Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedik, hogy...

Miért nem engedik, hogy neveljek néhány haszonállatot egy lakatlan parasztház területén, ahol még WC sincs, csak a víz van bevezetve?

Figyelt kérdés

A közel 80 éves szüleim erőszakosan tiltják, hogy pár haszonállatot tartsak egy lepusztult ingatlan területén.

Az ingatlan tulajdonosa én vagyok, ők csak a haszonélvezők.

Korhadt, beteg fák vannak a parti részen, nincs már ott semmi érték, vagy gyümölcs.

Fenyegetnek, ha oda viszek állatokat, pl. egy-két kiskecskét leszúrják, stb...

Nem nyúlhatok ott semmihez, ők akarják megmondani, mit tehetek és mit nem. Csak takaríthatok, meg a kertben gyomlálhatok. Akármi kacatot ki sem dobhatok, mert megy az ordibálás, ha észreveszik. Nem tudok ott tisztítani, szelektálni. Ragaszkodnak a behordott, hasznavehetetlen kacatjaikhoz, amiket már soha nem használnak. Pl. rozsdás ablak keret, törmelékek, stb.

Féltékenységet, demenciát és visszahúzást tapasztalok.

Szeretnék gazdálkodni, de nem engedik. Csak papíron vagyok tulajdonos, a gyakorlatban már nem engedik. Mit lehetne tenni?

Várjak, míg meghalnak? Az én éveim is mennek...és már unom a bolti csirkét és a vizes tejet...



márc. 19. 08:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 A kérdező kommentje:

6-os: Nyulai vannak az apámnak, de nyáron a nyúlólat beköpi a légy, és kukacosak. Rodhat szét ott minden, és iszonyat bűz van a nyulaktól.

Amikor nekiálltam kitisztítani, húzta a száját és undorral nézett rám. Nem tűri,ha a dolgaihoz érek. A friss nyúltrágyát rászórja a földre, bűzít minden. Nem tud komposztálni... Én tudnám mit hogyan, de nem engedi...

Törpe csirkéket, és fürjeket tervezek ketrecbe, csak azért, hogy ne kapirgáljanak az apám lába előtt. De ebből is baj lesz...stresszre nincs szükségem.

Ki is költöztem volna, de így nem fog menni. Képesek lennének ártani az állatoknak. Hagyom a fenébe az egészet. Majd a sors elrendezi.

márc. 19. 09:48
 22/74 anonim ***** válasza:
100%

"Ezért is kellene megszűntetni a haszonélvezet intézményét"


Az megvan, hogy akkor nem is íratták volna rá a kerdezore?


"mert a két testvér elakarta adni"

Azt meg hogy, ha nem is az övék?


Mikor volt ez a "pár éve"?

Ugyanis ha az átírás és elhalálozás között nem telik el 10 év, a többi testvér köteles részt kérhet.

márc. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
100%

A haszonélvezeti jog pont ezt jelenti, hogy ők használják az ingatlant. És ők mondják meg, hogy mit lehet és nem az adott ingatlanban csinálno:


"A haszonélvező a más személy tulajdonában álló dolgot (ingatlant) birtokolhatja, használhatja, hasznosíthatja és hasznait szedheti. A tulajdonjogtól egyetlen dolog különbözteti meg a haszonélvezeti jogot: a haszonélvezőt nem illeti meg a rendelkezés joga (pl. nem adhatja el vagy terhelheti meg az ingatlant)."

márc. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudsz esetleg valahol egy kis telket venni, ahol gazdálkodhatsz? A szüleid meg éldegéljenek nyugodtan a mocsokban és igénytelenségben, ha nekik ez kell. Én nem fordítanék ott több gondot semmilyen felújításra, ha ennyire nem hagyják. Amúgy valószínűleg azért, mert ők a szülők és nehogy már a gyerekük valamit jobban tudjon. Holott nem szégyen elfogadni a segítséget, sőt. De ha nekik tiltólistás minden, amit te csinálnál, akkor próbáld elengedni és másképp, máshol tervezni.
márc. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
77%

"Azt mondták, csak pihenni járjak ki, úgy, mint ők."


Meg is van a válasz a kérdésedre. Nem akarnak az állataiddal foglalkozni, szagolni őket, hallgatni őket. Pihenni akarnak.

márc. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 A kérdező kommentje:

8-as: Nem adhatom el. Szeretem azt a házat, gyerekkorom óta.

Még az üknagyapám vette 1901-ben. A gyerekemet is arra tanítom, hogy nem szabad eladni. A szüleimet ezzel ki is nyírnám, amit NEM akarok!

Hagyom a sorsra. Jól átvertek..., mert ugye azért szerettem volna néhány haszonállatot, hogy legyen saját tej, hús, tojás, zsír.

márc. 19. 10:01
 27/74 A kérdező kommentje:

9-es: Elfogadtam, mert a családomé és az enyém is. Nem akartam, hogy eladják a haszonleső testvéreim! Még az üknagyapám építette! Megmentettem a pusztulástól.

Már csak az apám jár oda, 20 percre, megetetni a nyúlakat. Anyám már ki sem jár. Ők a városban élnek, ahogy én is. Mit nem értesz? Miért támadsz?

márc. 19. 10:10
 28/74 anonim ***** válasza:
71%
Na most az üknagyapád vette vagy építette? Meg ha nem járnak már ki, akkor hogy veszik észre, hogy te mit dobsz ki a padlásról? Kamuzol itt össze vissza, már bele is zavarodtál a kis történetedbe.
márc. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
100%

"A gyerekemet is arra tanítom, hogy nem szabad eladni."

De miért? Majd ha ő lesz a tulajdonos, azt csinál vele, amit akar, ahogy majd te is, ha már nem lesznek haszonélvezők. Nem biztos, hogy a gyerek akar/tud majd vele foglalkozni. Nem muszáj mindenáron megtartani és tolni bele a sok pénzt, csak mert az üknagyapád vette/építtette.

márc. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 A kérdező kommentje:

13-as: Ki beszél itt arról, hogy pár naponta néznék rá az állatokra?

Írtam én ilyet, vagy miből gondolod, hogy így tennék?

A lakásom és a telek 4km-re van egymástól. Nem gond a kiköltözés sem. Simán kivitelezhető lett volna.

márc. 19. 10:19
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!