Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azt mondta a lányom, hogy...

Azt mondta a lányom, hogy elrontottam az életét. Igaza van?

Figyelt kérdés

A lányom azt vágta a feejmhez, hogy el lett rontva az életet a tesvére miatt.

16 éves volt mikor szültem az öccsét. Persze sokszor kértem, hogy segítsen be talán sokszor nem úgy figyeltem rá ahogy kéne de elég nagy volt ahhoz hog felmérje hogy a kisebbel többet kellet foglalkoznom illetve rá többet kellett költeni.

Ő mindig ki akarta húzni magát a dolgokból, rengeteget veszekedtünk ami végül addig fajult, hogy 17 évesen elköltözött.

AZóta ő is családos anya, de azóta sem akar velünk nagxon foglalkozni. Szerintem nem is szereti az öccsét ami nekem nagyon fáj, ha nem lesz jó a kapcsolat közöttük az bizony a lányom miatt lesz. Ha nagyon muszáj akkor jönnek át, a kötelező alkalmakra vesz neki valamit, de amúgy soha nem is érdeklődik felőle.

Mikor itt vannak akkor is csak azt látom, hogy olyan rosszindulattal néz rá. Ezt meg is említettem neki, és erre kaptam válaszul hogy mit várok mikor el rontotta az egész életét az öccse születése és a kettőnk kapcsolatát is.

Nem érzem jogosnak hogy ezt mondta.


2016. márc. 7. 18:27
 61/104 anonim ***** válasza:
15%

Mindenki a sajat sorsaert fele es a sajat eletenek rendezoje

a lanyod csak olcso kifogast keres a sajat rossz donteseire.

Mindig van ujrakezdes minden helyzetbol ki lehet lepni ha valaki akar.

DE ha valaki onsajnalatba sulyed es valos es nem valos sebeit nyalogatja akkor igen sajat maga rontotta el a sajat eletet.

egy elet nem 16 ev hanem 84 igy a lanyod sajat orssz dontese az elkoltozes ennek kovetkezmenyei es a tobbi rossz dontese koveti ot.

Nem a te hibad nem dobtad ki es lett meg vagy 100 alkalom arra korrigalja az eletet.

Mi 5 gyereket nevelunk 2 mar felnott ha ehez hasonlo dumaval jonnek legyintek erre es elmondom nekik ,,mindenki a sajat sorsa kovacsa sajat donteseinek kovetkezmenyet kell viselnie nincs kifogas nincs onsajnalat mutasd meg mit tudsz mire vagy kepes,,

2016. márc. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/104 anonim ***** válasza:
79%
32-es.Itt a másik amire a 30-as gondolt http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..
2016. márc. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/104 anonim ***** válasza:
22%

A 'mi lesz ha a szülőket éri valami...' arra irányult, hogy ha meghalnak, csak szebben szerettem volna fogalmazni. Tehát nem arra gondolok, hogy megmyomorodik vagy bármi más miatt folyamatos ellátásra szorul. (megjegyzem, ha velem ilyen történne inkább ba.ssz.anak be a zaciba, minthogy rám fordítsák az idejüket és az életüket) De ne mondja senki, hogy lehetetlen vigyázni a kis tesóra (alkalmanként), mellette esetleg dolgozni (ha akar, ezt soha nem kényszeríteném, de nagyon támogatnám, ha úgy dönt) és a haverokkal lógni. Mondom, végig csináltam. Nem a levegőbe beszélek. Piszkos jó évek voltak azok is. Nem voltam fáradt vagy túlterhelt. (az megint más tészta, ha valaki azt várja el, hogy az egyik gyerek suli után állandóan vigyázzon a másikra. Arra azt mondom, hogy kár volt az egy is) Amit próbáltam kifejteni /miközben köd szállt az agyamra néhány komment miatt/, hogy nagyon sok az olyan fiatal, aki mindent elvár, minden igényének a teljesítése normális/kötelező, de tőle semmit ne várjanak el, mert azzal haza vágják a gyerekkorát/életét/önállóságát! Aztán, mikor ki esik a csöcs a szájából, akkor meg pislog, hogy mit is kellene csinálni, hogy ne haljon éhen egy hét alatt. Nem hinném, hogy ez a fajta mentalitás a csak a mai generáció sajátja, csak éppen régebben nem nagyon fórumoztak ☺

Bocs, hogy hosszúra sikerült, és remélem átmegy amit mondani szeretnék.

2016. márc. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/104 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk csak 7 év a korkülönbség, de igy is nagyon rosszul éltem meg, legfőképpen azt, hogy addig ugye egyedül voltam, utána meg hirtelen senkinek sem volt ideje rám. Vigyáznom kellett a Tesómra 9-10 évesen, ami nonszensz...és igaza van a lányodnak, 16 évesen nem lehet kényszeríteni valakit, hogy a kistesót babusgassa (viszont elvárható, hogy a háztartásban besegítsen, azt nem is vitatom).

Mi is sokáig nagyon fújtunk egymásra, de aztán helyreállt a béke, mára nagyon jó tesók lettünk. Ő rájött, hogy nekem mennyire nehezebb volt és mennyivel jobban "kímélték" (pl. sosem kapott pofont, én meg nem keveset lány létemre), én meg arra, hogy nem ő tehet arról, nem rá kell haragudnom, amiért megszületett. De ma már nagyon örülök, hogy van egy Öcsém :-)

2016. márc. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/104 anonim ***** válasza:
89%

Kiváncsi lennék anyuka hány éves..?

Ezeket a nagykorkülönbséges gyerekeket sokan azért szülik hogy miután kirepül a nagy legyen egy pici akivel jó ideig lehet foglalkozni és pátyolgatni. Heti 1-2 órára hol volt anyuka amég a lányára bízta? Dolgozott? Heti 1-2 órát? Esetleg a konditerembe volt..? Nehogy már egy újabb körömreszelős anyuka legyen aki kozmetikába, fodrászhoz minden héten jár de a kamasz lányára már nem jutott pénz.. A nagyot teljesen elengedték és most ott lesz a pici még legalább 10 évig akit pesztrálni lehet.

2016. márc. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/104 anonim ***** válasza:
100%

Én jobban át tudom élni a lányod szerepét, mert én is így "jártam". Ma állítása szerint max 1 hónapban 2-3 alkalommal bízta rám kistesómat max 1 órára. A valóság heti 5-6 nap volt 4-5 órára (amint hazaértem általánosból), olyan is volt, hogy este berontott a szobámba, kb az ölembe lökte, hogy nő a foga, vegyem át, nem érdekli, hogy másnap suli, majd bezárkózott a saját szobájukba, reggel kinyitotta...

Szóval szép dolog az emlékek megszépítése, de én az ő verzióját is szívesen hallanám.

+1 kérdés: baba apja miért nem volt képes vigyázni a gyerekére?

2016. márc. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/104 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 16 évesen a 13 éves húgomra kellett vigyázni. Ami ugye nem is vigyázás, mert 13 évesen egyedül is otthon maradhatott, nem volt hülyegyerek.


Nyilván addig volt egy élete, pont abban a korban volt, amikor már a jövőre is gondol, és akkor át kell szerveznie az egészet. Rá lehet mondani nagy lenézően, hogy tiniprobléma, de egy gyerek születése még annak a két embernek is felforgatja az életét, aki önként vállalta, hát még annak, akinek csak meg kell szoknia, hogy ez van.

2016. márc. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/104 anonim ***** válasza:
83%

A kérdező eltűnt.

Nem tudtuk meg hogy ugyanaz-e az apuka a két gyereknél.


Ha esetleg erre vetődik, láthatja hogy a többség a lányak ad igazat és nem a kérdezőnek (vagy már létta is és azért lapul).


Szerintem hagyjuk abba.

2016. márc. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/104 anonim ***** válasza:
87%
#61 "lanyod sajat orssz dontese az elkoltozes ennek kovetkezmenyei es a tobbi rossz dontese koveti ot." - miért, szerinted mi lett volna jobb döntés a lány számára ebben a szituban, amit az anyja legyártott????
2016. márc. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/104 anonim ***** válasza:
23%

Én nem tudom, hová fajul ez a világ, de undorító. Ti mégis milyen családban nőttetek fel, hogy ördögtől való bűnnek tartjátok, ha valakinek vigyáznia kell a kistesójára?


Én 8 éves voltam, mikor megszületett, akkor épült az új házunk, rengeteget vigyáztam rá, és szerintem nagyon megerősítette a kapcsolatunkat ez, a mai napig imádom őt, életünkben egyszer sem vesztünk össze sem pénzen, sem semmin. Felnőtt emberekként ugyan nem beszélünk napi szinten, de havi 2-3x összejárunk és szeretjük egymást. Ugyanez a helyzet a párommal és a húgával.


Ezért van ennyi elbaszott ember manapság, mert egy tinédzserre ha csak valamit rábíznak, már az ember sz.r szülő.

2016. márc. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!