Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 éves lányom terhes lett,...

17 éves lányom terhes lett, mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves lányom terhes lett. Megengedtem h a barátja nálunk aludjon. Lányommal átbeszéltük a fogamzásgátlási módszereket, mégis teherben maradt. Ők esküdnek, h védekeztek. Kétségbe vagyok esve. Még iskolás, érettségire készül. Nem tudom mit tegyek: abortusz? a Gyerekem csak sír és sír. Mit tegyyek h ő se sérüljön de a jövője se vesszen el.

2014. nov. 19. 20:38
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/177 anonim ***** válasza:
65%
Ezt nekem ne mondd, én vagyok a legnagyobb abortuszellenes!! Én csak azt mondom, hogy nem kell hibáztatni a kérdezőt és lek*rvázni a gyerekét.
2014. nov. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/177 anonim ***** válasza:
13%

"És igen, velem cseszett ki az élet, mikor én voltam az 1%, akinek fogamzásgátló felelősségteles szedése mellett is becsúszott a terhesség."


Nem veled. Hanem azzal a kisbabával, akit életre hívtál, és aztán ridegen kikapartattál magadból. Nem vagyok sem prűd, sem szentfazék, de az életet tisztelem, veled ellentétben. Te megölettél valakit. Én nem. Tisztán tükörbe tudok nézni.

2014. nov. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/177 anonim ***** válasza:
18%
Kedves kerdezo! Egy csaladtagom halalat sem kivanom. Es te?
2014. nov. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/177 anonim ***** válasza:
90%
Tanulság: ha nem akarsz gyereket, soha életedbe ne szexelj vagy menj apácának. ez most komoly????
2014. nov. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/177 anonim ***** válasza:
17%

55: ha soha nem akarsz gyereket, sterilizáltasd magad. Nem játszol így egyetlen élettel sem. Ennyi!

Az abortusz nem fogamzásgátlás, pusztán egy élet elvétele.

2014. nov. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/177 anonim ***** válasza:
91%

Ne veszekedjetek

Vidd el a lányt pszichológushoz, ha nem tudja egyedül eldönteni a dolgot - hátha az segít

2014. nov. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/177 anonim ***** válasza:
88%
Igen, azzal is kicseszett, ez tény, kihagytam a felsorolásból. Meg anyámékkal is, mert ki kellett fizetniük az abortuszt, stb. És én is tükörbe tudok nézni tisztán, és egyiket sem tapasztalom a statisztikás felsorolás közül sem. Ugyanolyan a szexuális életem azóta is, nem szorulok pszichológus segítségére, soha nem volt még sírógörcsöm, sosem ittam alkoholt (max. vacsorához egy pohár bort), tinédzserként sem és azóta sem, és az abortusz nagyjából csak az ilyen kérdések esetén jut eszemben, egyébként sose. És még sorolhatnám. Nyilván hozzátartozik a dologhoz, hogy nem vagyok empatikus ember, önző is vagyok aki a saját igényeit mindennél előbbre tartja, alacsony az érzelmi intelligenciám, ezért tudtam könnyen feldolgozni a történteket - pontosabban úgy éreztem, nincs mit feldolgoznom, ezért éltem tovább, ahogy előtte is. Ezért sem való nekem gyerek, viszont ezzel régóta tisztában vagyok.
2014. nov. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/177 anonim ***** válasza:
34%
Ha már most nem akarja az abortuszt, mi lenne később? Egész életében magát hibáztatná! Az lenne a legrosszabb, amit tehet. És lehet magántanuló, nem is kéne felfüggesztenie a sulit.
2014. nov. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/177 anonim ***** válasza:
14%

"Nyilván hozzátartozik a dologhoz, hogy nem vagyok empatikus ember, önző is vagyok aki a saját igényeit mindennél előbbre tartja, alacsony az érzelmi intelligenciám, ezért tudtam könnyen feldolgozni a történteket - pontosabban úgy éreztem, nincs mit feldolgoznom, ezért éltem tovább, ahogy előtte is. "



Ne haragudj, de akkor tényleg jobb, ha sterilizáltatod magad.

2014. nov. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/177 anonim ***** válasza:
90%
56: sajnos nem lehet sterilizáltatni, tudomásom szerint legalábbis csak 3 gyerek és/vagy 40 éves kor fölött, vagy valami ilyesmi. Pedig minden gyereket nem akarónak egyszerűbb lenne utána az élete. Nem kéne ennyit fogamzásgátlóra költenünk, és - főleg ha már éltünk át abortuszt - attól tartanunk, hogy nem jön meg a 7 napos szünetben...
2014. nov. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!