Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mennyit kérnétek az otthon...

Ti mennyit kérnétek az otthon lakó gyereketektől aki otthon lakik és dolgozik?

Figyelt kérdés

75 ezer forintot keres, tehát minimálbért kap, 20-22 év körüli.


Alapjában véve nincsenek nagy igényei; tv-t, internetet, számítógépet, semmi elektromos dolgot nem használ, a szobájában a lámpát néha használja, illetve naponta egyszer feltölti a telefonját.

Fürdővízre sem mondhatjuk, hogy sokat használna, mert a régi elméletek szerint egymás után fürdik a család a kádban, amíg tiszta a víz.

Enni sem sokat eszik, munkába elvisz 2 szelet kenyeret összesen 4-5-6 szelet kis szalámival, 1-2 paradicsommal, vagy kis paprikával, és otthon sem sokat eszik, kis leves, aztán szinte semmi. Napközben vizet iszik, de javarészt azt is a munkahelyről mivel sok időt tölt ott, otthon már alig fél liter fogy el.

Ha szüksége van időnként valamire, pl. ruha, vagy egyéb, azt magának veszi meg.


2014. aug. 25. 14:27
 21/94 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hogy álltok anyagilag. Ha jól és megteheted akkor hagyd hadd gyűjtse a pénzt egy fiatalnak nehéz az önálló élet elkezdése.
2014. aug. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/94 anonim ***** válasza:
97%

Semennyit.


Addig el tudta tartani a szülő a gyereket, amíg az tanult? Sőt, addig ő ruházta, ő adott neki telefon hozzáférést...


Ha nincs veszélyben a család megélhetése, akkor egyetlen forintot sem kérnék a gyerekemtől. Megpróbálnám elmagyarázni neki, hogy mennyire fontos az, hogy félretegye a fizetését és gyűjtsön a későbbi saját, önálló életére.

2014. aug. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/94 anonim ***** válasza:
84%
Ez nem is ember, hanem növény.
2014. aug. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/94 A kérdező kommentje:
Ad haza, a megmaradó részét pedig félreteszi.
2014. aug. 25. 14:53
 25/94 anonim ***** válasza:
93%

Ha nagyon kukacoskodni akar az ember akkor mondhatná, hogy ott a fűtés, ott a lakbér ha esetleg önkormányzati lakásban élnek, azért áramot ő is fogyaszt, végül is a ruháit mosógépben mossa ki. Bár így olvasva azon sem lepődnék meg, ha kint az udvaron mossa egy teknőben a ruháit olyan vízben amit a közeli patakból hozott.

Szóval attól, hogy nem tévézik, jóformán levegőt is alig vesz, van fogyasztása.

Én 10 ezret elkérnék, mert nehezen hiszem el, hogy valaki ennyire vegetáljon, hogy semmit nem csinál otthon. Egyáltalán hol alszik? Ágya van?? (na akkor ágyneműt is kell ugye mosni)

2014. aug. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/94 A kérdező kommentje:
Természetesen van ágya, és jó akkor számoljuk bele a ruha mosás költségeit, de ezen felül semmi ilyen rejtett költség nincs.
2014. aug. 25. 14:58
 27/94 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként megtehetnéd, hogy támogasd a fiadat? Úgy értem gondot okozna, ha nem kérnél tőle pénzt?


Ösztönözd, hogy egy kicsit költsön magára, éljen, bulizzon, keressen barátnőt, aztán próbáljon leválni rólad.


Az én szüleim nem kértek pénzt, amikor már kerestem, de még velük éltem. Én sem fogok a fiaimtól, ha megtehetem.

Remélem életképes felnőtt lesz belőlük, és tudom segíteni őket.

2014. aug. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/94 anonim ***** válasza:
98%

Istenem ilyenkor teszem össze a két kezem,hogy nekem olyan szüleim vannak amilyenek.Téged kérdező nem neveznélek annak,bár személy szerint nem gondolom,hogy te a szülő vagy hanem a szenvedő alany.Aki így él az tudja lenyelni szó nélkül azt amit ide írtak neki.Úgy gondolom ha te az a szülő lennél aki ezt a gyerekével teszi akkor nem álltad volna már ki szó nélkül az előző válaszadók véleményét.

Remélem érhető amit írtam?A lényeg,hogy a kérdező a gyerek mert nem esett neki a válaszadóknak mert hozzá van szokva az elnyomáshoz.

2014. aug. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/94 anonim ***** válasza:
53%

Életképes ez a lény egyébként? Vagy valami robot?

Biztosan nem fikusz?


Mert hogy valaki ennyire igénytelen legyen az életben, komoly mentális gondra utal.

2014. aug. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/94 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, ki mennyit kérne el. A válaszokból is láthatod, mennyire mások az emberek szemlélete.

Az egész függ attól, milyen a család anyagi helyzete? Legfőképpen attól is függ, hogy a fiatal mennyire képes feláldozni magát, hogy egy rossz helyzetben élő családnak az ő keresetével, vagy egy részével tudjon segíteni. Tudom, hogy nehéz dolog végre saját pénzhez jutáskor nem az egészet élvezni. Ahol spórolás, megélhetési gondok vannak, ott , bizony számít minden fillér.

Lehet éppen naponta pontosan kiszámolni, mennyit "fogyasztottál" és annak az értékét kifizetni. De ez valahogy nem a családi élethez köthető dolog.

2014. aug. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!