Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet mondani, ha képtelen...

Mit lehet mondani, ha képtelen vagyok megenni az itthoni kajákat? Miért kell az éttermezésből ekkora vitát csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy 2 hónapos féltestvérem, mióta itthon vannak, anya maximum mirelit kaját csinált a konyhában. Általában a mostohaapám anyukája hozza az ebédet, de ő nagyon egészségtelenül főz, tipikusan minden panírozva, köretnek csak mirelit krumpli, vagy 10 perces rizs és társaik. Én ezeket nem eszem meg, nem szeretem. Meg amúgy is, sok az elfoglaltságom és mivel a gimim a belvárosi részen van, tele van a környék éttermekkel. Egyszerűbb és egészségesebb is (bár néha azért megjelenik a pizza, vagy hamburger, de abból is a normális helyek, nem a Meki és társai). De folyton kapom a megjegyzéseket emiatt és hogy itthon is inkább főzök magamnak külön, vagy pl. be is vásárolok.

Mert ha leírom, miket szeretnék, sosem veszik meg, mert azok drágák, felesleges mondjuk kókusztejet venni, "ugyanolyan jó a sima is". És még ezer ilyen példát hozhatnék... Szóval egyszerűbb, ha megveszem magamnak, ami kell.


Ma is hoztam haza kaját magamnak és anya megkérdezi (a mostohaapám anyukája előtt), hogy miért nem eszek inkább túrós tésztát és fánkot... Pedig már elmondtam többször, hogy nem ízlenek azok az ételek, kb. 3 van, amit megeszek belőlük. De ezt a nő előtt nem fogom mondani, hogy szinte diabéteszem lesz, ha ránézek a tele porcukrozott fánkokra.

Annyira zavar, hogy folyton ez a téma itthon...


2017. márc. 22. 17:17
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
95%

"17

Írtam étterem neveket?

Nem. :)

Akkor meg ne gondolkozz azon, hogy hol eszek, mert fogalmad sincs róla. Vagy kérdezz rá."


Fölösleges megkérdeznem, ismerem a belvárosi éttermeket, te egyik valamirevaló helyen sem eszel napi szinten, ha a kókusztej is drága a családnak.:D

2017. márc. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én már nem vagyok tini, csóró kolis vagyok, mégis egészségesen élek.

Annyi a titka, hogy saját magamnak főzök mindent, de nem veszek semmi olyat, ami csak azért kerül 3x annyiba, mert "bio".

Meg lehet ezt oldani másképp is. A csirkemell egész jó árban van, nemsokára jön a zöldségszezon, olcsón lehet majd salátát is készíteni. Télen inkább rizst és igen, mirelit zöldséget szoktam párolni. Gyümölcsökből azt veszem, aminek szezonja van. Reggelire zabpehely, ha gondolod tegyél bele magvakat, úgy kicsit finomabb.

Lehet, még így is drágábban jövök ki, mintha túróstésztát és mirelit krumplit ennék, de korántsem költök annyit, mintha minden nap éttermekbe járnék vagy biocuccokat vásárolnék. Egyszer-egyszer viszont simán belefér a kókusztej, vagy heti 1-2x étterem, ha "meg akarod jutalmazni magad".

2017. márc. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
94%

Jézusom kérdező, én égek helyetted...

16/L


Leesne a karikagyűrű az ujjadról, ha te vennéd meg magadnak a kókusztejet, netalántán nem anyádon és nagyidon kérnéd számon hogy "már megint az a rohadt tészta és fánk", hanem pl hazamész, látod hogy "ó bakker, nagyi ma sem nyalta ki a popómat, ezek szerint ma is gondoskodnom kell magamról", ês egy sóhajjal kicsomagolod a suliból hazafelê vásárolt egészsêges cuccokat, meggyűjtod a tűzhelyet, és főzöl magadnak, amit akarsz. És vita lezárva.

Az étterem meg miért téma? Vagy hát ha nem kötöd minden nap az orrukra, hogy borzalmas a kaja ezért inkább egy makk egészsêges belvárosi kajárdában ettél zsebpénzből, akkor nehezen képzelek el olyat, hogy egy családban, két hónapos kisbaba mellett napi szinten ez a têma, hogy te hol és mit kajáltál.


Azt meg inkább meg sem említem, hogy nagyid nyilván nem azét főz fánkot hogy veled kiszúrjon, hanem azért mert szeret, és ez neki borzalmas érzés lehet, hogy a kisunokája flegmán annyit mond, hogy "bocs nagyi, ezt ên nem szeretem, nem ízlik, és különben is nem egészséges." Már csak udvariasságból is megehetsz egy fánkot, aztán köszönöd szépen, finom volt, felállsz mert tanulnod kell. Higgy nekem, ennyibe mêg senki nem halt bele.


Nem érzed azt, hogy valahol nagyon el vagy tájolva?

És igen, elkênyeztetett vagy. Nem szoktam ilyet mondani, főleg nem idegeneknek, de őszintên örülök, hogy nem tartozol a baráti körömbe. Hihetetlenül nagyképű és flegma vagy.

2017. márc. 24. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
22%
a lanynak semmi koze az idegen pasival osszehozott gyerekhez. az anyja szulte gondoskodjon rola, a lanya meg ezek szerint a sajat apjatol es nagyszuleitol kap penzt hadd koltse mar olyan etelre amit szivesen eszik. Ha drogra koltene az jobb lenne. eleg hogy egy nagylany melle most jott az uj gyerek oruljenek hogy nem oket terheli az evesi gondjaival.
2017. márc. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
19%

Ó, de szép: ha valaki leírja azt az egészségügyi TÉNYADATOT (WHO), hogy a magyarok 65%-a kövér, elhízott vagy túlsúlyos, rögtön kiderül, hogy az ő fatornyos falujában senki nem az, ergo ez a WHO-adat hazugság.


Nem, nem azt mondja, hogy abba bele lehet halni, és nem akarom, hogy a gyerekem beledögöljön, ezért mindent megteszek, hogy ne öljem meg.


Nem, nem azt mondja, hogy senkit nem ismer, aki ötven éves nőként kb. 38-as méret lenne=ergo máris elhízott ORVOSILAG, azaz a teste elindult a betegségek felé.


Nem, nem azt mondja, hogy nem ismer egyetlen rendszeresen sportoló, 50 éves férfit sem, sőt, a zömük hasas, amit "pocaknak" becéznek, tehát beteg.


Nem, azt sem mondja, hogy rettenetesen ezek az ORVOSI ADATOK, tenni kell ellenük. Nem, azt mondja, hogy ez nem is így van és kész.


Nem, nem azt mondja, hogy nem ismer egyetlen olyan hatvanon felüli embert sem, akinek ne lenne valamilyen BETEGSÉGE: vérnyomás, cukor, mozgásszervi problémák, pcos, potenciazavarok, metabolikus szindróma, stb, stb, stb.


Nem mond semmi olyat, ami segítene. Nem, ragaszkodik a megszokott, orvosilag megbetegítő és tényszerűen megölő dolgokhoz.


Hogy közben belehalnak, belebetegszenek? Nem számít. Legyen rántott karaj, pörkölt meg fehér kenyér, cukor meg nulla sport ÁLLANDÓAN. Az fontosabb, mint az ÉLET.

2017. márc. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
79%
A 65-ös hozzászólást lepontozását látva öröm nézni, mennyien öltözködtetek :D
2017. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
32%

Amúgy tök fölösleges ezen a témán lovagolni. A kérdező már lelépett és mi pedig veszekszünk illetve provokáljuk egymást az étkezési szokások miatt.

Maradjunk annyiban, hogy a disznóhús ÉTEL, a csirkemell TÁPLÁLÉK.

2017. márc. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!