Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elítélendő az, aki párkapcsola...

Elítélendő az, aki párkapcsolatra nem vágyik, de gyerekekre igen?

Figyelt kérdés

Világ életemben zárkózott, nehezen megnyíló ember voltam. A családomon és pár barátnőmön kívül nem igazán nyílok meg senkinek. Párkapcsolatot mindig nehezen alakítottam ki, régebben még próbáltam ezen változtatni, de minden félresikerült kapcsolatom után egyre inkább úgy éreztem és érzem, hogy nincs olyan férfi, akit maximálisan közel akarnék magamhoz engedni és megbízni benne. Persze, még fiatal vagyok, mondhatjátok, hogy még van időm bőven megtalálni, de én nem is akarom igazából megtalálni. Az elmúlt években rájöttem, hogy jobban szeretek egyedül lenni és egyáltalán nincs már kedvem ismerkedni sem meg felépíteni egy kapcsolatot, amiből esetleg lehet majd valami. Jobb a férfiaknak is, mert voltak, akik komolyabban érdeklődtek irántam és próbáltam magam meggyőzni egy ideig, hogy jó lesz ez, de egyszerűen mindig rájöttem, hogy nem nekem való a párkapcsolat. Saját gyerekeket viszont nagyon szeretnék pár éven belül, akár mesterséges megtermékenyítéssel is, természetesen megfelelő anyagi körülmények mellett. Még ha párosan képzelném is el az életem, én nem vagyok az a fajta nő, aki 30 felett kezd el szülni, sosem így terveztem és rengeteg egyedülálló nő neveli egyedül a gyerekét, még ha sokkal nehezebb is nekik. Stabil családi hátterem is van, a szüleim időnként tudnának segíteni vigyázni a kicsire 1-1 órára vagy ilyesmi. Mi a véleményetek, ti elítélnétek ha egy nő így vállal gyermeket?

24L


2014. júl. 20. 12:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
64%
28-as, kösz, hogy belemagyaráztad a semmit abba és kiforgattad, amit az előbb írtam: nyilván nem arra gondoltam, hogy a tiédhez hasonló torz családmodellben jobb felnőnie egy gyereknek mint apa nélkül. A hsz-em arra irányult, hogy ép személyiség nem érzelmi pótléknak vállal gyereket. De nagyon köszönöm azért a megjegyzésed, az látszik sajnos, hogy sikerült belőled is trollt nevelni.
2014. júl. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
51-es: Akkor az érzelmileg ép emberek miért vállalnak gyereket? Magyarázd el légyszíves a trollnak. :D
2014. júl. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
51-es: Mi a bajod a trollokkal? Másik, szerinted vannak olyan emberek Magyarországon, akiknek semmiben bajuk, defektjük nincs, ideális családi körülmények között, mindenféle rossz élmény nélkül nőttek fel, egymásra találnak, és még szaporodnak is? Ha-ha-haaaaa
2014. júl. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:

"Az ember társas lény - mondják az extrovertáltak."


Hat en nem vagyok extrovertalt, megis igy tartom. Amugymeg a kozeputat kell megtalalni, sem tul nyitottnak, sem tul zarkozottnak nem szabad lenni.

2014. júl. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
35%

Igen, a lehető legnagyobb mértékben.

Puszta önzésből, kényelemből tönkretesz egy gyereket, egy rábízott lelket, akit egyébként is csak kölcsönbe kapna Istentől.


Nem elég, hogy téged tönkretettek a szüleid, ezt még alaposan lerontva adnád tovább?


Nem lesz apja, nem lesz testvére, nem lesz senkije, csak te. Hogyan fog leválni rólad? - sehogyan sem, ahgyan neked sem sikerült a szüleidről leválni.


Hogyan lesznek barátai? Hogyan lesz munkája, párkapcsolata, saját élete, családja - immáron felnőttként, NÉLKÜLED?


"Világ életemben zárkózott, nehezen megnyíló ember voltam. A családomon és pár barátnőmön kívül nem igazán nyílok meg senkinek."


Miért is? Ha okos ember volnál, azt mondanám, hogy introverált vagy és az okosságod, a tehetséged a saját világodba zár. De te nem ilyen ember vagy: csak egy butuska, önző, gyönge kislány, aki anyuka csecsén ragadt.


"Párkapcsolatot mindig nehezen alakítottam ki, régebben még próbáltam ezen változtatni, de minden félresikerült kapcsolatom után egyre inkább úgy éreztem és érzem, hogy nincs olyan férfi, akit maximálisan közel akarnék magamhoz engedni és megbízni benne."


Ez pedig annak a jele, hogy anyád érzelmileg soha el nem engedett az apádig jutni és aut sulyolta beléd magzatkorodtól, hogy a férfiak disznók és önzők. (Holott ő maga az.)


Ha még magad nem jöttél rá, pszichiáter kellene neked, aki segít leválni anyukáról végre és rendezni az apa-kapcsolatodat. És máris lesz párkapcsoloatod utána.


Aztán szülhetsz. :)

2014. júl. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 A kérdező kommentje:
Kedves 55-ös, azért vegyél vissza a hangnemből légy szíves. Úgy csinálsz, mintha belelátnál az életembe, kioktatást nem kértem senkitől. Halvány fogalmad sincs, hogy milyen a kapcsolatom az apámmal, de ha nagyon tudni akarod, elég jó és ennek semmi köze ahhoz, hogy miért nem tudok vagy akarok párkapcsolatot kialakítani. Gondolom, csak az a normális, amit te gondolsz. Ja, és miből is szűrted le, hogy én nem tudok leszakadni a szüleimről? Abból, hogy segítenének alkalomadtán az unokájukra vigyázni? Ha ez annak számít, akkor igen, nem szakadtam le róluk, ahogyan még az emberek 90%-a sem, akiknek segítenek időnként a szülei vagy kíváncsiak az unokájukra.
2014. júl. 20. 18:58
 57/71 anonim ***** válasza:

"Magyarázd el légyszíves a trollnak. :D"


Köszönöm a megerősítést a troll minősítésre vonatkozóan. Sajnos elmagyarázni nem fogom még egyszer; a 3. oldalon írott válaszomra hivatkozom. Ha gondot okoz az értelmezése, nem tehetek semmit érted, mert agyat növeszteni nem tudok helyetted.

2014. júl. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
91%

Feministaként mondom, hogy egy gyereknek az a legjobb, ha minél több ember szereti, és az apa ugyanolyan fontos, mint az anya. Nem csak egy apát "veszel el" tőle, de nagyszülőket, és esetleges nagybácsikat, nagynéniket, unokatesókat.


És ezt úgy mondom, hogy elváltak a szüleim, és nem vagyok jóban az apámmal. De tudom, hogy szerelemből születtem, ismerem az apámat. Ha anyámnak csak azért kellettem volna, mert igazából tök esetlen, de kellett neki valaki, akivel játszhat, hát nem tudom, nem érezném jól magam.

2014. júl. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
62%

utolsó válasza felvetett bennem egy-két kérdést.

Hogy magyarázod meg a gyereknek, hogy hol az apja? Amikor látja az oviban a barátai szüleit (/suliban).

És ha tini lesz? Mit mondasz neki az apjáról? Kicsiként el fog neked hinni mindent de tiniként nemhinném. És mikor esetleg Ő akarna kapcsolatot? Szerinted nem fog benne soha felmerülni, hogy miért vagy egyedül? De akkor Ő hogyan lett? Akármit mondasz neki az apja kilétéről, minden válasz "rossz". Hiszen Ő "félig" az apja, ha az apját becsmérled, hazudsz róla, vagy csak elmondod, hogy spermadonor volt, hogy fogja magát érezni a gyerek szerinted? Simán átlendül rajta és azt mondja, Okos voltál anya, hogy eltitkoltad azt akitől lettem?! Akinek "köszönhetsz". Akinek ugyanúgy kijárt volna, hogy megismerjen és foglalkozzon velem, mint te (és én is megismerhettem volna, érezhetem volna a szeretetét, hogy törődik velem, mint te. Hiszen tőle is ugyanolyan csodálatos ez, mint tőled)... !

Hihetetlenül önző vagy kérdező.

2014. júl. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
52%
Miért van az, hogy itt mindenki azt hiszi, nála van a bölcsek köve? Miért van az, hogy itt mindenki azt hiszi, ő tudja, mi a normális? Miért van az, hogy ha valaki hoz egy döntést, amit jogában áll meghozni, akkor mindenki jön azzal, hogy ez önzőség? Kinek tartozik bármivel is a kérdező? És kinek az az anya, aki pl. azért maradt egyedül, mert meghalt a párja, miközben ő még terhes volt? Vagy csak szimplán lelépett, és most már tudomást sem akar venni a gyerekről?
2014. júl. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!