Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mennyit kérnétek az otthon...

Ti mennyit kérnétek az otthon lakó gyereketektől aki otthon lakik és dolgozik?

Figyelt kérdés

75 ezer forintot keres, tehát minimálbért kap, 20-22 év körüli.


Alapjában véve nincsenek nagy igényei; tv-t, internetet, számítógépet, semmi elektromos dolgot nem használ, a szobájában a lámpát néha használja, illetve naponta egyszer feltölti a telefonját.

Fürdővízre sem mondhatjuk, hogy sokat használna, mert a régi elméletek szerint egymás után fürdik a család a kádban, amíg tiszta a víz.

Enni sem sokat eszik, munkába elvisz 2 szelet kenyeret összesen 4-5-6 szelet kis szalámival, 1-2 paradicsommal, vagy kis paprikával, és otthon sem sokat eszik, kis leves, aztán szinte semmi. Napközben vizet iszik, de javarészt azt is a munkahelyről mivel sok időt tölt ott, otthon már alig fél liter fogy el.

Ha szüksége van időnként valamire, pl. ruha, vagy egyéb, azt magának veszi meg.


2014. aug. 25. 14:27
 51/94 anonim ***** válasza:
98%

Én nem tartom magam pocsék szülőnek, nagyon jó kapcsolatom van mindkét felnőtt gyerekemmel.

Bár az én gyerekeim élik a világukat, dolgoznak, szórakoznak, élvezik az életet, én mind kettőtől havi 100 fontot elkérek.

Nem azért mert villanyt használnak, vagy az albérlet árát pótoljam.

Hanem mert az így elkért pénzt "titokban" bankszámlára teszem. A többi pénzükkel úgy spórolnak ahogy akarnak, én nem szólok bele. Ha elköltik az sem az én dolgom. De tudom eljön majd az az idő amikor kirepülnek a családi fészekből, és akkor bizony jól fog nekik jönni a most leadott havi pénz.

Én nem vagyok milliomos, ezért csak úgy tudok segíteni nekik, hogy állom a kaját, villanyt, gázt, fűtést, albérletet. Külön pénzt már nem tudok adni nekik, így az elkért pénzüket adom majd vissza ha itt az ideje.


Attól még nem rosszak a szülők, mert a felnőtt gyereküktől aki keresőképes, elkérnek valamennyi összeget a rezsiköltségekbe. Még mindig olcsóbb mintha albérletben élnének.

2014. aug. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/94 A kérdező kommentje:
Igazából a hazaadási költség el volt rendelve, hogy adni kell X összeget, és kész. Meg sem fontolta a gyerek, hogy mit akar, csak adja azt de nem is érdekli, hogy fenn akadjon ezen.
2014. aug. 25. 15:34
 53/94 anonim ***** válasza:
100%

Nézd ha zavar téged, hogy be kell szállnod X összeggel, és most kivételesen lázadni akarsz életedben először, akkor tedd meg. Lázadj!

Mondjuk kezdheted, hogy a saját lábadra állsz, és elköltözöl. Így legalább nem kell semmit leadnod, a magad ura leszel. Az albérletben csakis magad után pakolsz, azt eszel amit akarsz, akkor alszol a barátoddal amikor akarsz. Ezt hívják életnek.

2014. aug. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/94 anonim ***** válasza:
100%
mennyi az az X összeg?
2014. aug. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/94 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudnátok még többet spórolni, ha csak karácsonykor cserélnétek a fürdővizet? Milyen gyakran fürödtök egymás retkében? Remélem, heti max egyszer!
2014. aug. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/94 A kérdező kommentje:

A gyereket nem zavarja egyáltalán ha haza is kell adni. Sose tette szóvá. Teljesen megérti.


Ez csak egyszerű kérdés volt.

2014. aug. 25. 15:57
 57/94 anonim ***** válasza:
53%

milyen sorrendben fürdötök HA

- nőnek menszesze van épp

- egyiknek ment a hasa egész nap

- meg gombás fertőzése van?

2014. aug. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/94 anonim ***** válasza:
100%

Ha semmi problémád azzal,hogy haza kell adni X összeget akkor miről szól a kérdés?

Minden család más,mindenkinek más az igénye....akkor megint eljutottam arra a pontra,hogy ez egy feleslegesen feltett kérdés csak unaloműzésre.

Mellékesen hozzáteszem,ha nem gépezel és semmit nem csinálsz szórakozás címszó alatt akkor mit keresel már itt ezen az oldalon másfél órája?Kezd sántítani lassan a sztori.

2014. aug. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/94 A kérdező kommentje:

Nincs ebben semmi különös, valakinek ennyi szabadideje van amíg a buszon van pl. és kiír egy kérdést.

Annyira okosak az emberek...

2014. aug. 25. 16:05
 60/94 A kérdező kommentje:
És ezt a kérdést írhatja egy közeli ismerős,aki átlátja a családot, és ettől függetlenül a gyerek valahol épp dolgozik vagy besegít otthon.
2014. aug. 25. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!