Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedik, hogy...

Miért nem engedik, hogy neveljek néhány haszonállatot egy lakatlan parasztház területén, ahol még WC sincs, csak a víz van bevezetve?

Figyelt kérdés

A közel 80 éves szüleim erőszakosan tiltják, hogy pár haszonállatot tartsak egy lepusztult ingatlan területén.

Az ingatlan tulajdonosa én vagyok, ők csak a haszonélvezők.

Korhadt, beteg fák vannak a parti részen, nincs már ott semmi érték, vagy gyümölcs.

Fenyegetnek, ha oda viszek állatokat, pl. egy-két kiskecskét leszúrják, stb...

Nem nyúlhatok ott semmihez, ők akarják megmondani, mit tehetek és mit nem. Csak takaríthatok, meg a kertben gyomlálhatok. Akármi kacatot ki sem dobhatok, mert megy az ordibálás, ha észreveszik. Nem tudok ott tisztítani, szelektálni. Ragaszkodnak a behordott, hasznavehetetlen kacatjaikhoz, amiket már soha nem használnak. Pl. rozsdás ablak keret, törmelékek, stb.

Féltékenységet, demenciát és visszahúzást tapasztalok.

Szeretnék gazdálkodni, de nem engedik. Csak papíron vagyok tulajdonos, a gyakorlatban már nem engedik. Mit lehetne tenni?

Várjak, míg meghalnak? Az én éveim is mennek...és már unom a bolti csirkét és a vizes tejet...



márc. 19. 08:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:

[link]


Német nyelvű videókon találtam sorstársakat, igaz, nem annyira állattartás, inkább természetközeli kert kialakitása témája terén. Ez talán abban segíthet a dologban, hogy ennek az első lépései nem annyira feltűnőek, hogy szüleid megakadályozzák . vagy egyáltalán észrevegyék, - később meg sok örömöt okozhat.

márc. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
100%

"55-ös: Teljesen összetörtem, alig tudok még dolgozni is. Csak nézek ki a fejemből. Miért hazudnék és miért lopnám a napomat azzal, hogy ide firkálok? Ez sajnos egy valós probléma.


Nem tudom mit tehetnék, feladjam, ne adjam? Próbálkozzak, vagy hagyjam a fenébe...?"



Rengetegen csinaljak ezt. Irogatnak kitalaciokat.

márc. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:

Sajnos nem találtam meg, amire eredetileg emlékeztem, de kb. erre a témakörre gondoltam:


https://www.youtube.com/results?search_query=natur+garten


lehet hogy nem mind pont olyan, amilyet elkézeltem, de kb. nagyjából ez a gondolatom lenne, mit tennék ha valahogy az új tulajdosoktól sikerül esetleg visszavásárolnom vagy legalább bérlenem az elkótavetyált kis régi sváb házat a kerttel.

márc. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a kecskéket felejtsd el, a gondozásuk nem annyiból áll, hogy kétszer megfejed, azt jóvan. Kaszálni kell, legeltetni, szénát venni, abrakolni, körmölni, trágyázni, bak után járkálni, gidákat ellátni, ha kell, eladni vagy felnevelni, veszekedni miattuk, mi nem egyszer a szomszédból hoztuk őket haza, feljelentenek, mert megdézsmál mindent. Ha ügyes leszel, és minden jól megy, ott lesz egy rakat tej, ami felgyűlik, de meg is romlik, ha nem tudsz sajtot készíteni vagy eladni. Az állattartás nehéz ügy, nincs hétvége, sem ünnep, őket nem érdekli, hogy bokáig süllyedsz a sárban, vagy hogy befagy a feneked, minden nap csinálni kell. Ezért nem engedik a szüleid.
márc. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:

"Apám egy embert beengedett, mert érdekelte a ház. Körbevezette. Utólag tudtam meg. Mondtam neki, hogy nem engedem eladni, hiába mutogatja."


EZt nem értem. Ha tied a ház, akkor mit kell "engedni"? Akkor nem adod el és ennyi.

Ha meg még akkor történt, mikor az övék volt, akkor az ég adta világon semmi beleszólásod nem volt.

márc. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:
29%

"Az ingatlan tulajdonosa én vagyok, ők csak a haszonélvezők."


Az a "csak" azt jelenti, hogy ők döntik el, kit engednek be az ingatlanba. AKár a tulajdonost is kitehetik.


Újabb áékes péda arra, ha nem úgy ugrál az idős szülő, ahogy akarják, akkor rögtön demens lesz meg féltékeny.

márc. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
25%

"Apám irigyli tőlem a házat,"


Te beteg vagy kérdező! Vagy te vagy a demens! :D

Ha apád irigyelné tőled a házat, akkor mi fészkes fenének iratta volna át a nevedre???? XD :DD :DD

Ne beszálj már baromságokat. ÓÜldözési mániád van?

márc. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 A kérdező kommentje:

67-es: Mosd ki a szádat mielőtt kommentelsz valakinek, akit nem ismersz!

Ha figyelmes lettél volna, nem kérdeznél ilyet! Az anyám akarta az egészet, NEM az apám. A ház, az anyám öröksége! Apám soha nem iratta volna rám a házat, de hajlott rá anyám miatt és tudta, nálam biztonságban lesz!

márc. 20. 00:52
 69/74 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyád öröksége és magánvagyona, akkor apádnak nem kellett "hajlani rá", mert nem szükséges az aláírása az eladáshoz, mivel nem tulajdonos.


És azt ne felejtsd el, dátumokat nem írtál, ha anyád halála és a nevedre írás között nem telik el 10 év, akkor a másik két testvéred kötelesrészt kérhet, ami a törvényes örökség fele gyermekeknél. Vagyis ez jelenti, hogy ebben az esetben, ha ez előáll, akkor a tied a két testvéred törvényes örökség szerinti 1/3 rész helyett 1/6-ot kérhetnek mint köteles rész, ami összesen az ingatlan 1/3-a. Amit ki kell fizetned nekik, ha nem akarod eladni és utána osztozkodni.

márc. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
0%

Ebben a helyzetben siman rendbe tennem a hazat kipucolnam es odakoltoznek. Ha amugy is csak 20 percre jar oda az nem lenne gond.


Kivagnam a rossz fakat komposutalod epitenek normalis kertet olat a haziallatoknak.


Nem ogazan erdekelne a hasznelvezet mert nem hasznaljak a hazat es csak lart okounak.

márc. 20. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!