Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet mondani, ha képtelen...

Mit lehet mondani, ha képtelen vagyok megenni az itthoni kajákat? Miért kell az éttermezésből ekkora vitát csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy 2 hónapos féltestvérem, mióta itthon vannak, anya maximum mirelit kaját csinált a konyhában. Általában a mostohaapám anyukája hozza az ebédet, de ő nagyon egészségtelenül főz, tipikusan minden panírozva, köretnek csak mirelit krumpli, vagy 10 perces rizs és társaik. Én ezeket nem eszem meg, nem szeretem. Meg amúgy is, sok az elfoglaltságom és mivel a gimim a belvárosi részen van, tele van a környék éttermekkel. Egyszerűbb és egészségesebb is (bár néha azért megjelenik a pizza, vagy hamburger, de abból is a normális helyek, nem a Meki és társai). De folyton kapom a megjegyzéseket emiatt és hogy itthon is inkább főzök magamnak külön, vagy pl. be is vásárolok.

Mert ha leírom, miket szeretnék, sosem veszik meg, mert azok drágák, felesleges mondjuk kókusztejet venni, "ugyanolyan jó a sima is". És még ezer ilyen példát hozhatnék... Szóval egyszerűbb, ha megveszem magamnak, ami kell.


Ma is hoztam haza kaját magamnak és anya megkérdezi (a mostohaapám anyukája előtt), hogy miért nem eszek inkább túrós tésztát és fánkot... Pedig már elmondtam többször, hogy nem ízlenek azok az ételek, kb. 3 van, amit megeszek belőlük. De ezt a nő előtt nem fogom mondani, hogy szinte diabéteszem lesz, ha ránézek a tele porcukrozott fánkokra.

Annyira zavar, hogy folyton ez a téma itthon...


2017. márc. 22. 17:17
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
26%
ha nem az anyja pénzéböl kajál a kérdezö hanem a sajátjából amit mastol kapott akkor nem ertem miért faj ez az anyjának, ha az anyjától kérne ra pénzt megertenem de igy ezt most nem vagom.
2017. márc. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
82%
Nem unod már, hogy minden héten felteszel egy ilyen kérdést hónapok óta? Csak a körítés más mindig, de a lényeg ugyanaz. Ez már betegség...
2017. márc. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
41%

Más kategóriában szoktam lenni, ott írták, hogy gáz, ami itt megy és tényleg. Ilyen kötözködős, ocsmány embereket...


Kérdező, semmi baj ezzel. Magamtól vettem észre, hogy ha egyik nap tésztát, péksütit eszek, másnap olyan hascsikarásom van, hogy nem igaz. A tejtől is. Nem mertem elmenni laktózvizsgálatra, mert a tesóm volt, horror volt, de az orvos azt mondta, kerüljem.


Már az is bűn, basszus, ha valamit azért eszel, mert ízlik. Egyszer egy asszonykával vesztem össze, aki szerint a zsíros disznópöri egészségesebb, mint a teljes kiőrlésű (általam sütött kenyér), csirkével, zöldségekkel, sajttal megpakolt szendvicsem, csak mert előbbi "főtt étel".


Érdekes emberek vannak itt.

2017. márc. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
73%

"Nem hiszem, hogy az a párszáz forint egy héten akkora kiadás lenne..." - ja, mert majdnem napi rendszerességgel járni étterembe csak heti pár száz forintba kerül. Maga egy ebédmenü, amivel jól laksz, mindenhol legalább megközelíti az 1000 Ft értéket.

KÓKUSZTEJ??? Tudtad, hogy a kókusztejet, amit a boltokban lehet kapni, félévig nem jár le legalább a szavatosságuk? És tudod miért? Mert telenyomják csupa tartósítószerrel. Tényleg nagyon egészséges (és még te papolsz egészséges táplálkozásról). Az éttermekben meg gyakori az, hogy a kaja, amit eléd raknak, szintén nem friss, ha 1000 alatt veszel ebédet. Gyakori ott is az előre elkészített étel, amit gyakran le is fagyasztanak, amik a -18 °C-ban hónapokig elállnak. Mit gondolsz, miért kell csak egy fél órát várni a kajára az éttermekben? Te pedig nem akarsz magadra főzni, mert az "annyira maceráns" (nem, ha este, mikor semmi dolgod nincs, előre elkészíted magadnak, egészséges kajákat is el lehet készíteni 1 órán belül). A lefagyasztással meg mi a bajod? Nem romlik a kaja minősége. Abban a -18°C-ban azért nem romlik meg a kaja, mert abban a rohadt hidegben minden baktérium elpusztul. Semmi bajod nem lesz tőle. Örülj neki, hogy nem Hitler szalonnán kell éljél!

Te nagyon el vagy tévedve, kislány. Ráadásul elkényeztetett is vagy. Más gyerek örülne, ha suli után meleg étel várná otthon, te pedig ki vagy akadva, hogy a többiek nem tudnak megfelelni az elvárásaidnak. Anyud gondolom azért van kibukva rád, mert fölöslegesen költöd a pénzedet. Semmi bajod nem lesz, ha egy ideig a mostoha nagyid kosztján élsz. Nem egészséges? Tudod, mértékkel kell belőle enni, akkor tuti nem árt meg. Ismerek olyan embert, aki minden nap eszik fehér kenyeret és disznóhúst és makkegészséges, és ismerek olyan embert is, aki a húsok közül csak a baromfit és halat, míg a kenyerek közül csak a barna kenyeret hajlandó megenni és mégis túlsúlyos. Erről ennyit. Meg még annyit hozzáfűznék az egészhez, hogy a sima tej sokkal egészségesebb a gyári kókusztejnél.

2017. márc. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
50%

Jesszusom, azért álljunk már meg és gondolkozzatok el már egy kicsit. A multkor volt egy kérdés, amiben a kérdező is kamasz volt és azt akarta bevallani a szüleinek h minden nap büfés kaját eszik, ami ugye egészségtelen. Ott mindenki neki esett, h egyen egészségesen, itt meg van egy szintén tini, aki egészségesen szeretne enni és most ez a baj? Tudjátok én nagyon örülnék annak, ha az én gyerekeim ilyen korban ugy gondolná, h fontos az egészsége és aszerint étkezne!

Az meg,h anyuka még a 2 honapos babával gyerekágyas, na azt hagyjuk. Bár nem tudni, h milyen volt a szülése, de ha normál szülést veszünk alapul, akkor már igazán fözhetne és elmehetne vásárolni egy boltba a két honapossal is.

2017. márc. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 A kérdező kommentje:

# 34

Neked elgurult reggel a gyógyszered, vagy mi a baj?

Eléggé el vagy tévedve az árakkal, Pesten nem igazán találsz olyan helyet, ahol 1000 forintért rendes kaját kapsz. Az ilyen 200 ft-os pizzákat, meg kifőzdéket kerülöm. De mindegy, nem ez a lényeg.

A kókusztejet meg hagyjátok már, semmi bajom nem lesz, ha heti 2x megiszok egy pohárral belőle, édes istenem. :D

"Más gyerek örülne, ha suli után meleg étel várná otthon" Afrikában pedig éheznek, akkor én a kenyérhéjnak is örüljek?

Semmi értelme más emberekkel példálózni, attól nekem nem lesz sem jobb, sem rosszabb, nem fog 180°-os fordulatot venni a gondolkodásom.

Nem fogok olyan kaját enni, ami nem ízlik!

Hihetetlen, hogy egyesek annyira el vannak azzal, hogy "jaj szegénység van", hogy olyat lenyomnának a gyerekük torkán, amire rá sem bír nézni.


# 35

Ahogy látom, itt semmi nem jó a "kedves" válaszolóknak. :)

Anyának amúgy semmi baja nincs, császározták, hamar jól lett. Már futni jár, van segítsége is, szóval nem az a helyzet, hogy azt sem tudja, hogy hol áll a feje és én ezt még tetézem.

2017. márc. 22. 21:10
 37/67 anonim ***** válasza:
52%
Kedves, kérdező te nagyon buta vagy. Ha tudnád, hogy az éttermeknek milyen kulissza titkaik vannak, akkor szerintem te is inkább undorodnál az éttermi kosztoktól (és nem csak az olcsó kifőzdékről beszélek). A másik, nyugodtan lehet főzni, ha nem ízlik a kaja, amit eléd raknak. Túl bonyolult? Akkor edd a szerinted egészséges éttermi ételeket! Senki se akadályoz meg téged ebben. Csak nehogy elzárja apuci a pénzcsapot, mert akkor nem lesz pénz kajára. Nagyon meg fogod szívni, ha taszít téged az önállósodás. A mi családunkban nem egyszer van olyan helyzet, hogy 12 éves koromtól kezdve néha én főzök a családtagjaimra és nem halok bele. Ja és 9 éves koromtól kezdve magamnak csomagolok kaját a suliba. Kb. 10 perc az egész? Közel sem megterhelő. Mellesleg hiszed vagy sem az "egészséges" alapanyagok sokkal drágábbak. 1 kiló sertéshúst sokkal gazdaságosabb megvenni és felhasználni, míg a csirkemell kilója jóval drágább, ahogy a hal se olcsó mulatság, meg télen az egynyári növények terméseit enni (paradicsom, paprika, uborka,stb). A kókusztejről meg nem is beszélve. Sőt télen egynyári zöldségek fogyasztása nem éppen egészséges, mert ezek ilyen tápoldatban növesztett, agyon permetezett termések. Igaz, amit nyáron veszünk, az is tápoldatos, de közel sem annyira egészségtelen. Mellesleg bizonyított tény, hogy a disznóhús egészséges. Számtalan olyan makkegészséges embereket ismerek, akik rendszeresen fogyasztanak disznóhúst. De ahhoz képest, hogy ezek az "egészséges" élelmiszerek nem éppen olcsók, mégis sokkal gazdaságosabb megvenni az alapanyagokat és otthon ízlésed szerint elkészíteni az ételeket, kedves kérdező. De te tudod. Én csak adtam neked egy tanácsot, aminek betartásával fejlődhet a személyiséged.
2017. márc. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
22%
A személyiségfejlesztő disznóhús.
2017. márc. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
62%

Hát kislány, eléggé el vagy kapatva, és úgy gondolom hogy nagyon gyerekes a felfogásod is. Ezt arra alapozom, amiket írtál. Kerülöd a számodra egészségtelen ételeket, ezt megértem,étkezzen mindenki egészségesen, de szerintem a finnyásságodat ne vidd ennyire túlzásba.Mert pont azt teszed... Kerülöd a mirelit ételeket, a zacskós rizst, a párszázas kifőzdéket, inkább étteremben eszel, abból sem a legolcsóbban. Gratulálok, jobban élsz mint kb a magyarok fele, azaz 5-6 millió ember. Itt a szüleid cseszték el, hogy hagyták hogy válogass, és hogy alantas étel legyen számodra az, amit lefagyasztasz, gondolom csak frisset tudsz megenni, másnaposat, ne adj isten harmadnapos ételt semmiképp. A drágább alapanyag még megbocsájtható, ha abból főzöl,de akkor csinálj több napra valót magadnak...Ja nem...te olyat nem eszel ami hűtőbe kerül... de a hozzáállásod a dolgokhoz hagy némi szót maga után. Szóval ne gyere azzal, hogy nem vagy elkényeztetve, mert dehogynem. Egy álomvilágban élsz. Csak vigyázz, nehogy belecsöppenj a magyar valóságba....


A kérdésedre a válaszom: Anya, válogatós vagyok, nekem nem jó az amit ti esztek, számomra ez nem finom, egészségtelen. Csak szólok hogy egy átlagos, értelmes ember nem fogja érteni az indokaidat, mert se a mélyhűtött, se a mirelit, vagy az olcsóbb alapanyagokban, ételekben nincs semmi kivetnivaló.


28/F

2017. márc. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
32%

Pl a rántott mirelit fiszfasz 20% hústartalommal nem jó.


De a mirelit borsó igen, jobb, mint a lében ázó.


Miért akarjátok elvenni a kedvét? Felnőtt vagyok, átlagos fizetéssel, egyedül élek, és nem vág a földhöz az egészséges kajálás.


És én is szívesebben készítek mindennap frisset, még ha ugyanazt is. Miért lenne álomvilág egy kókuszital, ennyire nem lehet csóró ez az ország.

2017. márc. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!