Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azt mondta a lányom, hogy...

Azt mondta a lányom, hogy elrontottam az életét. Igaza van?

Figyelt kérdés

A lányom azt vágta a feejmhez, hogy el lett rontva az életet a tesvére miatt.

16 éves volt mikor szültem az öccsét. Persze sokszor kértem, hogy segítsen be talán sokszor nem úgy figyeltem rá ahogy kéne de elég nagy volt ahhoz hog felmérje hogy a kisebbel többet kellet foglalkoznom illetve rá többet kellett költeni.

Ő mindig ki akarta húzni magát a dolgokból, rengeteget veszekedtünk ami végül addig fajult, hogy 17 évesen elköltözött.

AZóta ő is családos anya, de azóta sem akar velünk nagxon foglalkozni. Szerintem nem is szereti az öccsét ami nekem nagyon fáj, ha nem lesz jó a kapcsolat közöttük az bizony a lányom miatt lesz. Ha nagyon muszáj akkor jönnek át, a kötelező alkalmakra vesz neki valamit, de amúgy soha nem is érdeklődik felőle.

Mikor itt vannak akkor is csak azt látom, hogy olyan rosszindulattal néz rá. Ezt meg is említettem neki, és erre kaptam válaszul hogy mit várok mikor el rontotta az egész életét az öccse születése és a kettőnk kapcsolatát is.

Nem érzem jogosnak hogy ezt mondta.


2016. márc. 7. 18:27
 71/104 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem a lánynak sem az volt a problémája, hogy vigyázni kellett a kicsire, gondoljatok már bele, mennyire felfordult az élete!

A suli mellett hirtelen dolgozni kezdett, emellett állandóan a gyerekre vigyázni tanulni sem ártott, hol maradt a saját élete? A barátaival töltött idő? A szórakozás, pihenés?

Mikor tegye ezt egy ember, ha nem kamaszkorában, amikor elvileg még ráér?

Hogy anyuka tönkretette az életét, az valószínűleg erre irányult, és igaza van benne.


Az én anyám az a kategória, aki soha sehova nem engedett egy percre sem, suli után haza kellett egyből mennem, ha 5 percet késett a vonat, már kaptam.

Ha felhívtam, hogy elhívtak valahova, szó szerint azt mondta, hogy hazudok, k.. rva vagyok, és f@ szra megyek, leüvöltött, haza kellett mennem.

Ennek az lett a következménye, hogy nem tudtam baráti kapcsolatokat kialakítani, és felnőtt fejjel mai napig szociális fóbiám van, egyszerűen képtelen vagyok nagy társaságban megmaradni.

Természetesen ő most váltig állítja, hogy ő elengedett volna, csak én nem akartam soha sehova menni (!), szóval el tudom képzelni azt a "Heti 3-4* kertem meg anno 1-2 órára"-t...


Valószínűleg szerencsétlen lánynak sem maradt már egy perce sem a barátai, szép lassan elsorvadtak a kapcsolatai, na meg ő is belülről.

Hosszú távon az ilyen nagy károkat okoz.

A kérdező meg pont úgy beszél, mint anyám. Phfej.

2016. márc. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/104 anonim ***** válasza:
98%
#70, azért a 8 éves kor "kicsit" (döntően) más, mint a 16 éves kor. Ezt azért gondold át...
2016. márc. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/104 anonim ***** válasza:
10%

#72: Miért is? Ja, igen.


Egy 8 éves gyereknek egyértelműen megerőltetőbb vigyáznia egy 2 hónapos gyerekre mint egy majdnem felnőtt 16 évesnek. Igazad van, döntően más. De nem olyan értelemben, ahogy te gondolod.

2016. márc. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/104 anonim ***** válasza:
93%
#73, mondok egy példát: mivel a 8 éves gyerek cselekvésképtelen a jog szerint, akkor is a szülőé a teljes felelősség mindkét gyerek kapcsán, ha névleg a 8 éves vigyáz az 1 évesre. A 16 éves viszont már korlátozottan cselekvőképes, ott a szülő akarata ellenére polgári és büntetőjogi felelősséget kényszerít, erőszakol a nagyobbik gyerekére.
2016. márc. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/104 anonim ***** válasza:
92%
#73, ilyesmiről beszélek: [link]
2016. márc. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/104 anonim ***** válasza:
6%

Ez rendben van, de nem erről van szó. Ez sarkalatos példa, ami szerintem nem érv ebben az esetben.


Az meg, hogy a jogot belekeverjük egy családi dologba, nem ér szintén szerintem. A család nem (csak) egy jogi közösség, így nem is aszerint kell kezelni. Ha valaki kidobja a gyerekét, ahogy betölti a 18-at, az egy szemét (szerintem is), de joga van hozzá. Akkor erkölcsileg rendben lenne? Szerintem nem. Egy családban ilyen esetben nem a törvényekkel kellene dobálózni szerintem.

2016. márc. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/104 anonim ***** válasza:
100%

"Ez sarkalatos példa, ami szerintem nem érv ebben az esetben. " - most akkor "sarkalatos", vagy "nem érv"? Mert hogy szerintem az első.

[link]


Arról meg próbáld meggyőzni a bírót adott esetben, hogy hagyja békén a kamaszokat, mert "családi dolgokban nem a törvényekkel kell dobálózni" - szerinted. Szólj, ha sikerült...

2016. márc. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/104 anonim ***** válasza:
8%

#77: Rossz szót írtam, de remélem, a mérhetetlen intelligenciáddal azért sikerült felfognod a mondanivalóm lényegét. :)


És ne abból induljunk már ki, hogy ha rábízom a gyerekem a másikra, akkor tuti, hogy megmurdál.

2016. márc. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/104 anonim ***** válasza:
90%
#78, induljunk ki onnan talán, hogy bárki - ideértve az ember "csak jót akaró" szüleit is - erkölcsi ÉS büntetőjogi felelősséget kényszerítsen a másikra, annak akarata ellenére? Honnan veszi a bátorságot erre bárki is? Miféle erkölccsel fér össze az ilyen magatartás?
2016. márc. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/104 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen volt a családi életetek, de szülőként felelősséged van.

Mesélek egy példát. Nagyanyám valóban elcseszte anyám életét. Anyám pszichés betegségre való hajlammal született, de ez nem bukott ki azonnal születéskor. Nem minden ilyen derül ki, de anyámon úrrá lett ez a betegség, és én nyomozásba kezdtem, és úgy derült ki.

Nagyanyám sok tekintetben anyámat kevesebbre tartotta, mint a két kisebb testvérét, anyámmal az volt állítólag a terv, hogy a szüleivel marad a faluban. Anyámat nagyanyám folyton gátolta, és orrol rá, amiért anyám továbbtanult, és férjhez ment és nem maradt ott. Állandóan szította a vitát a szüleim között is. Nagyanyám alapból is olyan ember, aki mindenkiben hajlamos a hibát keresni, de anyámmal szemben ezt profizmusra fejlesztette. Mikor nagyanyám pár éve valamiért kórházba került, és anyám meglátogatta, akkor az ápolók megjegyezték, hogy nem is tudták, hogy mamámnak 3 gyereke van, anyámról nem is tudtak. Anyámnak ez nagyon rosszul esett akkor. Most már sajnos csak a munkájával kapcsolatban tiszta anyám elméje, de nagyanyám keze nagy mértékben benne van abban, hogy anyám ilyen szinten beteg lett.

Most csak röviden vázoltam, de ne vedd félvállról, ha a gyerekednek problémája van veled, ritkán van ok nélkül. Próbáld őt is megérteni, próbáld végiggondolni, mit tehettél volna másképp, talán sokszor egy másféle hangnem is már rengeteget jelent.

Ha a testvérek között nem jó a kapcsolat, az nagy mértékben a szülő hibája, ne told rá ezt a felelősséget a gyerekedre.

2016. márc. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!