Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy bizonyos kor...

Szerintetek egy bizonyos kor után már nagyon visszatetsző gyereket vállalni? (a tökéletes anyagi helyzetre várunk)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: 26 éves vagyok. Még legalább 8-10 évig nem lehet babám, ha meg szeretném várni a jobb fizetést.


Tudományos pályán mozgok, itt a fokozatszerzés(ek)nek kb. 3 évente van itt az ideje. Ahhoz folyamatos konferencia jelenlétre, kutatásokra és publikálásra és munkaviszonyra van szükség, hogy valaki fentebb lépjen. Nem törvényileg van erre szükség, hanem a szakmában, informálisan.


Lényeg a lényeg, hogy kb. 36 éves koromban szeretnék szülni (talán többet is egymás után), mert addigra nem 200-at vinnék haza, hanem mondjuk a dupláját és a szakmámból is ki tudnék esni mondjuk egy évre, hogy kicsit a gyerekkel legyek. (A párom sem keres milliókat még, mert ő is fiatal.)


Mindenképp szeretnénk babát, szerencsére nincs nyomás sehonnan ránk nézve, hiszen követik a pályámat és büszkék.:)


Szeretnék egy jobb albérletet is addigra (lakást semmiképp nem tudunk soha venni), ami nem csak két szobás, és az havi 120 alatt biztosan nincsen. Nem akarok egyik napról a másikra élni a kis családommal...


Szerintetek ez még rendben lesz akkor, ha annyi idős leszek? Vagy inkább mondjak le róla, hogy gyerekem legyen?


Szerintetek ciki annyi idősen szülni? ne mondjátok, hogy majd elér az ösztön, mert már van, de nem azért tanultam évekig, és dolgoztam, hogy eldobjak mindent.:(


26 éves lány



2014. júl. 8. 14:59
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/122 A kérdező kommentje:

imádom amúgy, hogy szétoffolod a kérdésemet:D szeretem etetni a trollokat, bírom az ilyen huncut humort amúgy:D


képzelem, valaki idejön 5 év múlva erre a kérdésre, nézi a válaszaidat, fennhangon röhög, hogy "ez mekkora troll". :) És igaza lesz! én imádlak, ez a stílus is tökjó!igazi sztereotip vidéki, nem esel ki a szerepedből soha.:D

2014. júl. 9. 22:46
 102/122 anonim ***** válasza:
22%
Ha a fővárosban laknánk, akkor is így gondolnánk,nem feltétlenül függ össze. Van itt is olyan ismerősöm, aki nem vette fel a férje nevét, olyan is,aki a saját vezetéknevét adta le, ezek és nagyon sok minden nem attól függ, ki hol él, hanem kinek mi az értékrendje. Ilyen pl. az, h sokan elvárják a kísérőgyűrűt,vagy legalábbis szeretnének, de ők nem ajándékozzák meg a párjukat, mert hogy az így természetes, nekik az jár. Én pl ezzel sem értek egyet, vagy mindkét félnek legyen vmi, vagy egyiknek sem, csak a karikagyűrű. Amúgy mondtad, h azt nem vettétek, hanem kaptátok, érdekelt volna, h az milyen gramm áron van ott?
2014. júl. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/122 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk ha azt is te döntöd el egyedül, h legyen-e egyáltalán gyereketek, akkor eléggé egy papucs pasihoz mész hozzá, de hát te tudod, nem mindenkinek Férfira van szüksége :). Pusztán azért, mert fel fogom venni a nevét, vidéki a stílusom? Hát akkor mit szólnál, ha arról beszéltem volna, hogy ha nem jön össze a gyerek, akkor hagyd majd ott, mert hát gyerek az kell, ja, és mihamarabb kell, nem ám 5-10 év múlva,és természetesen onnantól a gyerek a legfontosabb, vele kell lenni, közös program a férjeddel, hát az minek, egy pár évig felesleges, meg hát az esküvő, hát ha legalább 50 ember nincs ott, és lagzi sincs, hát az már nem normális esküvő... Mert itt nagyrészt ezek mennek, én meg csak jókat mosolygok ezeken, mivel egyikkel sem értek egyet sem én, sem a párom
2014. júl. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/122 anonim ***** válasza:
45%
Arra azért még kíváncsi lennék itt miért lassabb az élet, ezt mire értetted?
2014. júl. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/122 anonim ***** válasza:
44%

"nagyon visszatetsző gyereket vállalni?"

Ne kifelé, befelé figyelj- a szíved felé.

"a tökéletes anyagi helyzetre várunk"

Arra lehet, de olyan NINCS.

"a fokozatszerzés(ek)nek kb. 3 évente van itt az ideje"

Ezt tudod, a kisgyerek világrahozatalának idejét érezned kell(ene)(ha nő vagy)

"de nem azért tanultam évekig, és dolgoztam, hogy eldobjak mindent.:"

A gyermek kiteljesíti az életetek - semmit sem kell eldobni, legfeljebb a mohó, kapzsi karriervágyat, de arra a kisbaba első megölelésekor rájön mindenki, hogy egy torz és fölösleges eszme. Tanulni, szellemi úton haladni pedig lehet az első években, amíg alszik a kicsi, sokan teszik.

Egyébként meg valaki írta, 30 fölött szülte édesanyja, mégis tönkrement a "karreije" - tehát ez így nem dönthető el, nem az életkortól függ, hanem sok mástól.

"szerencsére nincs nyomás sehonnan ránk nézve"

Befelé figyelj, a szíved felé és a férjed felé. Mindegy ki-mit mond, vagy nem mond.

"Szerintetek ciki annyi idősen szülni? "

Szerintem ezt beszéld meg egy szakemberrel, mert itt próbálták többen, de lepattintottad. Volt vetélés az anamnezis fontos, nem "illaberek", és nem biztos, hogy egyáltalán alkalmas vagy MEGTARTANI a magzatot. Így meg nem lehet még 10 évig húzni, mert lehet, hogy kezelésre szorul, és 10 év múlva késő lesz. Az inzulinnal kapcsolatos dolgok nem könnyűek egy terhesség esetén. És nem a gyakorira tartozik az egész.


Szakorvossal beszéld meg.

2014. júl. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/122 A kérdező kommentje:
utolsó: köszönöm a kioktatást a nem létező problémámról, amit már réges régen megbeszéltem szakorvossal.:D
2014. júl. 9. 23:08
 107/122 A kérdező kommentje:

"Ha a fővárosban laknánk, akkor is így gondolnánk,nem feltétlenül függ össze."


De. Mert akkor ide születtél volna, más ember lennél. Nem a költözéstől függ...atyaúristen, teeee. imádom a trollokat, tényleg:D annyira jókat nevetek!:D


Imádom, hogy kérdés nélkül, a semmiből beszélsz magadról 65 hozzászólásban, milyen lehet veled az élet?:) Bemész egy hivatalban: Anyja neve? Te meg...amikor a kísérőgyűrűm...:D Láttad az Internship c. filmet? Olyan vagy, mint mikor Vaughn és Wilson találgatnak, szavakat mondogatnak össze-vissza:D:D


"az milyen gramm áron van ott?"


az arany milyen áron van a fővárosban? honnan tudjam? hiszen nem vettük őket...meg amúgysem jegyzem meg az ilyesmit. pl. a gomba kilóját sem tudom, bocsi.


"Mondjuk ha azt is te döntöd el egyedül, h legyen-e egyáltalán gyereketek"


Teljesen másról beszélek és durva, hogy (mi tudjuk, hogy nincs diplomád), de egy kívülálló azt hiheti, hogy ennyi értelmezi készséggel is kaphatsz.


"nem mindenkinek Férfira van szüksége :)"


Ez igaz. Vannak pl. leszbikusok, és férfiak is, akiknek nincs férfira szükségük. Meg ott vannak az apácák! és a sértegető, magukat viccesnek tartó kamu-mérnökök a neten. Tudod, mint te:D


"Pusztán azért, mert fel fogom venni a nevét, vidéki a stílusom?"


Nem, nem ezért. És nem pusztán ezért.


"Hát akkor mit szólnál, ha arról beszéltem volna, hogy..."


igazából ez nem oszt-szoroz már a megítélésedben, akár ezt is írhattad volna, nem lett volna rosszabb a helyzeted, mert már padlón van. :D

2014. júl. 9. 23:17
 108/122 anonim ***** válasza:
62%

Aha. Ezt tudnunk kellett volna, értem.

Sajnállak, kérdező, a kevély felfuvalkodott hólyagok nagyon nagy arculütést kapnak, ez elég törvényszerű - csak idő kérdése.

azokra is feleltem, amiket először írtál - persze elborult önteltségedben nem érdekel. Btw mi is a kérdésed?

Mindegy.

Viszontlátásra.

2014. júl. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/122 A kérdező kommentje:
de, azokat köszönöm, hasznosak voltak, csak utána meg a több volt a kioktatás, mint előtte a hasznos dolog, és ezért reagáltam rá:) meg lehet nyugodni!
2014. júl. 9. 23:23
 110/122 anonim ***** válasza:
7%
"Támogat mindenben, bárhogy is alakul a dolog, azt mondja, mivel én áldozom fel a karrieremet egy kis időre és a testemet is, így én döntök." A hangsúly azon van, h te döntesz, a kicsi papucskád persze belemegy mindenbe. Ó, hát nyilván titok mi a végzettséged, hiszen annyi eszed sincs, h kitalálj magadnak egyet, ha már elkezdted azt hazudni, h van :). Az meg, hogy irigykedsz rám, mert én nekem minden szinten megad mindent a párom, és csak én vagyok neki a tökéletes testileg-lelkileg,az már a te bajod.. És ne fájjon már neked a kettőnknek meglévő eddigi 3 mérnöki diplomája (lehet lesz ez még több is) :D. Nyilván lett volna vmennyi hatása, ha ott születek,de a személyiségem egy része genetika, egy része a szüleimen, közvetlen családomon múlt, kis része meg egyéb tényezőkön, tehát megint tévedtél.... Aztán el ne felejtsd jól végigolvasni milyen százalékban írják h ciki,illetve nem ciki annyi idősen szülni, mert ez aztán fontos.... Ennyi idősen nyilván arra már rájöttél, hogy a karrier és a gyerekvállalás 50-50%-ban nem fér meg egymás mellett, valamelyikből engedni kell, időnként nem is keveset (és most nem arra az 1-2 évre gondolok ameddig otthon maradsz vele), nálad a választás elég egyértelmű, egyszóval szerintem azzal teszel jót, ha SOHA nem szülsz. A menyasszonyi ruhádhoz annyit, h mivel kicsit alacsony vagy, (írtad h 160 cm, azt hiszem), vegyél hozzá olyan 12-15 cm-es cipőt, mert különben rövidnek fog tűnni a lábad benne. Más tanácsom nincs hozzá, amit a képen láttam egyébként elég közönséges, templomba nyilván nem mész benne. Eltelt azóta elég sok óra, ennyi elég volt, h rágyere, milyen alkatod van, és hogy sovány vagy-e vagy vékony? Ha esetleg azt sem tudnád, milyen testalkat típusok vannak, utána lehet nézni :)
2014. júl. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!