Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elítélendő az, aki párkapcsola...

Elítélendő az, aki párkapcsolatra nem vágyik, de gyerekekre igen?

Figyelt kérdés

Világ életemben zárkózott, nehezen megnyíló ember voltam. A családomon és pár barátnőmön kívül nem igazán nyílok meg senkinek. Párkapcsolatot mindig nehezen alakítottam ki, régebben még próbáltam ezen változtatni, de minden félresikerült kapcsolatom után egyre inkább úgy éreztem és érzem, hogy nincs olyan férfi, akit maximálisan közel akarnék magamhoz engedni és megbízni benne. Persze, még fiatal vagyok, mondhatjátok, hogy még van időm bőven megtalálni, de én nem is akarom igazából megtalálni. Az elmúlt években rájöttem, hogy jobban szeretek egyedül lenni és egyáltalán nincs már kedvem ismerkedni sem meg felépíteni egy kapcsolatot, amiből esetleg lehet majd valami. Jobb a férfiaknak is, mert voltak, akik komolyabban érdeklődtek irántam és próbáltam magam meggyőzni egy ideig, hogy jó lesz ez, de egyszerűen mindig rájöttem, hogy nem nekem való a párkapcsolat. Saját gyerekeket viszont nagyon szeretnék pár éven belül, akár mesterséges megtermékenyítéssel is, természetesen megfelelő anyagi körülmények mellett. Még ha párosan képzelném is el az életem, én nem vagyok az a fajta nő, aki 30 felett kezd el szülni, sosem így terveztem és rengeteg egyedülálló nő neveli egyedül a gyerekét, még ha sokkal nehezebb is nekik. Stabil családi hátterem is van, a szüleim időnként tudnának segíteni vigyázni a kicsire 1-1 órára vagy ilyesmi. Mi a véleményetek, ti elítélnétek ha egy nő így vállal gyermeket?

24L


2014. júl. 20. 12:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
51%
Nem lehet kenyszeriteni a kapcsolattartasra, az igaz. De ott legalabb az esely megvan ra, hogy valamikor volt kapcsolat az apa es a gyerek kozott, vagy valamikor lesz. A kerdezo viszont teljesen megfosztja a gyereket ettol a lehetosegtol.Ezt en rendkivul aljas es onzo dolognak tartom.
2014. júl. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
52%
30-as: Honnan tudod, hogy a kérdező is ugyanígy nevelné a gyerekét? A másik pedig az, hogy szerinted azok közül, akik az apával együtt nevelik a gyereket, soha, egy pillanatra nem adják oda a nagyinak? Megsúgom, hogy olyan is van, hogy nagyszülői láthatás. Szóval még ha így is tesznek, akkor is kötelezhetőek bizonyos időközönként odaadni a nagyszülőknek. Te sosem nyaraltál a nagyinál?
2014. júl. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
100%
Hat azert az elkepzelhetetlen a szamomra, hogy valaki ugy neveljen gyereket, hogy a sajat szemelyiseget ne vigye bele. Ergo igencsak eselyes, hogy egy onzo, egomanias embernek ugyanolyan lesz a gyereke is, egy nyitott szemelyisegnek pedig nyitott, pl.
2014. júl. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
61%
Miért jobb a nyitott? Csak mert abból van több, vagy mert a világ a nyitottabbaknak áll? Persze, hogy nekik könnyebb, mert ők vannak többen. De miért jobb nyitottnak lenni?
2014. júl. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 A kérdező kommentje:
Abból, hogy a szüleim időnként tudnának segíteni, miért szűrtétek le azt, hogy nekik szülnék gyereket? Ezt csak azért hoztam fel, mert néha elkerülhetetlen, hogy 1-1 órára valakire rá kelljen bíznom a gyereket, ha olyan dolgom van, ami ott, ahol az apa is jelen van a gyermek életében, úgy zajlik, hogy addig ő vigyáz rá. És bármikor közbejöhet valami váratlan, ami miatt sürgősen rá kell bíznom a gyereket valakire.
2014. júl. 20. 13:53
 36/71 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező, ne foglalkozz velük. Mindenki rábízza a gyerekét hosszabb-rövidebb időre a szüleire, mert ez így normális. Pont akkor lesz asszoc a gyerek, ha csak anyát és apát ismeri. Nem tudják ezek, mit beszélnek.
2014. júl. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:

32: Nem mondtam, hogy PONT ugyanígy nevelné, félreértesz.


"A másik pedig az, hogy szerinted azok közül, akik az apával együtt nevelik a gyereket, soha, egy pillanatra nem adják oda a nagyinak?" Nem erre gondoltam, hanem alapból úgy kalkulál, hogy lepasszolja a gyereket.


"Megsúgom, hogy olyan is van, hogy nagyszülői láthatás. Szóval még ha így is tesznek, akkor is kötelezhetőek bizonyos időközönként odaadni a nagyszülőknek. " Jézusom, te nagyon bepörögtél,ilyenről én hol írtam? Egy szóval sem írtam, hogy ne lássák a nagyszülők.

2014. júl. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
Hopp,most nézem a szülőre bízást, akkor ez a komment részem felejtős, sry.
2014. júl. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 A kérdező kommentje:
:) Köszönöm a támogatást, jól esik, hogy ezek szerint nem vagyok teljesen egyedül a nézeteimmel a világon. És mindenkinek köszönöm a véleményét, hozzászólását!
2014. júl. 20. 13:58
 40/71 anonim ***** válasza:
38-as: A szülők a saját szüleikre bízzák, tehát nem felejtős. Te vállalnál úgy gyereket, hogy abszolút nem kalkulálnál semmiféle szülői segítséggel?
2014. júl. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!