Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azt mondta a lányom, hogy...

Azt mondta a lányom, hogy elrontottam az életét. Igaza van?

Figyelt kérdés

A lányom azt vágta a feejmhez, hogy el lett rontva az életet a tesvére miatt.

16 éves volt mikor szültem az öccsét. Persze sokszor kértem, hogy segítsen be talán sokszor nem úgy figyeltem rá ahogy kéne de elég nagy volt ahhoz hog felmérje hogy a kisebbel többet kellet foglalkoznom illetve rá többet kellett költeni.

Ő mindig ki akarta húzni magát a dolgokból, rengeteget veszekedtünk ami végül addig fajult, hogy 17 évesen elköltözött.

AZóta ő is családos anya, de azóta sem akar velünk nagxon foglalkozni. Szerintem nem is szereti az öccsét ami nekem nagyon fáj, ha nem lesz jó a kapcsolat közöttük az bizony a lányom miatt lesz. Ha nagyon muszáj akkor jönnek át, a kötelező alkalmakra vesz neki valamit, de amúgy soha nem is érdeklődik felőle.

Mikor itt vannak akkor is csak azt látom, hogy olyan rosszindulattal néz rá. Ezt meg is említettem neki, és erre kaptam válaszul hogy mit várok mikor el rontotta az egész életét az öccse születése és a kettőnk kapcsolatát is.

Nem érzem jogosnak hogy ezt mondta.


2016. márc. 7. 18:27
 81/104 anonim ***** válasza:
100%

Na, jó, beleolvastam a válaszokba, kérdező:

1. ruha, smink nem nagy érvás, az diákmelóból megvan, de

2. "tudhatta hogy a főiskolát nem fogjuk tudni így fizetni" - ha amúgy meglett volna, és csak ezért nem, azt mindenki felróná a szüleinek, ezzel az ő karrierjének, önálló jövőjének és előrejutásának tettetek keresztbe

2016. márc. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/104 anonim ***** válasza:
94%
Ez a kérdés komoly? Kérdező te gondolom 16 évesen arra vágytál, hogy a tesódat neveld,ne kapjál a szüleidtől ruhát, mellette diákmunkáz, meg azért tanuljál is. Elvégre már 17 éves félig-meddig felnevelted most már mehet ahova akar címszóval.Na ez az igazi szülői szeretet. Tényleg nem értem, ha már annyira babázni akartál a felnőtt korú lányod mellett, miért akartad ennyit rábízni?
2016. márc. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/104 anonim ***** válasza:
100%
Most kicsit megpróbáltam elképzelni a helyzetet, mi lett volna, ha a szüleim 16 éves koromban elém állnak, és közlik, hogy megszületett a tesóm, örüljek neki, de nem mehetek továbbtanulni érettségi után, mert arra már nem jut. Hát, nem gondoltam volna róluk szépeket, és a legkisebb probléma lett volna ennek tudatában még a tesóra vigyázni. Mindenképp beszéltem volna a tanáraimmal, mit lehetne tenni, hogy mégis továbbtanulhassak. Egyébként van egy öcsém, de köztünk csak 5 és fél év van, nem voltak ilyen problémák, és mindketten továbbtanulhattunk annak ellenére, hogy a szüleim egy szobában üres popsival kezdték az életüket, de az évek során megoldották az anyagiakat, és ők fontosnak tartották, hogy taníttassanak minket, ezen soha nem spóroltak volna.
2016. márc. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/104 anonim ***** válasza:
9%

Onsajnalat sebnyalogatas felelosseg haritas.

Csoro alkoholista csaladban nottem fel nem hogy foiskola de kechupos kenyer sem volt sokszor a kocsma elott baratkoztunk a tobbi gyerekkel.

Onerobol tanultam munka mellett 20 eveim vegen.

Nem hibaztatom a szuleim betegek voltak nekem ez jutott.

Sot felnott fejjel tamogattam oket orvos gyogyszer elvono stb

2016. márc. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/104 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó, ez a te döntésed - másnak meg joga van másképp dönteni, ugye?
2016. márc. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/104 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem baromira nem mindegy,hogy úgy nő fel valaki,hogy tudja,hogy a szülei nem tudják/akarják finanszírozni a továbbtanulást. Onnantól kezdve az ember elmegy szakmára,és ha van affinitása,akkor később saját erőből megszerzi a továbbtanuláshoz szükséges dolgokat. Ha viszont arra számít, jogosan, mivel addig úgy volt,hogy finanszírozzák,elmegy érettségire,aztán pofára esik,mert lesz egy papírja,amivel ha nem tud továbbmenni valamilyen oknál fogva,akkor kb sz.rt sem ér,akkor igaza van, TÖNKRE TETTED AZ ÉLETÉT. Ha meg később ezeket be is tudja pótolni,akkor is hátrányból kezdi,nem lesz meg a tapasztalata abban a munkában,nehezebben tud elhelyezkedni, arról nem beszélve,hogy ezt mind saját mag perkálja ki,és sokkal később tud kezdő fizetéssel elhelyezkedni,ami megint csak azt jelenti,hogy kb egy pár évnyi munkabért kirántottál a zsebéből, gratuláció. Arra kellett volna törekedni inkább,hogy annyi gyereket vállalj,ahányat tisztességesen fel tudsz nevelni!
2016. márc. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/104 anonim ***** válasza:
4%

Ez a kérdés már rég nem a kérdezőről szól.

Hihetetlen, hogy sok fiatal mennyire önző és énközpontú. Mindenkit lepontoztak, aki szerint a lánynak járt volna minden.


Az élet borzasztó igazságtalan!!! Jobb ehhez, mihamarabb hozzászokni és alkalmazkodni!! Ez van!


És akkor most pontozzatok le.

2016. márc. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/104 anonim ***** válasza:
88%
#87, Szerinted itt kinek kellene alkalmazkodni, mihez, és főleg MIÉRT?
2016. márc. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/104 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen más, ha valak gyerekkorától úgy nő fel, hogy tudja, hogy a szülei nem fogják tudni támogatni a továbbtanulásban, és más, ha mondjuk érettségi előtt kb. 2 évvel derül ki, hogy úszott az esélye a továbbtanulásra, és még akkor sem mindegy, miért.

Mert ha:

- a szülők meghaltak, lerokkantak

- a szülők elveszítették az addigi stabil munkájukat

- a családi otthon súlyos kárt szenvedett, és emiatt váratlan nagy kiadás keletkezett

- bármi váratlan probléma történik

ezek megérthetők.

De ha a szülők önként hozott döntése miatt úszik az addigi továbbtanulás terve, mint pl. egy kistesó születése, akire csak így van anyagi keret, az kevésbé esik jól.

2016. márc. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/104 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező! Ha a lányod szült volna gyereket 16 évesen, mennyire lettél volna megértő vele, és mennyiben lett volna más, mint az, hogy te szültél neki?
2016. márc. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!