingatlant, nem kell hozzá a haszonélvező engedélye. Tulajdonos váltás esetén is marad a haszonélvezet, ezért legtöbbször csak nyomott áron lehet eladni egy haszonélvezettel terhelt ingatlant.

márc. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
78%

A szüleid ügyesen kihasználják, hogy hajlandó vagy az állagmegóvásra pénzt költeni, de megköthetik a kezed és vegülis nem veszítettek semmit. Te meg egy marha vagy, amiért elhitted, hogy ebből bármi jó fog kisülni.

A testvéreid nem haszonlesők, hanem tisztábban látták, hogy ez a telek egy feneketlen kút pénzügyileg és a szülők életében használhatatlan is. Végül te sem fogsz tudni mit kezdeni vele, mert ugyanúgy öreg leszel hozzá, mire mindketten elmennek. Ezután azt javasolnám, hogy ne áldozz többet rá és ne remélj olyat, amit eddig se adtak meg, például használati engedélyt.

márc. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!