Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 éves lányom terhes lett,...

17 éves lányom terhes lett, mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves lányom terhes lett. Megengedtem h a barátja nálunk aludjon. Lányommal átbeszéltük a fogamzásgátlási módszereket, mégis teherben maradt. Ők esküdnek, h védekeztek. Kétségbe vagyok esve. Még iskolás, érettségire készül. Nem tudom mit tegyek: abortusz? a Gyerekem csak sír és sír. Mit tegyyek h ő se sérüljön de a jövője se vesszen el.

2014. nov. 19. 20:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/177 anonim ***** válasza:
30%
40: akkor te nem láttál még magzatot, ha szerinted csak sejtcsomó....
2014. nov. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/177 anonim ***** válasza:
86%
Én fog. gátlót szedtem, a szüleim is tudták, ők vették a bogyót. Szedtem is, ezt is tudták, hisz tudják, hogy nem szeretnék gyereket, biztosak voltak benne, hogy nem leszek felelőtlen a védekezést illetően. Mégis Murphy, hogy az esik teherbe, aki a háta közepére sem kívánja, bár át tudtam volna adni valakinek ezt a szó szerint terhet, aki örömmel fogadja. Amint pozitívat teszteltem, a barátommal aki akkor 25 éves volt odaálltunk a szüleim elé, elmondtuk, mi a helyzet, és megbeszéltük, hogy az abortusz az egyetlen, ami szóba jöhet. Szintén érettségi előtt álltam. Én nem tudtam sírni sem, inkáb dühös voltam az életre, amiért így kicseszett velem, nem kezdtem kötődni, nem alakultak ki bennem anyai ösztönök, nyilván ehhez hozzájárul az is, hogy később sem szeretnék gyereket. Viszont ha a lányod meg akarná tartani - amit nekem nem lett volna bátorságom 17 évesen, a szüleim elé állni és közölni, hogy 9 hónap múlva eggyel több gyereket kell eltartanotok, míg én az iskolát is hanyagolom egy kis idre -, akkor innentől rajtad áll, hogy mit teszel. Anyagilag megtehetitek-e, hogy támogatjátok, egyáltalán akarjátok-e, stb. Ha a barátja el tudja tartani őket, engeditek-e 17 évesen az összeköltözést, és még rengeteg kérdés felmerül. Én ma sem tennék máshogy, és hiába csúnyán hangzik, nem bánom a döntésem, számomra ez volt a legkisebbik rossz a felmerülő lehetőségek közül. Egyébként az akkori barátommal már nem is vagyok együtt, így most 20 évesen nevelhetném a 3 éves gyerekemet iskola és végzettség nélkül tök egyedül. Egy élmény lenne biztos...
2014. nov. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/177 anonim ***** válasza:
93%
Mikor nem szexeltek a 17 évesek? Akkor, amikor 14 évesen már férjhez is adták őket? Egyszerűen eltolódott a felnőtté válás, mert sokáig járunk iskolába, aztán meg dolgozni kezdünk, és 30 előtt kevesen érzik alkalmasnak az időt. De ettől még biológiailag a 17 évesek ugyanolyanok, mint 200 éve voltak. Szerelmesek lesznek, erős vonzalmaz éreznek egymás iránt, és ezt nem lehet addig halogatni, amíg gyereket nem akarnak.
2014. nov. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/177 A kérdező kommentje:

alapvetően régimódi vagyok és nem az esküvőmön vesztettem el én sem, igazan nem is tizen évesen... és úgy gondoltam h nem kéne neki sem tizenévesen, legalábbis addig míg az érettségi nincs meg. De mindenki azt mondtah ne legyek ilyen régimódi. Majd a gyerekem engem fog utálni h egyedül én nem enedem meg. és itt nem engedem-nem engedem a kérdés!!! Hanem ha szép szóval elmondtam volna, kértem volna h ne tedd még, megtalálod ez a boldogságot 2-3 évvel később is... akkor most nem látnám a gyerekemet így összetörve... Mert hallgattam a sok liberális nézetre! Hogy nehogy engem hülyézzenek le... pedig inkább engem szidtak volna, mint most a gyerekemet...


A fiú is csak bambán néz... tejfeles szájú kamasz. és persze azt mondja, amit a lányom akar az lesz és h mellette áll. A szülei is kétségbe vannak esve. Igazából ez a lányos anya terhe, de nagyon... nem kívános senkinek!

2014. nov. 19. 21:25
 45/177 anonim ***** válasza:
83%
az abortusz kisebb teher mint 20 évesen ott állni a gyerekkel pénz, végzetség nélkül, hurcolni a gyereket kapcsolatról kapcsolatra,
2014. nov. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/177 anonim ***** válasza:
85%

38: Én speciel 17 évesen már szexeltem, nem akartam gyereket, csak azt csinálni, mint mindenki más abban a korban.

Nem lettem várandós. Nem ezen múlik.

2014. nov. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/177 anonim ***** válasza:
82%
Ma derült ki, hogy várandós?
2014. nov. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/177 anonim ***** válasza:
14%

"Mikor nem szexeltek a 17 évesek? Akkor, amikor 14 évesen már férjhez is adták őket?"

Csak épp akkor meg is szülték, ha baba lett belőle. Nem apró különbség!



"Egyszerűen eltolódott a felnőtté válás, mert sokáig járunk iskolába, aztán meg dolgozni kezdünk, és 30 előtt kevesen érzik alkalmasnak az időt."

Attól még lehet felelősségteljesen nemi életet élni. Túl sok a véletlenülteherbeestem mese itt a gyk-n is. És lehet nemet is mondani a nemi életre.



"De ettől még biológiailag a 17 évesek ugyanolyanok, mint 200 éve voltak. Szerelmesek lesznek, erős vonzalmaz éreznek egymás iránt, és ezt nem lehet addig halogatni, amíg gyereket nem akarnak."

Ettől még nem kötelező 17 éves gyereklányként szexelni. Pont emiatt, mert kisbaba lesz belőle. Láttál te már elabortált magzatot? Már az ujjai is kifejlődtek 12 hetesen, teljesen egyértelmű emberformája van. Él, dobog a szíve. Ez tény, nem érzelmi kérdés.

2014. nov. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/177 anonim ***** válasza:
87%

43: "Az élet tette szét a lábad, vagy te magad? Kukába ment egy élet. Mondhattál volna nemet is."


Nem, én tettem szét a lábam, az első fél évben akkor, ha óvszert húzott a barátom, miután pedig már 1 hónapja szedtem a gyógyszer, és túl voltam az első megvonásos vérzésemen, óvszer nélkül. Eszem ágában nem volt nemet mondani egy olyan dologra, amit szeretek, mert bármilyen elfogadhatatlan is a prűd szentfazekak számára, igen, szeretem a szexet és ez 17 évesen is így volt. És nem akarok gyereket, ezért védekezek az első perctől kezdve. És igen, velem cseszett ki az élet, mikor én voltam az 1%, akinek fogamzásgátló felelősségteles szedése mellett is becsúszott a terhesség.

2014. nov. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/177 anonim ***** válasza:
24%

46: kisebb teher??


Nézzük csak a statisztikát, mit mondanak, akik már megölették a magzatukat:



23%-nak vannak abortusszal kapcsolatos hallucinációi

35% tapasztal olyat, hogy az abortált gyermek visszatér hozzá

54%-nak vannak az abortusszal kapcsolatos rémálmai

69% érzi úgy, hogy megőrült

73% úgy érzi, hogy újra átéli az abortuszt (flashback)

81% nem tud másra gondolni, csak az abortált gyermekre

61% növelte az elfogyasztott alkohol mennyiségét

65%-nak vannak öngyilkossági gondolatai

69% szexuálisan gátolttá vált

73% úgy érzi, hogy újra átéli az abortuszt (flashback)

77% képtelen a helyes kommunikációra

81% tapasztalt visszatérő sírógörcsöt


[link]

2014. nov. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!