Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elítélendő az, aki párkapcsola...

Elítélendő az, aki párkapcsolatra nem vágyik, de gyerekekre igen?

Figyelt kérdés

Világ életemben zárkózott, nehezen megnyíló ember voltam. A családomon és pár barátnőmön kívül nem igazán nyílok meg senkinek. Párkapcsolatot mindig nehezen alakítottam ki, régebben még próbáltam ezen változtatni, de minden félresikerült kapcsolatom után egyre inkább úgy éreztem és érzem, hogy nincs olyan férfi, akit maximálisan közel akarnék magamhoz engedni és megbízni benne. Persze, még fiatal vagyok, mondhatjátok, hogy még van időm bőven megtalálni, de én nem is akarom igazából megtalálni. Az elmúlt években rájöttem, hogy jobban szeretek egyedül lenni és egyáltalán nincs már kedvem ismerkedni sem meg felépíteni egy kapcsolatot, amiből esetleg lehet majd valami. Jobb a férfiaknak is, mert voltak, akik komolyabban érdeklődtek irántam és próbáltam magam meggyőzni egy ideig, hogy jó lesz ez, de egyszerűen mindig rájöttem, hogy nem nekem való a párkapcsolat. Saját gyerekeket viszont nagyon szeretnék pár éven belül, akár mesterséges megtermékenyítéssel is, természetesen megfelelő anyagi körülmények mellett. Még ha párosan képzelném is el az életem, én nem vagyok az a fajta nő, aki 30 felett kezd el szülni, sosem így terveztem és rengeteg egyedülálló nő neveli egyedül a gyerekét, még ha sokkal nehezebb is nekik. Stabil családi hátterem is van, a szüleim időnként tudnának segíteni vigyázni a kicsire 1-1 órára vagy ilyesmi. Mi a véleményetek, ti elítélnétek ha egy nő így vállal gyermeket?

24L


2014. júl. 20. 12:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
0%
Tudjátok, mennyi szocpol, családi pótlék gyerek van, meg besikerült, megfogom ezt a hülyét, majd ő rendbehozza a kapcsolatunkat, majd ő rendbeteszi az életem, végre valaki szeretni fog, de hát védekeztem, majd lesz egy kicsi én aki megvalósítja az álmaimat gyerek van? Ők mind elmehetnek a sunyiba a családjukkal együtt?
2014. júl. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
Mar le lett írva utolso, hogy az, amikor valaki tudatosan, sajat akaratából fosztja meg a gyereket az apjától, az nem azonos azzal, amikor az élet dont ugy, hogy egyedulallo szülőt csinál belole. Tudod, mint a hirtelen felindulásból elkövetett emberölés, meg az elore megfontolt szándékkal elkövetett....
2014. júl. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
18%
64-es: Értem, de miért rosszabb az ilyen gyereknek, mint pl. annak, aki félárván született?
2014. júl. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
0%
Az eredmény kvázi ugyanaz.
2014. júl. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
67%

Azért van különbség.

Ha valakinek meghal az apja, az anyja tud róla mesélni, közvetíteni az "értékeiből". Ki tud alakítani a gyerekben egy apaképet, ami bár elmúlt, de létezett és jó volt.

A kérdező ötletében ez hogy szólna?

Háát, a mama nagyon akart kincsem, így összeismerkedett egy férfival fél óra alatt, majd feljöttek anyu lakására és 5 percig méhecskéset játszottunk.

vagy

A laborban, igen ott vannak a doktor bácsik és akkor megtermékenyítik egy másik férfi leadott spermájával az én..... stb kész biológia óra.

2014. júl. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
50%
Én 29éves vagyok.nem talålom a påromat. Ha 2-3év mulva is igy åll a helyzet egyedül fogok gyereket vållalni. Håny olyan apåt ismerek akik lese kaksizzåk a gyereket. Van olyan ismerösöm akit az apja nem ismert meg! Volt akinek azt mondta, nem kell nyüg a nyakåba. Van szåmtalan olyan baråtnöm akiket fiatal riherongyokért otthagytak gyerekestöl. Mirôl beszélünk? A mai férfiak mår nem olyanok mint régen. Nem lehet råjuk szåmitani. Egy nô magånak szül!
2014. júl. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:

" 64-es: Értem, de miért rosszabb az ilyen gyereknek, mint pl. annak, aki félárván született?"


Annak van nagy szülője a masik oldalról, lehet mesélni az apáról, lehet fényképet mutatni neki.

A kerdezo mit fog csinalni? Keres egy potnagyszulot es majd a spermabankrol mutogat fényképet?


Minden gyerek eljut oda, hogy az apjárol/anyjarol kérdezzen. En is egyedül neveltem a gyerekemet évekig, a kezdetektő, mert apuka meggondolta magat es lelepett. De a gyerekemnek meg tudtam mutatni a fényképeket, amin egyutt voltunk, tudtam mesélni neki rola, nem érezte ugy, hogy lóg a levegőben.

2014. júl. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
67-es: És azt is elmondtad neki, hogy lelépett, és most nem kíváncsi rá és nem is lesz valószínűleg? Tényleg, de jó is az... Márpedig joga van tudni, hogy mi történt, semmi előnyöset nem látok abban, hogy valaki megszépíti a másik szülőt a gyerekének.
2014. júl. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
A házasságban született gyerekek többségével sem törődik az apjuk, szóval az "apa hiánya nem jó a gyereknek" gyenge érv azoktól, akik az ötleted ellen vannak. Inkább nevelkedjen a gyerek csonka családban, mint olyanban, ahol anyu cselédnek és hülyének van nézve és emiatt állandó a feszültség a szülők között.
2014. szept. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:

"A házasságban született gyerekek többségével sem törődik az apjuk"

Én speciel egyre több olyat látok, ahol pont az anya nem törődik a gyerekkel...

2014. szept. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!