Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azt mondta a lányom, hogy...

Azt mondta a lányom, hogy elrontottam az életét. Igaza van?

Figyelt kérdés

A lányom azt vágta a feejmhez, hogy el lett rontva az életet a tesvére miatt.

16 éves volt mikor szültem az öccsét. Persze sokszor kértem, hogy segítsen be talán sokszor nem úgy figyeltem rá ahogy kéne de elég nagy volt ahhoz hog felmérje hogy a kisebbel többet kellet foglalkoznom illetve rá többet kellett költeni.

Ő mindig ki akarta húzni magát a dolgokból, rengeteget veszekedtünk ami végül addig fajult, hogy 17 évesen elköltözött.

AZóta ő is családos anya, de azóta sem akar velünk nagxon foglalkozni. Szerintem nem is szereti az öccsét ami nekem nagyon fáj, ha nem lesz jó a kapcsolat közöttük az bizony a lányom miatt lesz. Ha nagyon muszáj akkor jönnek át, a kötelező alkalmakra vesz neki valamit, de amúgy soha nem is érdeklődik felőle.

Mikor itt vannak akkor is csak azt látom, hogy olyan rosszindulattal néz rá. Ezt meg is említettem neki, és erre kaptam válaszul hogy mit várok mikor el rontotta az egész életét az öccse születése és a kettőnk kapcsolatát is.

Nem érzem jogosnak hogy ezt mondta.


2016. márc. 7. 18:27
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/104 anonim ***** válasza:
7%

A kisöcsi miatt nem tanulhatott tovább?!

Nem hiszem...


2001 óta van diákhitel!! Több ezer fiatal veszi azt igénybe, hogy legalább egy főiskolát eltudjon végezni.


Ha meg jótanuló volt, akkor nem kellett félnie, hogy nem veszik fel államilag finanszírozott képzésre. Szociális helyzetére hivatkozva, olcsó kollégiumot kaphatott volna, jó tanulmányi eredményre ösztöndíjat kaphat. És mellette ott a jó régi diákmunka, amiből fizeti a kolit, és a kaját.


Persze, lehet hogy nem egy top főiskolán végzett volna, de tök mindegy, mert úgyse számít, csak hogy legyen papír, hisz utána a protekció döntő!


Lehet, hogy nem volt olyan a tanulmányi eredménye...?! Nah az már más kérdés.

De itt megint nem tudjuk, hogy a kérdező és lánya között mi zajlott le, így most általánosságban beszélünk.

2016. márc. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/104 anonim ***** válasza:
77%

# 91 Időpont ma 15:09


Kérdező kommentjéből részlet a 3. oldalról: "tudhatta hogy a főiskolát nem fogjuk tudni így fizetni" - mármint a kistesó születése miatt.

2016. márc. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/104 anonim ***** válasza:
95%

"Ha meg jótanuló volt, akkor nem kellett félnie, hogy nem veszik fel államilag finanszírozott képzésre." - ugyan mitől lett volna jó tanuló szerencsétlen, ha a "csak jót akaró" anyja "jóvoltából" egy csecsemő mellett készülhetett az érettségijére? - ebbe bele tetszettél gondolni? Szerintem ebben a helyzetben a lehető legjobb lépés az volt, hogy amint tehette elhúzott, minden mással csak rosszabbul járhatott volna a lány.

És voltaképp teljesen mindegy, hogy az anyja és a lánya közt mi zajlott le, amit itt az anyja leír a saját szerepéről, már ha csak az igaz, az is bőven elég a véleményalkotáshoz. Ez tényleg ritka eset, de itt így van.

2016. márc. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/104 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként nekem több olyan évfolyamtársam volt főiskolán, aki bejutott ugyan állami finanszírozásra, de mivel a családja nem az iskolával egy településen élt, hanem jóval messzebb, ezért volt pl. albérlet/kollégium költsége, étkezési költsége a tanítási napokra, útiköltsége (azon a településen, ahol tanult, és az otthona meg a főiskola települése között), és nem számoltam még mindent. Nem tudom, a kérdezőék hol élnek és hol akart a lánya továbbtanulni, de ez is benne lehet a pakliban költségként.
2016. márc. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/104 anonim ***** válasza:
8%

Ha a kezdetektől jól tanult, és hirtelen leromlottak a jegyei, akkor általában, jobb helyeken behívják a szülőt, és megkérdezik, hogy szerinte mégis mi történt, és miért van ez.

17 évesen elhúzott? Nem 18 évesen érettségiznek az emberek vagy 19 évesen, ha szalajtott?! Akkor ahova elhúzott lakni, ott vajon nem tudott volna tanulni?? Ott már nem volt kisöcsi akire vigyázni kellett volna (szerintem).

2016. márc. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/104 anonim ***** válasza:
92%

#95, ja, lehet, hogy be is hívták, sőt, valószínű... és ettől eltűnik a csecsemő a környezetéből?

És hogy 17 évesen - miután kiélvezett 1 évet ebből a boldog családi feelingből - hova húzott??? Ezt a Kérdező tudná megmondani, de tökmindegy is, el ebből az őt csak kihasználó "szerető családból". Ha a pasijához, akkor jóváírok a kérdezőnek egy enyhítő körülményt, hogy ha már ő állította elő ezt a helyzetet, legalább hagyta békében lelépni olyanhoz, aki tényleg őt szereti...

2016. márc. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/104 anonim ***** válasza:
15%

Nem tűnik el a csecsemő :D. De pl javasolják, hogy akkor költözzön kollégiumba, ahova vagy azért mennek a diákok, mert messze laknak, vagy mert nem optimálisak otthon a körülmények. Amit lehet, hogy a anya nem engedett...vagy a kislány nem akarta?!

Nem tudni, kár erről vitázni. Én csak annyit akartam volna mondani az itteni fiataloknak, hogy sok problémát meglehet oldani, ha elég elszántak és együttműködőek vagyunk.

2016. márc. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/104 anonim ***** válasza:
89%

#97, ... vagy a Kérdező által elmondottakból a legvalószínűbb, hogy nem akart arra is költeni, meg elveszíteni se akarta az ingyen-bébiszittert...

"Én csak annyit akartam volna mondani az itteni fiataloknak, hogy sok problémát meglehet oldani, ha elég elszántak és együttműködőek vagyunk." - ez igaz, csak épp egy ilyen történetben a lány miért lett volna együttműködő? Hogy még jobban ki tudják használni?

2016. márc. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/104 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként meg honnan tudjátok, hogy nem az volt a lány legjobb döntése, hogy elmenekült az önző anyja mellől?
2016. márc. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/104 anonim ***** válasza:
90%
#99, szerintem egyértelműen az volt, ld #93.
2016. márc. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!