Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 éves lányom terhes lett,...

17 éves lányom terhes lett, mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves lányom terhes lett. Megengedtem h a barátja nálunk aludjon. Lányommal átbeszéltük a fogamzásgátlási módszereket, mégis teherben maradt. Ők esküdnek, h védekeztek. Kétségbe vagyok esve. Még iskolás, érettségire készül. Nem tudom mit tegyek: abortusz? a Gyerekem csak sír és sír. Mit tegyyek h ő se sérüljön de a jövője se vesszen el.

2014. nov. 19. 20:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/177 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem akarjátok tönkretenni az életét akkor abortusz minél előbb. Nagyon fiatal, gyerekkel nem fog tudni továbbtanulni, a barátja sem biztos, hogy vele marad, és hogy egyáltalán alkalmas apának.

Persze előbb kérdezd meg, hogy ő mit szeretne. Beszélje meg a barátjával is, mérlegeljenek, gondolják át. De ez nem annyira egyedi eset. A kórházban ahol dolgozom, napi szinten kb. öt 18 év alatti jön abortuszra.

2014. nov. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/177 anonim ***** válasza:
65%

sajnálom!

én is azt mondom,hogy beszéld meg vele ő mit akar...

aztán ha döntött,mérlegeld,ha esetleg megtartja-e,be tudja-e a fejezni a sulit,ha jól számolom,pont igen..

aztán jöhet a többi.. tudsz-e neki segíteni,és újra belekezdeni a gyermekvállalásba,mert nemhiszem,hogy a fiú támogatná :/

ha úgy dönt nem tartja meg,kövess el mindent,hogy a lehető legkevesebbet "sérüljön",ha kell fogadj neki orvost,hogy ne bánjanak úgy vele,mint egy senkiházi kis r.bivel

aztán van a harmadik,nyílt örökbeadás...

igaz még nem nagykorú,de az ő teste..

sok sikert! Majd azért írd meg,hogy döntötök :)

2014. nov. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/177 anonim ***** válasza:
10%
Nem akarlak bántani, meg van a magad baja, de négyszemközt kapnál pár keresetlen szót "kedves" "felvilágosult" szűlő.
2014. nov. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/177 anonim ***** válasza:
32%

tehát beszéltetek a fogamzásgátlásról.. kicsit kuszán írtam..


a lényeg, hogy bármilyen nehéz legalább te nyugodj le

2014. nov. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/177 anonim ***** válasza:
53%

Az abortusz nem lesz neki egész életére szóló teher!. De ha megtartja, akkor nem tud ranuln8i, nem járhat el szórakozni, kisgyerekkel nem tud munkát találni.

Az apuka is legfeljebb tartásdíjat fizet, ha már van keresete, de nem fog mellettük maradni.

Ha te vállalod a kicsit, akkor sem garantált, hogy 18 éves koráig tudod nevelni és eltartani.

Nem vagyok abortuszpárti, de ebben az esetben csak ez a megoldás.

2014. nov. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/177 anonim ***** válasza:
74%

az abortusz is terheli, de talán kevébé, mint egy 17 évesen megszült gyerek...


14, 8

2014. nov. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/177 anonim ***** válasza:
72%
2. vagyok. Azt gondolom legyen abortusz, mert megbánja ezt még, lehet a gyereket fogja hibáztatni mindenért, hogy így lett...suliba jár, más választás? Beszélj vele.
2014. nov. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/177 anonim ***** válasza:
33%

Esetleg az örökbe adás, mint harmadik opció? (Nekem nagy kedvencem a Juno c. film, és én magam is örökbe fogadott vagyok.) Többen írták, hogy hagyd, hogy ő döntsön, nehogy később téged hibáztasson. Támogasd mindenben, amiben csak tudod, és ne hánytorgasd fel neki később, de beszélgetni lehessen róla, tehát ne váljon tabuvá.

Meg fogja viselni, de bármit is választ, azt a terhet ő cipeli, és megtanulja, hogy felelősségteljesnek kell lenni. Remélem, jól alakul a sorsotok.

2014. nov. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/177 anonim ***** válasza:
81%
6-os vagyok. Miért is kaptam 0%-ot? Mindkét oldalt, mindkét lehetőséget leírtam normális hangvételben, egyik mellett sem érvelve, hanem a tényeket leírva. Miért kell lepontozni?
2014. nov. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/177 anonim ***** válasza:
27%
Mennyire előrehaladott a terhesség?
2014. nov. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!