Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 éves lányom terhes lett,...

17 éves lányom terhes lett, mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves lányom terhes lett. Megengedtem h a barátja nálunk aludjon. Lányommal átbeszéltük a fogamzásgátlási módszereket, mégis teherben maradt. Ők esküdnek, h védekeztek. Kétségbe vagyok esve. Még iskolás, érettségire készül. Nem tudom mit tegyek: abortusz? a Gyerekem csak sír és sír. Mit tegyyek h ő se sérüljön de a jövője se vesszen el.

2014. nov. 19. 20:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/177 anonim ***** válasza:
87%
ő mit mond erről?
2014. nov. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/177 anonim ***** válasza:
83%
Kérdezd meg őt, ha akarja-e. De komolyan, mert ha te döntesz helyette, akkor lehet később téged hibáztat majd. Az legyen, amit ő akar, ahogy ő akarja.
2014. nov. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/177 anonim ***** válasza:
86%
Két lehetőséged van. Vagy abortuszra mentek, vagy megtartjátok a babát. Bárhogy is dönt, támogasd mindenben.
2014. nov. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/177 anonim ***** válasza:
64%

Abortusz. Jó lenne ebből nem lelki vallási vagy hasonló kérdést csinálni, hanem józanul kéne gondolkodni amíg még nem késő.


Megszül 17 talán 18 éves fejjel, a pasija tuti lelép vagy rögtön vagy 1-2 évvel a születés után és ott a lányod tropára ment élettel.


28/F

2014. nov. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/177 A kérdező kommentje:
nem akar abortuszt, de amikor belegondol, hogy ezzel vége úgymond a fiatalságának, akkor látom h szenved... én meg magamat hibáztatom, h kárvolt megengednem... szófogadó gyerekem van elfogadta volna h még ne... én vagyok a hibás..
2014. nov. 19. 20:46
 6/177 anonim ***** válasza:
69%

Ha felmerül a kérdés, hogy megtartjátok a babát első körben szerintem te gondold át alaposan, hogy tudod-e ezt vállalni. A lányod még nem kezdett önálló életet, gondolom a barátja sem keresőképes, hogy el tudjanak költözni, el tudják látni magukat és a kicsit, ergo neked kell majd őket eltartani, neked kell nekik lakást biztosítani, egy üvöltő, majd mindent szétszedő stb. kisgyerek lesz az otthonodban, később majd ha a lányod be akarja fejezni az iskoláit, szintén rád hárul majd a gyerek, és gondolom még te is dolgozó nő vagy.


Ha ezeket vállalod, és úgy látod, hogy a lányod is szeretné megtartani, akkor támogasd és tartsátok meg. Ha nem, akkor marad az abortusz. Inkább ez, mert ezen túl teszi magát idővel, mint egy nem akart, kényszerből vállalt egész életen át tartó felelősség egy élet iránt, amibe belebetegszik, és a gyerek is megsínyli.


A lelke mindenképpen sérül, a baj már megvan...kérdés mennyire.

2014. nov. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/177 anonim ***** válasza:
14%
Ezért kell engedni az ottalvást kedves szülők.
2014. nov. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/177 anonim ***** válasza:
68%

beszéltesd


mit akarnak, hogy képzeli, mit szól a fiú, az ő szülei


hogy áll az abortuszhoz


szerintem ez lenne a helyes, de ezt nem nekem kell eldönteni, ma már én sem volnék képes rá, nem is volt szerencsére sosem, de gimiben tut nem tartottam volna meg egy babát( bár én későn kezdtem enmi életet is élni)

se nekem se neki nem lett volna jó-..


NEM A TE HIBÁD


figyu bezséltetek róla, látszólag megértette, nem avgy hibás, még az sem biztos, hogy a gyerekek voltak felelőtlenek. ha mégis, az sem segít..



ne mondogasd, hogy tönkrement az életet, nem, csak van egy jó nagy nehézség, amit így vagy úgy el kell dönteni..


sír, mert kétségbe van esve, ha nem tudja mit akar, akkor neked kell eldöntened, ő még gyerek, ha megszüli a babát, akkor neked kell felnevelned jó eséllyel..

2014. nov. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/177 A kérdező kommentje:
az abortusz terhét talán nem viseli egész életében?
2014. nov. 19. 20:47
 10/177 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is támogasd mindenben. Aztán gondolj arra, hogy tudnál/akarnál-e csinálni valamit az unokáddal, akit fel kell nevelni.
2014. nov. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!