Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha a lányom...

Mit csináljak ha a lányom folyton hazudozik nekem de én tudom az igazságot?

Figyelt kérdés

Pl. Ma véletlenül ahogy mentem boltba akkor megláttam egy fiúval csókolozni és még azt se mondta hogy van barátja meg most sem. Amikor hazaért megkérdeztem tőle hogy mit csinált? Erre ő csak a barátnőivel játszott utána amikor hazamentek ő is jött haza,de ez nem igaz mivel láttam mit csinált. Mit csinálhatnék hogy igazat mondjon nekem ?

Válaszokat előre is köszönöm

A lányom 13éves



2016. ápr. 19. 21:58
 181/205 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem meg meglehetősen a kérdésedre válaszoltam, nem értem, hogy mit nem értesz rajta.


A 6 évesek nem ismerik se a "jog", se a "kötelesség" fogalmait, csak a vágyaikkal vannak tisztában: ha éppen az jut eszükbe akkor át akarnak szaladgálni az úttesten, fel akarnak mászni a háztetőkre, stb


Kb ahogy a 2 évesek a magántulajdon fogalmait sem értik. Hallják másoktól, hogy "enyém", de számukra az "enyém" szó annyit tesz, hogy "most én akarom meggkapni és játszani vele".


Meg kell tanulniuk megbecsülni az értékeket, tiszteletben tartani a mások jogait és szükségeit (itt óhatatlanul be kell vezetni a saját kötelességeket).

ELŐSZÖR megtanulsz szépen megállni az úttesten, és addig kézenfogva vezet egy felnőtt, amíg megtanulsz körülnézni, figyelni a lámpát, felmérni a biztonságos távolságokat, stb. Majd ha a felnőtt úgy látja, hogy mindez megy magadtól is, elengedi a kezedet.

Tíz évesen nem mászkálunk cseresznyézni a háztetőre, hanem megtanulod a felnőtt segítségével a biztonságos mászást, először létráról, amit fognak, aztán pld hegymászótanfolyamon a biztonsági kötél használatát, stb.... és ha majd elég képzett leszel benne, akkor lehetsz akár kéményseprő, vagy ipari alpinista, akinek kifejezett kötelessége is tetőkre mászni, de már papírja van róla, hogy tudja mit csinál.


Rád nem figyeltek oda tisztelettel, és szeretettel, - kár. És csak a puszta mázlid, hogy soha nem estél le a tetőről.

2016. ápr. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/205 anonim ***** válasza:
100%
#181, én inkább úgy fogalmaznám meg, hogy nagy szerencsémre nem ebben a súlyosan agybeteg biztonság-fetisiszta korban voltam gyerek... nekem arra volt való 10 évesen a kertben a fa, hogy felmásszak rá... hogy mik vannak, mi?
2016. ápr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/205 anonim ***** válasza:
75%

<< nagy szerencsémre nem ebben a súlyosan agybeteg biztonság-fetisiszta korban voltam gyerek... >>


"biztonság-fetisiszta" :D :D :D



Hát akkor meg, mi az amit 12 évesen annyira tiltottak neked, pedig engedniük kellett volna?

2016. ápr. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/205 anonim ***** válasza:
75%
Nem egészen értelek, hogy ez hogyan került ide, semmi köze a témánkhoz... de ha már foglalkoztat, egyébként véletlenül pont akkor pont volt egy ilyen, megfúrták az Úttörőszövetség által bonyolított moszkvai utamat, ahova eredetileg én voltam meghívva és így más ment - akit kevésbé konzi szülővel vert a sorsa...
2016. ápr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/205 anonim ***** válasza:
68%
És te azóta sem járhattál Moszkvában?
2016. ápr. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/205 anonim ***** válasza:
75%
#185, úgy, hogy más fizesse, nem. De ez teljesen mellékes is, teljesen más egy ilyen út 12 évesen az ember korabeli közösségben, és mondjuk 30 évesen családdal... az egyik NEM pótolja a másikat semennyire se... és akkor még nem is említettük hogy közben ugye apró nüanszként meg is szűnt a Szovjetunió...
2016. ápr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/205 anonim ***** válasza:
75%
Vagy általánosabb érvénnyel: "Kétszer nem léphetsz ugyanabba a folyóba” (Hérakleitosz, i.e. VI. század) - megvan?
2016. ápr. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 188/205 anonim ***** válasza:
68%
Megvan, megvan..... na szóval, végleg elveszett az Aranykor, letűnt dicsősége, és ezt már semmi nem hozza vissza?
2016. ápr. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 189/205 anonim ***** válasza:
75%

Valahogy így... az élet ÖSSZES dolgában... hogy mindennek megvan a maga ideje... gondolj bele, 18 évesen teljesen konkrét elképzelésekkel bírtam, hogy mit kellene és tudnék csinálnom 2 16 éves lánnyal... és az baromira nem ugyanaz, amit most, 52 évesen tudnék vagy akarnék 2 ötvenessel... vagy egy nő hiába találja meg a szerinte legtökéletesebb apának valót - 60 évesen...

Szóval, ahogy az előbb írtam, kétszer nem léphetsz ugyanabba a folyóba... és gondolj bele, ezt már két és félezer éve tudjuk:)

Szóval nem, amit az embertől elvettek 12 vagy 14 vagy 20 éves korában, ugyanazt senki sem tudja visszaadni neki 10, 20, akárhány évvel később... innen kellene kiindulni valahonnan.

2016. ápr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/205 anonim ***** válasza:
0%
Na és mit tehettél volna meg 2 16 éves lánnyal, amit mégsem tehettél meg?
2016. ápr. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!