Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet mondani, ha képtelen...

Mit lehet mondani, ha képtelen vagyok megenni az itthoni kajákat? Miért kell az éttermezésből ekkora vitát csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy 2 hónapos féltestvérem, mióta itthon vannak, anya maximum mirelit kaját csinált a konyhában. Általában a mostohaapám anyukája hozza az ebédet, de ő nagyon egészségtelenül főz, tipikusan minden panírozva, köretnek csak mirelit krumpli, vagy 10 perces rizs és társaik. Én ezeket nem eszem meg, nem szeretem. Meg amúgy is, sok az elfoglaltságom és mivel a gimim a belvárosi részen van, tele van a környék éttermekkel. Egyszerűbb és egészségesebb is (bár néha azért megjelenik a pizza, vagy hamburger, de abból is a normális helyek, nem a Meki és társai). De folyton kapom a megjegyzéseket emiatt és hogy itthon is inkább főzök magamnak külön, vagy pl. be is vásárolok.

Mert ha leírom, miket szeretnék, sosem veszik meg, mert azok drágák, felesleges mondjuk kókusztejet venni, "ugyanolyan jó a sima is". És még ezer ilyen példát hozhatnék... Szóval egyszerűbb, ha megveszem magamnak, ami kell.


Ma is hoztam haza kaját magamnak és anya megkérdezi (a mostohaapám anyukája előtt), hogy miért nem eszek inkább túrós tésztát és fánkot... Pedig már elmondtam többször, hogy nem ízlenek azok az ételek, kb. 3 van, amit megeszek belőlük. De ezt a nő előtt nem fogom mondani, hogy szinte diabéteszem lesz, ha ránézek a tele porcukrozott fánkokra.

Annyira zavar, hogy folyton ez a téma itthon...


2017. márc. 22. 17:17
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
87%

Ugy gondolod, hogy mikor az etteremben parolt zoldseget rendelsz a szakacsbacsi kimegy a kiskertbe, leszedi a friss borsot es megfozi neked?

Hat te nagyon cuki vagy☺☺☺☺

2017. márc. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
54%

"17

Írtam étterem neveket?

Nem. :)

Akkor meg ne gondolkozz azon, hogy hol eszek, mert fogalmad sincs róla. Vagy kérdezz rá."


"Igen, szerintem egészségesebb volt ma az a saláta, amit megettem a Fruccolából, mint az agyonporcukrozott fánk és a tömény tészta."


Igazából nem azzal van a baj, hogy hol eszel - mellesleg a Fruccola azért nem akkora nagy cucc hely, hogy így kelljen magadat verni rá - meg mit, hanem ez az iszonyatosan lenéző és arrogáns stílus, amilyen neked van.

Azt hiszed, hogy csak az a jó, amit te kitaláltál és mindenkit lenézel, aki nem úgy eszik, ahogy te.

Szerintem itt Pesten vajmi kevés olyan étterem van, ami 100 %-ig bio és tényleg egészséges, a legtöbbnél tényleg a 200 forintos Aro mirelit zöldségkeverék a párolt zöldség.

A kókusztej meg az évezred biznisze, teletömve tartósítószerrel, nem baj, hadd vegyék a hozzád hasonló elvakult emberek.

2017. márc. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
16%

Uhh, te aztán kaptál itt hideget, meleget.


Én 30 éves nőként rendkívül odafigyelek az étkezésre, és nagyon ritkán főzök hagyományos, magyaros kosztot, ha mégis, akkor azt minőségi alapanyagokból, zsírszegényen. Mert az ember egészsége csakis attól függ, amit megeszik.

Van gyerekem is, igaz kicsi még, de ha előállna spéci étrend kéréssel, biztos nem mondanék nemet. Bár, ha végiggondolom, amit te kérsz, abszolút nem speciális.


A kókusztej pedig nagyon klassz, és én az Aldiban találtam nagyon jó áron 400 ml/299 ft, és finom sűrű, ha nem rázom fel, a "fölét" fel is lehet verni, és kész a kókusztejszínhab! :D

Ne is törődj az itt fröcsögőkkel, akik isszák tonnaszámra az UHT tejet, amit agyonhormonkezelt marhákból fejtek. Ráadásul sokan elfelejtik, hogy a tehéntej egyfajta ANYATEJ, ami a kisbocinak szükséges tápanyaggal, hormonokkal van tele, ami nem való embernek!


Próbáld meg finoman elsimítani, ne kösd az orrukra, hogy éppen ma hol ettél, igyekezz többször otthon készíteni ételt, így fel sem fog nekik tűnni, ha időnként nem otthon eszel, így nem firtatják.

Esetleg nem tudod előre a menüt, amit a nagymama készít? Mert akkor megpróbálhatnád úgy időzíteni, hogy ha az a 3 dolog, amit megeszel a főztjéből, akkor ne menj étterembe, és ne is főzz magadnak, hanem látványosan egyél velük, és dícsérd is meg, így a kecske is jóllakik, és a káposzta is megmarad! :D

2017. márc. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
45%

Előző is bio-buz:D

Akkor mondd, nagyanyaink/apáink hh megérték a 80-90 éves kort, amikor a paraszt szalonann, es tehén tejen élt egész életében?

Magyar konyha igenis finom, mértékkel ebből fogyasztva nem hízol. Hu, de ehen halnál a mi asztalunknál: Házi szalonna, kolbász, pörkölt, lecsó stb.

És mégis makk egészégesek vagyunk.

Uj moderkori baromság a tej az nem jo. Hát én az ellenkezőjét tapasztaltam, de bem baj, minél több hozzád hasonló van, annál több jut nekünk:)

2017. márc. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
38%

Utolsó: NEM érték meg.


Az átlagéletkor még 1960-ban IS 65 év volt a férfiaknál.


Bullshit.

2017. márc. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
62%

54: NEM az étrenden miatt vagy egészséges, hanem annak ellenére.


Az pedig, hogy mennyire vagy egészséges, akkor derülHETne ki, ha minden évben elmennél egy komplett menedzserszűrésre. Ui. a legveszélyesebb betegségek évekig, némelyek évtizedekig lappanganak, majd lebetegítenek és kinyírnak idejekorán.


A magyar konyha NEM egészséges. Szeretheted enni, de ebben az országban a legalacsonyabb az egészségben eltöltött évek száma, és az átlagéletkor is a végén kullog az EU-ban. Amivel az étel is erős összefüggést mutat.

2017. márc. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
38%

#54

A magyar lakosság 65%-a túlsúlyos vagy elhízott, azaz kövér. Tehát de, a magyar konyha hízlal.


Nem, nem eszik mind a 65% 365/7-ben a mekdonálcban.

2017. márc. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
54%

Hátha a 65%elhizot, akkor egy csomó ember kéne ducim maszkaljon, de a családban, környezetemben, sor az egész városban elvetve látni ducibbakat.

Hulye a statisztika. Jó de nem eri mef veletek vitatkozni :D

Egyetek tonna szam a salátát bio-paleo emberek, en merek enni kicsit több husit is

2017. márc. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim válasza:
100%

#53

"Mert az ember egészsége csakis attól függ, amit megeszik."


Nem így van, nem csak attól függ. Függ a testmozgástól (testmozgás hiánya, helytelen testtartás stb) és a környezeti hatásoktól (pl: alfa, béta, gamma sugárzás) is. Pl: otthoni, iskolai, munkahelyi körülmények (pl: nagy felelősség -> stressz: rövidíti az életet, veszélyes munkakörnyezet: káros anyagok)


"A kecske is jóllakik, a káposzta is megmarad."


A műnek pont az az egyik legfontosabb mondanivalója, hogy vannak olyan élethelyzetek, amikor saját döntést kell hozni és nem lehet mindkét félnek kedvezni, tehát állást kell foglalni valamelyik oldal mellett, máskülönben konfliktusok lesznek, azaz már vannak a kérdező által említett "éttermi viták" címszóban.

Semmiképp sem tartom jó ötletnek, hogy a szülei elől titkolja az éttermi kiruccanásait, mivel nem rendelkezik önálló keresettel.

2017. márc. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
13%

"A magyar lakosság 65%-a túlsúlyos vagy elhízott, azaz kövér. Tehát de, a magyar konyha hízlal."

Én ezt az a "magyar konyha hizlal" kijelentést erősen megcáfolnám. Vannak zsidó ismerőseim, akik kerülik a magyaros ételeket és köztük is gyakori a túlsúlyos egyed. A másik, a mai diákok többsége nem a magyaros kaják miatt vannak elhízva, hanem attól, hogy eszik azokat a "junk food"-okat majdnem napi rendszerességgel és ez az étkezési szokás gyakran elhízáshoz vezet, HA nem dolgozzák le az általuk elfogyasztott ételeket. Mellesleg az emberek inkább a mozgáshiány miatt vannak elhízva. Főleg a tiniknél nagy probléma ez. 8 órát bent vannak a suliban, utána haza mennek éhesen, hulla fáradtan és persze, hogy bezabálnak a szerencsétlenek és ledőlnek utána. Erről pedig nem a magyar konyha tehet.

Mellesleg nem leszünk a csirkehústól és a zöldségektől egészségesebbek, főleg akkor nem, ha nem mozgunk. Tehát az az ember semmivel se egészségtelenebb, aki rendszeresen fogyaszt sertést és fehér kenyeret, de rendszeresen eljár mozogni. Leegyszerűsítve, a mértéktelen zabálás és a kevés mozgás hizlal. Egy vegetáriánus is képes elhízni.

2017. márc. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!