Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azt mondta a lányom, hogy...

Azt mondta a lányom, hogy elrontottam az életét. Igaza van?

Figyelt kérdés

A lányom azt vágta a feejmhez, hogy el lett rontva az életet a tesvére miatt.

16 éves volt mikor szültem az öccsét. Persze sokszor kértem, hogy segítsen be talán sokszor nem úgy figyeltem rá ahogy kéne de elég nagy volt ahhoz hog felmérje hogy a kisebbel többet kellet foglalkoznom illetve rá többet kellett költeni.

Ő mindig ki akarta húzni magát a dolgokból, rengeteget veszekedtünk ami végül addig fajult, hogy 17 évesen elköltözött.

AZóta ő is családos anya, de azóta sem akar velünk nagxon foglalkozni. Szerintem nem is szereti az öccsét ami nekem nagyon fáj, ha nem lesz jó a kapcsolat közöttük az bizony a lányom miatt lesz. Ha nagyon muszáj akkor jönnek át, a kötelező alkalmakra vesz neki valamit, de amúgy soha nem is érdeklődik felőle.

Mikor itt vannak akkor is csak azt látom, hogy olyan rosszindulattal néz rá. Ezt meg is említettem neki, és erre kaptam válaszul hogy mit várok mikor el rontotta az egész életét az öccse születése és a kettőnk kapcsolatát is.

Nem érzem jogosnak hogy ezt mondta.


2016. márc. 7. 18:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/104 anonim ***** válasza:
89%
őszintén ha ilyen anyám lenne a kötelezőkkor se mennék
2016. márc. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/104 anonim válasza:
16%
szerintem ha egy anya megkéri a lányát hogy segítsen neki az teljesen normális legyen szó bármiről. Az anya kiteszi a lelkét a gyerekért a minimum hogy néha segít az anyjának és igen egy 16 éves lány felmérhetné azt a helyzetet hogy ott van ő majdnem felnőtten és egy csecsemő. Nyílván a kicsire több figyelmet kell fordítani. Valószínűleg te is hibás vagy vagy kicsit de lehet hogy nagyon nem tudni mert te nyílván a te oldaladról írod a te szemszögedből, de az alapján amit leírtál ő a hibás nagyrészt. Az öccsével való kapcsolatát pedig szerintem az rontotta meg hogy neki ő mindig csak feladat és nyűg volt nem hinném hogy voltak boldog emlékeik ha így áll a gyerekhez. Én a helyedben leülnék vele és megbeszélném NEM KIABÁLVA NORMÁLIS HANGNEMBEN és ha ő kiabál szid téged vagy akár a kicsit akkor se kiabálj ne figurázd ki, vagy szídd le. Ha elmegy vagy nem tudsz vele normálisan beszélni akkor nem érdemes erőltetni mert csak rosszabb lesz
2016. márc. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/104 anonim ***** válasza:
23%

És a 3. felhasználójáról is. Igaz? Tele az oldal, hisztis, magukat világközepének képzelő tinivel, akik szarnak mindenre, csak magukra nem.


16 évesen született a tesó. 17 évesen elköltözött a mini hercegnő. Igen, a közte eltelt 1 évben történő heti pár órás tesóval való foglalkozás valóban tönkre tette az életét. Ennyi idiótát, mint ezen az oldalon!


Persze, teljesen normális, hogy utálja a tesóját. 17 évesen több esze lehetne. Itt minden gyerek felnőttnek hiszi magát, aztán közben lófingjuk sincs dolgokról, csak a saját kis anyagias világukban élnek.


De majd úgyis visszakapja az élettől. Lehet, szüksége lenen a tesójára, és akkor ő viszont jogosan fogja nagy ívben megtisztelni.


Úgy beszélnek itt egyesek a testvérről, mint valami hatalmas isten csapása nyűgről. Van pofátok tükörbe nézni?

2016. márc. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/104 anonim ***** válasza:
83%

Én csak egyetlen dologra reagálnék, a többi nem érdekel.


"Ő is tudta, hogy milyen lemondásokkal jár a gyerek.."

Mondd csak kérdező, a lányod dugott meg és csinált fel?

2016. márc. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/104 anonim ***** válasza:
57%

Az én lányom is 16 éves volt amikor a húga megszületett.

Nálunk nem volt ilyen gond, pedig volt, hogy én is megkértem a lányomat, hogy segítsen. Mindig segített, sokszor ő maga ajánlotta fel, hogy szívesen vigyáz a kishúgára. Szeretik egymást. Bevallom anyagilag minket is érintet a második gyermek születése, de ezt is megoldottuk. A lányom ma 24 éves, de ma is ha a húga megkéri, szívesen érte megy az iskolába ha van ideje.

Nem értem, hogy a kérdező esetében miért alakultak rosszul a dolgok, hiszen egy értelmes gondolkodású fiatal aki lassan már felnőttnek számít, nem tekint a testvérére ellenségként. Szerintem nem csak szülői hiba van itt, hanem a fiatal lány önzősége is közrejátszik..

2016. márc. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/104 A kérdező kommentje:

Nem tudom egy páran félre értik. Nem 16 eves mar a lányom hanem 24.

Lehet én is kissé durvábban fogalmaztam es ezért adott ra ilyen választ de a lényegen nem változtat.

A 9 eves öccsével sem most sem régebben nem foglalkozott csak unszolására.

Én ezért nem is vigyázok nagyon az unokám ra, bár meg se nagyon szokott kérni erre.

Ő is tudta hogy nem fogunk tudni annyi ruhát venni, tudhatta hogy a főiskolát nem fogjuk tudni így fizetni. De azt hittem hogy ezeket megfogja érteni. Mikor megszületett az öccse őrült is neki aztán így jött a többi dolog.

2016. márc. 7. 19:21
 27/104 anonim ***** válasza:
92%

"tudhatta hogy a főiskolát nem fogjuk tudni így fizetni. De azt hittem hogy ezeket megfogja érteni"


Nincs több kérdésem.

2016. márc. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/104 anonim ***** válasza:
94%

Én egy 16 éves lány vagyok.Nincs testvérem de ha lenne,szeretném meg minden de..Ilyenkorban szívesseben vagyok a barátaimmal és bulizok..Ennyi idősen sokkal több lemondás (szociális) volt az ő részéről mint te gondolod.És bármennyire úgy tűnik,hogy ő a hibás szerintem te is ugyanannyira hibás vagy mint ő.

Ez az én véleményem.

2016. márc. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/104 anonim ***** válasza:
92%

"tudhatta hogy a főiskolát nem fogjuk tudni így fizetni. De azt hittem hogy ezeket megfogja érteni"


Gondolom te is meg fogod érteni hogy se normális öregek otthonát, se házi gondozót nem fog tudni neked fizetni, hisz tudod mivel jár ez nem igaz?


amúgy egyre jobban kamunak érzem a sztorit, mert ennyire buta ember nem élhet a földön mint a kérdező.

2016. márc. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/104 anonim ***** válasza:
82%

Jaj, tok véletlenül a második kérdés rövid időn belül ugyanarról a problematikaról, miszerint tizenéves tesónak kistesója születik, és ki érti meg őtet...

Meg kene mar nyugodni, kérdező.

2016. márc. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!