Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azt mondta a lányom, hogy...

Azt mondta a lányom, hogy elrontottam az életét. Igaza van?

Figyelt kérdés

A lányom azt vágta a feejmhez, hogy el lett rontva az életet a tesvére miatt.

16 éves volt mikor szültem az öccsét. Persze sokszor kértem, hogy segítsen be talán sokszor nem úgy figyeltem rá ahogy kéne de elég nagy volt ahhoz hog felmérje hogy a kisebbel többet kellet foglalkoznom illetve rá többet kellett költeni.

Ő mindig ki akarta húzni magát a dolgokból, rengeteget veszekedtünk ami végül addig fajult, hogy 17 évesen elköltözött.

AZóta ő is családos anya, de azóta sem akar velünk nagxon foglalkozni. Szerintem nem is szereti az öccsét ami nekem nagyon fáj, ha nem lesz jó a kapcsolat közöttük az bizony a lányom miatt lesz. Ha nagyon muszáj akkor jönnek át, a kötelező alkalmakra vesz neki valamit, de amúgy soha nem is érdeklődik felőle.

Mikor itt vannak akkor is csak azt látom, hogy olyan rosszindulattal néz rá. Ezt meg is említettem neki, és erre kaptam válaszul hogy mit várok mikor el rontotta az egész életét az öccse születése és a kettőnk kapcsolatát is.

Nem érzem jogosnak hogy ezt mondta.


2016. márc. 7. 18:27
 51/104 anonim ***** válasza:
76%
#43 " Tudod hogy ha valami törénik veled és a férjeddel a pici fiad gyámját a nővérének ítélhetik meg." - már, ha egyáltalán vállalná a lány... én a helyében biztosan nem tenném, mert semmi közöm ahhoz, amiről előzetesen meg se kérdeztek... ez van.
2016. márc. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/104 anonim ***** válasza:
80%

Nem kétszínűek, csak mindig azt támadják, aki felteszi a kérdést.


Holnap felhívom Anyát, és megköszönöm neki, hogy csak 3 év van köztünk a tesómmal. Szerintem olyan rossz, ha a tesód egy másik generáció. Nem mondom azt, hogy nem lehet jó kapcsolat, de tök más, amikor vigyázni kell rá, mert belenyúl a konnektorba, vagy amikor összevesztek, hogy kié lesz az N SYNC poszter.

2016. márc. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/104 anonim ***** válasza:
90%
#50 "Mi az hogy megkérdezted e hogy akar-e kistesót meg hasonlók? Hát a gyerekemnek szülöm a kis tesót vagy magamnak szülök még egy gyereket?!" - magyar nyelvű felvetés... és ja, evidens, hogy magának szüli... de akkor ne is merészeljen elvárni mástól semmit, mert mindenkinek csak abban van felelőssége, amiben döntése is van. Szóval akkor ne számítson a nővér akkor se, amikor vigyázni kellene a kicsire, akkor se, ha etetni kellene, akkor se, ha tisztába kellene tenni... tudod, vagy/vagy.
2016. márc. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/104 anonim ***** válasza:
9%

Nem vagyok Anya, de van egy öcsém, akire sokszor kellett vigyáznom, tisztába tenni és egyebek. Édesanyám már nem bírt többet spórolni sem magán sem rajtunk, és 10 kezet sem tudott növeszteni, hogy 3 gyerekkel egyszerre foglalkozzon. A gyerekek is megértik ezt, ha úgy vannak nevelve.

Te talán ott rontottad el, hogy nagyon elkényeztetted az elején?!

2016. márc. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/104 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó, nem, ott rontotta el, hogy rákényszerített a lányára egy kész helyzetet a lehető legalkalmatlanabb korban ráadásul. Persze "csak jót akarva"... úgyhogy a lánynak kb az maradt a lehető legjobb választása, hogy 17 évesen elmenekült a neki természetesen "csak jót akaró" (mi mást:() szüleitől.

Én csak azt nem értem, hogy ebben a helyzetben az apa miért nem állt ki a lánya mellett...

2016. márc. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/104 anonim ***** válasza:
19%

Banyek! Komolyan elvártok mindent a szülőktől és az nem természetes, hogy visszafelé is menjen valami? Mi lesz ha a szüleiteket éri valami? Éhen haltok és azért is ők lesznek a hibásak? Csodálkozok, hogy ilyen egy bites aggyal eddig is kihúztátok...

De lehet, hogy én és még néhány válaszoló valamiféle szuper erővel rendelkezünk, hogy nem csak túléltük, hogy vigyáztunk a kis tesóra néha és dolgoztunk, még szabad időnk is maradt! És mind ezt hiszti nélkül! Minden esetre nem függök senkitől. A feleségemmel és gyerekeimmel a saját házunkban élünk amin nincs hitel... Pontozzatok le nyugodtan, de amíg ti anyátokat fogjátok tarhálni, smink, buli, xbox és egyebek miatt, én azt teszek amit akarok! 😉

2016. márc. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/104 anonim ***** válasza:
87%

Picit off, de kérdező, válaszolsz majd még?

(Kedvesebb hangszínban akartam, mea culpa, hogy most nem jött össze)

2016. márc. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/104 anonim ***** válasza:
83%

#56 "Mi lesz ha a szüleiteket éri valami?" - na ez már a legteljesebb mértékben az ő dolguk... én is megtapasztaltam a saját életemben ezt a "rendpárti-értékelvű-tekintélyelvű csak jót akarást", ezek után nem gondolom, hogy bármi adósságom is lenne feléjük...

Vagy nem erre irányult a kérdésed?

2016. márc. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/104 anonim ***** válasza:
87%

Kedves 56-os! --- Kérdező, ez nem neked szól, ha zavaró, jelets offért -

Nem akarok személyeskedni, főleg, hogy nincs jogom hozzá (körülbelül háromszor annyit élhettél eddig, mint én...) De suli mellett, amikor dolgozik is (nem a dolgozás tényével van a baj, magától ma is elmegy egypár kamasz...), feltételezzük, hogy tanul is, de még kábé minden másnap órákra vigyázzon az öccsére? Rakd kérlek össze, szerinted ezek mellett mennyit pihent? (És ráment-e valamire?)

Figyelj, te rábíznád mondjuk suli után a nagyobbik gyerekedre a kisebbet teszem azt egy-két órára úgy, hogy tanulnia kell, meg aztán megy dolgozni, meg akkor a barátokkal való találkozást vagy a szakkört meg sem említem.

Persze lehet, hogy a kérdező nem tehetett mást, mert az apja sokat dolgozott, és lehetett ilyenkor neki is dolga. NEM akarom a kérdezőt bántani, csak most ez lett kimatrkozva. Nem pontozlak le, mer' minek, de na...

2016. márc. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/104 anonim ***** válasza:
90%

Engem 8 és 15 éves korom között hagytak egyedül rendszeresen a 3 öcsémmel. Nem mondom, hogy egyszerű volt. Most 23 vagyok, de még mindig nem érzem úgy, hogy valaha is gyereket akarnék vállalni, mert a szüleimnek köszönhetően nagyon is jól tudom, hogy mivel jár.

Ez meg, hogy emiatt nem mehetett főiskolára... Én jogosnak érzem amit a lányod mondott.

2016. márc. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!