Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 éves lányom terhes lett,...

17 éves lányom terhes lett, mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves lányom terhes lett. Megengedtem h a barátja nálunk aludjon. Lányommal átbeszéltük a fogamzásgátlási módszereket, mégis teherben maradt. Ők esküdnek, h védekeztek. Kétségbe vagyok esve. Még iskolás, érettségire készül. Nem tudom mit tegyek: abortusz? a Gyerekem csak sír és sír. Mit tegyyek h ő se sérüljön de a jövője se vesszen el.

2014. nov. 19. 20:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/177 anonim ***** válasza:
95%

Gyerek elet? Erdekes most a kerdezo lanyat, mindenki egy felelotlen csitrinek titulalja, de azert a "felelosseget" vallalja?

Nekem is vannak tinimami ismeroseim, hat... En latom rajtuk, hogy nem epp igy gondoltak a gyerek nevelest. Csak nem merik maguknak sem bevallani.

2014. nov. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/177 anonim ***** válasza:
91%
Csak bele-bele olvasgattam és több helyen láttam,hogy nem kellett volna engedni az együtt alvást... Hát ez hülyeség! Lehet,hogy pont egy vasárnap du.fogant a baba!Az eszem megáll,hogy még mindig vannak ilyen szülők,akik azt hiszik,hogy szexelni csak éjjel lehet!!!
2014. nov. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/177 anonim ***** válasza:
88%
Attól hogy védekeztek még igenis becsuszhat a baba.. Feltétlenül vbeszéljétek meg a srác szüleivel is.
2014. nov. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/177 anonim ***** válasza:
17%

Nem, nappal is lehet szexelni, valóban. De lehet azt is mondani, hogy nem érett arra, hogy szexeljen, mert abból baba is születhet. De ugye a lány szexhez való joga az fontosabb, mint a magzat élete. Pettingelt volna, ha már mindenképp orgazmust akart, vagy csinálta volna magának.

17 éves gyerekről van szó, nem felnőttről! Felelőtlen a gyerek, és a szülők is, akik nem tanították meg, hogy a szex nem egy délutáni élvezkedés, hanem komoly, felnőtt emberek sportja!


Megszüli, és leérettségizik később. Tanulja meg, hogy felelősséget vállal magáért és a tetteiért. Igen, 17 évesen is.

2014. nov. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/177 anonim ***** válasza:
81%
Mennyi szentfazék... Jó hogy nem leku*vázátok, mert 17 évesen lefeküdt a barátjával. Teljesen normális 17 éves, csak épp pechje volt. A többi ugyaezt csinálja. Ti tényleg az esküvőig vártatok? És a gyerekeitek is?
2014. nov. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/177 anonim ***** válasza:
18%
Nem, tévedsz, utolsó. Egyáltalán nem helyes dolog 17 évesként szexelni, pont emiatt, hogy egy élettel játszik most. Elképesztő, hogy egyesek simán lehúznák a vécén a magzatot, csak mert 17 éves a kiscsaj. Hát ez van, ha dugni volt esze, akkor nevelje is becsülettel a gyereket.
2014. nov. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/177 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kérdező, ne hibáztasd maga. Ha nem hagyod, hogy ott aludjon, akkor megtörtént volna máskor. (A hiedelmekkel ellentétben, nem csak este lehet szexelni)


Beszélgessél vele, mit szeretne, a terhesség előtt mik voltak a tervei (továbbtanulás, hivatás, utazgatás), és ezek közül mi az amit feladna, ha megtartja a babát.

17 évesen még nem számít felnőttnek, de végig tudja gondolni a jövőjét.

Én ennyi idősen az abortuszt választottam volna, mert "karrierista" vagyok, nekem számított, hogy amit elterveztem azt véghez vigyem. Viszont vannak kortársaim, akiket ez nem érdekelt és nagyon jól érezték magukat fiatal szülői szerepben.

A lányodnak is ezt kell mérlegelnie, hogy neki mi a fontos.


Mind a két (három) kimenetel után van jövője.

Ha elveteti a magzatot (vagy örökbe adja), akkor ezt a tényt kell feldolgoznia, és folytathatja a kortársaihoz hasonlóan az életét. Kell a támogatás, hogy túl tudjon ezen jutni, de ha erős jellem, akkor túl teszi magát rajta.

Ha megtartja, akkor esti iskolában le tud érettségizni, mikor nagyobb a gyerek egyetemet is tud végezni (levelezőn, de akár nappalin is). Egyetem alatt sok 20 éves anyukával találkoztam. Ehhez persze kell a családi háttér, mert egyedül nem tudja megcsinálni.


Állj mellette. Támogasd bárhogy is dönt.


26N

2014. nov. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/177 anonim ***** válasza:
18%

35: én speciel 19 éves koromig vártam. És onnantól kezdve is csak akkor feküdtem le bárkivel, ha úgy gondoltam, nem baj, ha baba lesz belőle. Nem is volt megszámlálhatatlan szexpartnerem, de egyetlen magzat halála sem terheli a lelkem.

És nem csúsztam le semmiről azzal, hogy felelősséggel szexeltem.


Szomorú, hogy ma már teljesen normális az is, hogy 15-16 évesek szexeljenek. És a szülők még támogatják is!

2014. nov. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/177 anonim ***** válasza:
87%
Egyáltalán nem támogatom az abortuszt, nem is ezt mondtam. De majdnem minden tini ezt csinálja, nem kell ezért lehordani valakit, teljesen normális a lány. És mi van ha csak 18 évesen szexel? Akkor sokkal érettebb? Mégis meddig tiltanád? Előbb csináljon diplomát meg karriert?
2014. nov. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/177 anonim ***** válasza:
76%
már elnézést de nem babáról beszélünk hanem egy felismerhetetlen sejtcsomóról egyenlőre... Ennyi erővel a férfiak ne recskázzanak mert a spermának lelke van....
2014. nov. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!