Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedik, hogy...

Miért nem engedik, hogy neveljek néhány haszonállatot egy lakatlan parasztház területén, ahol még WC sincs, csak a víz van bevezetve?

Figyelt kérdés

A közel 80 éves szüleim erőszakosan tiltják, hogy pár haszonállatot tartsak egy lepusztult ingatlan területén.

Az ingatlan tulajdonosa én vagyok, ők csak a haszonélvezők.

Korhadt, beteg fák vannak a parti részen, nincs már ott semmi érték, vagy gyümölcs.

Fenyegetnek, ha oda viszek állatokat, pl. egy-két kiskecskét leszúrják, stb...

Nem nyúlhatok ott semmihez, ők akarják megmondani, mit tehetek és mit nem. Csak takaríthatok, meg a kertben gyomlálhatok. Akármi kacatot ki sem dobhatok, mert megy az ordibálás, ha észreveszik. Nem tudok ott tisztítani, szelektálni. Ragaszkodnak a behordott, hasznavehetetlen kacatjaikhoz, amiket már soha nem használnak. Pl. rozsdás ablak keret, törmelékek, stb.

Féltékenységet, demenciát és visszahúzást tapasztalok.

Szeretnék gazdálkodni, de nem engedik. Csak papíron vagyok tulajdonos, a gyakorlatban már nem engedik. Mit lehetne tenni?

Várjak, míg meghalnak? Az én éveim is mennek...és már unom a bolti csirkét és a vizes tejet...



márc. 19. 08:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 A kérdező kommentje:
43-as: Nem, ők nem laknak ott. Egy városban élünk. A részleteket már feljebb leírtam. Amikor apám beteg, én járok ki etetni. Senki sem lakik ott. Én odaköltöztem volna állattartási céllal. Jó gondolat, hogy vegyek egy másik kis telket itt a közelben. Ezt megfontolom. Körbenézek. Már útálom a panelt, a rossz minőségű élelmiszert.
márc. 19. 11:58
 52/74 anonim ***** válasza:
86%

Na szóval lakhatatlan terület minden komfort nélkül penészes (?) fákkal, de van víz, úgyhogy te vinnél oda állatokat, mert unod a panelt, de neked ez nagyon menne, mert van otthon díszanyámkínjád.

Mint az agráriumban dolgozókat segítő szaktanácsadó, aki naponta lát szántóföldet vagy állattartó üzemet, háztájit, biogazdálkodást válaszolok neked.

Ahol te nem tudnál lakni, mert nincs fűtés meg áram és ahol nem te vagy a kizárólagos tulajdonos, NEM VISZEL ÁLLATOT.

Nem annyi ám, hogy megépíted a kerítést és bevered ketrecbe a fürjeket. Napi 2 alkalommal almozni, friss víz, zöldek nekik? Azt ki fogja csinálni szerinted? Ha betegek lesznek, mert nyilván azok lesznek egy ilyen szemétdombon, akkor tudod kihez fordulj? Vagy majd névtelen bejelentés miatt kell kimennie valamelyik kollégámnak hozzátok a NÉBIHvel karöltve? Kecsketartás nulla ismerettel?! Tudod te milyen igénye van egy kecskének? A szőrét-bőrét karban tartani tudnád? Szarvköszörülés és nevelés menne? Vagy csak érzed, mert ekkora panelspiri vagy…

Azért ne tarts ott állatot, mert nincsenek meg a feltételek. Az nem érv, hogy bezzegapád. Bezzegapád a saját házában a saját telkén azt csinál, amit akar.

Tudtad te azt, mit jelent a haszonélvezet, amikor a nevedre adták az ingatlant vagy csak tapsikoltál, hogy jujdejó megkapod? Mert ezek szerint ez se volt tiszta.

márc. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 anonim ***** válasza:
85%

Gratulálok a százéves ház megmentéséhez. Sajna nekem nem sikerült sváb nagyszüleim, dédszüleim 1928-ban épült házát megmentenem, és meggátolnom az eladását. Pedig olyan jól nézett ki Duneszin a sok modern, kissé amolyan úriasabb negyedében az a régi kis sváb ház a századelő egyszerűbb emberienek világával, amiben benne volt a sváb ősök természetes kiváncsisága, természet- és technikaszeretete is. világával. Sajnáltam a régi korhű tárgyakat is, petróleumlámpa, Sparherd, régi varrógép, a sok gótbetűs századelei könyvet, leveleket. Öklógiailag, erédsézetileg is érdekes volt a kert, a legutóbbi 25 évben az elhagyott kert elég szépen beállt, facsemeték és borostyán volt, a gyomok kiszorultak, sok madár volt, és még a szárazságot is jól bírta, valószínűleg jól tartotta a vizet a 25 év alatt visszaerdősült növénytakaró.


Az állattenyésztés mellett a növények is érdekelnek, illetve a természetes élővilági környezet (madarak, kisebb vadak, mint sünök ilyesmik)? Engem főleg a szakszerű visszavadítás érdekelt volna, erdészeti kérdések, kísérletek. A növényekkel vagy hasonló témákkal kapcsoaltban megengedőbbek a szüleid?

márc. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 anonim ***** válasza:

Ha érdekli ilyesmi a szüleidet, szépen meg lehetne indítani. Direkt piaci hasza nincs, de lehet kis drónnal vagy kamerával kisebb természetfilmek készitéséhez felhasználni


https://www.youtube.com/watch?v=ZoQIuyuEHGw


persze ennek csak szerényebb változataihoz, lehet hogy első lépéseknek ilyesmiben sikerül megegyezni, aztán később meg majd tovább lehet lépni jobban érdeklő témák felé.

márc. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 anonim ***** válasza:
94%

"Fenyegetnek, ha oda viszek állatokat, pl. egy-két kiskecskét leszúrják, stb.."


Idaig olvastam,innentol baromsag az egesz.. meg mernem kockaztatni,hogy az egesz kitalacio.

márc. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 A kérdező kommentje:

52-es: Van áram, van villany a helységekben. Kályha, tűzhely, stb. A szobák lakhatóak - bár vannak vizesedések. Kértem apámat, hogy engedje a ház alját beinjekciózni szakemberrel a vizesedés miatt. Hallani sem akart róla. Cirkusz volt.

Víz csak az udvaron, a házba még nincs bevezetve. Ellenzik ezt is, mert néhány virághagymát ki kellene szedni.

Gyerekkoromban voltak ott kecskék, jártam őrizni. Vittem és hoztam le a partról. Akkoriban csak a kútból húztuk a vizet. Mindig voltak ott állatok, sokkal mostohább körülmények között is. Van ott kutya is, akinek télen apám melegíti a kaját. Minden feltétel megvan az állattartáshoz.

Kecsketartással tapasztalatom valóban nincs, de neked, vagy másnak volt? Talán ezt az ember az anyja hasában tanulja meg? :)

Azért mert nincs gyakorlatom, akkor már ne is akarjam megtanulni?

Fák vannak, de már betegek, nem metszi, nem permetezi.

Tisztában vagyok a napi itatással, etetéssel, és az állatorvossal is. Van autóm, és kerékpárom, nem gond kiugrani, vagy ott aludni. :)

Amikor kimegyek a házhoz mindig apám után kell takarítanom, ha én dolgoznék ott, nem lenne szükség NÉBIH-re. Sokat olvasok, könnyen tanulok még vénasszony létemre is. :) Kérdezz csak, hátha meglepődök és beismerem, hogy nem menne.

márc. 19. 14:34
 57/74 A kérdező kommentje:

53-as: Nagyon sajnálom, hogy nem tudtad megmenteni a házat. Üknagyapámnak szintén német vezetékneve volt, sváb, vagy szász származásúak voltak.

Apám egy embert beengedett, mert érdekelte a ház. Körbevezette. Utólag tudtam meg. Mondtam neki, hogy nem engedem eladni, hiába mutogatja.

Akkor is útált.

Megy minden tönkre és engem meg korlátoznak. A part homokos és száraz, minden kiég. Öntözni költséges. A fák sem hosszúéletűek. Lenéznek, mert nő vagyok. A részeges, börtönviselt fiuk nem vált be. Ebbe betegedtek bele. Neki szánták a házat, de a gyerek nem vált be, kifosztotta, széttörte.

márc. 19. 14:46
 58/74 A kérdező kommentje:

55-ös: Teljesen összetörtem, alig tudok még dolgozni is. Csak nézek ki a fejemből. Miért hazudnék és miért lopnám a napomat azzal, hogy ide firkálok? Ez sajnos egy valós probléma.

Nem tudom mit tehetnék, feladjam, ne adjam? Próbálkozzak, vagy hagyjam a fenébe...?

márc. 19. 14:50
 59/74 Asimov2 válasza:
58%
Jó tanácsom nincs, látom kaptál hideget-meleget....remélem idővel minden összejön amit szeretnél🤞
márc. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 anonim ***** válasza:
63%

Köszönöm szépen válaszodat, és sok erőt és szerencsés tavaszt kívánok Neked.


Milyen fafajok vannak ott, amiket a szárazság és a betegség sújt? Ha van kedved kísérletezni, más fajtaválasztással, szárazságtűrőbb őshonos fafajunkkal - talán a keleti gyertyánnal - megpróbálkozhatsz, szerencsére viszonylag a beztegségekkel is ellenálló. Talán nem feltűnő, hogy a szülők észrevegyék a csemetéket egyáltalán, főleg eleinte. Ha jól tűrik a tervezet őshonosabb növények a klímát, akkor legalább afféle őshonos kis termszetrajzi rezervoár irányába el lehet vinni a kertet. Valószinűleg jó érzéked lenne hozzá, ha amúgy is természetrajzi jellegű az érdeklődési területed. Háziállatokra nincs ötletem, amt a szülök ne vennének észre, de a fák és a bokrok jó fajtaválasztásával kialakíthatsz egy kisebb természetes helyi faunát madár, rovar, egyes kisemlős fajokból, gombákból.


[link]


Írtad hogy part van - homokos part - , van vízfolyás, folyó vagy hasonló is a környéken?

márc. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!