Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet mondani, ha képtelen...

Mit lehet mondani, ha képtelen vagyok megenni az itthoni kajákat? Miért kell az éttermezésből ekkora vitát csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy 2 hónapos féltestvérem, mióta itthon vannak, anya maximum mirelit kaját csinált a konyhában. Általában a mostohaapám anyukája hozza az ebédet, de ő nagyon egészségtelenül főz, tipikusan minden panírozva, köretnek csak mirelit krumpli, vagy 10 perces rizs és társaik. Én ezeket nem eszem meg, nem szeretem. Meg amúgy is, sok az elfoglaltságom és mivel a gimim a belvárosi részen van, tele van a környék éttermekkel. Egyszerűbb és egészségesebb is (bár néha azért megjelenik a pizza, vagy hamburger, de abból is a normális helyek, nem a Meki és társai). De folyton kapom a megjegyzéseket emiatt és hogy itthon is inkább főzök magamnak külön, vagy pl. be is vásárolok.

Mert ha leírom, miket szeretnék, sosem veszik meg, mert azok drágák, felesleges mondjuk kókusztejet venni, "ugyanolyan jó a sima is". És még ezer ilyen példát hozhatnék... Szóval egyszerűbb, ha megveszem magamnak, ami kell.


Ma is hoztam haza kaját magamnak és anya megkérdezi (a mostohaapám anyukája előtt), hogy miért nem eszek inkább túrós tésztát és fánkot... Pedig már elmondtam többször, hogy nem ízlenek azok az ételek, kb. 3 van, amit megeszek belőlük. De ezt a nő előtt nem fogom mondani, hogy szinte diabéteszem lesz, ha ránézek a tele porcukrozott fánkokra.

Annyira zavar, hogy folyton ez a téma itthon...


2017. márc. 22. 17:17
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim válasza:
92%

"Mit lehet mondani, ha képtelen vagyok megenni az itthoni kajákat?"

Erre sok mindent lehet mondani pl:

-képes vagy rá, meg tudod csinálni

-főzöl helyette magadnak a saját keresetedből

-főzöl helyette magadnak a szüleid pénzéből

-megváltoztatod a gondolkodásod és úgy döntesz képes vagy megenni

-finnyáskodsz tovább és további kérdésekkel bomnázod a GYIK-et

-nem vagy elég éhes

-túletted magas iskolában és otthon már nem voltál éhes

-amikor otthon vagy ellehetetlenítenek az evéstől

-pelenkázás után megkéred anyukádat, hogy segítsen otthon megetetni, mert te egyedül nem vagy képes rá, csak suliban persze

Stb.


"Miért kell az éttermezésből ekkra vitát csinálni?"

-nem kell, ha napi 1500Ft-ot megkeresel gimi és délutáni szakkörök mellett, bár az kevés lesz neked, legyen 3000 (Pesten), amire rámondják hogy egészséges, de azt nem fogod látni, hogy a szakács a számodra ellenszenves fagyasztóból húzza elő a ételt pl zöldségköret (a fagyasztás egyébként nem egészségtelen)

-az emberek szeretnek otthon, családi közössegben étkezni, ha te nem is, szüleid valószínűleg igen, valamint érdekli őket mi történt veled a suliban, egy közös étkezés erre megfelelő

-nem kell belőle vitát csinálni, ha lemondasz róla vagy heti 1-re redukálod vagy a barátod állja

Stb.


Szívesen segítettem.

2017. márc. 23. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
90%

"17

Írtam étterem neveket?

Nem. :)

Akkor meg ne gondolkozz azon, hogy hol eszek, mert fogalmad sincs róla. Vagy kérdezz rá."


Fölösleges megkérdeznem, mert ismerem az éttermeket. Ha nektek a kókusztej drága, akkor te nem azokban eszel, kiscsillag, amikben én.:-) Egyéb?

2017. márc. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
85%

gondolom anyádnka nincs ideje egész nap főzni, mint előtte.

te is besegíthetnél.

étteremben mit eszel? ott is rizs van, meg csak szólok a legtöbb kaja: mirelit, vagy maradék, vagy felöntik vmi szósszal, szóval sokkal egészségtelenebb.

vagy étteremben mit eszel?

2017. márc. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
86%
Szerencsère a kèrdező egyàltalàn nincs tisztàba h dolgoznak az èttermek. Sok sok előre lefagyasztott ètel, ha valami kell be a mikroba ès kèsz is. Vagy pèldàul kicsit règebbi hùst, jòl àtmosva sütès előtt mert màr szagosodott..de kinek mi a jò ès friss. Ezeket a tapasztalatokat nem holmi olcsò helyen szereztem. Elèg dràga ès jó nevű ètterem is van közte.jò ètvàgyat kìvànok
2017. márc. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
10%
Na, kapok majd hideget-meleget, de én megértelek, Kérdező. Eddig anyud tekintettel volt az igényeidre, még főzött is neked külön (ok, ha úgy tetszik, elkapatott). Most se hisztizel, hogy legyen minden úgy, ahogyan régen, hanem megoldást keresel a problémádra, ráadásul nem is tőlük veszed el azt a pénzt, hanem a zsebpénzedből áldozol rá, mert láthatóan ez neked nagyon fontos. Az vesse rád az első követ, akinek nincs olyan dolog az életében, ami neki fontos, míg mások esetleg azt mondják rá, hogy felesleges luxus, hülyeség. Erre pont anyud, aki minderre rászoktatott, támad, hogy nem változol egy csapásra abba az irányba, hogy mindent megegyél, amit eléd raknak. Az ő döntése, hogy az anyósa eteti, ok, de te miért fogadd el, ha van választási lehetőséged? nem most kellene mindenre alkalmazkodónak nevelni, mikor eddig rohadtul nem ez volt a rendszer. Ez nem a Te hibád, hanem az ő nevelési "kudarca", tanul belőle, és majd a másik gyereket jobban korlátok közé szorítja.
2017. márc. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
85%

A leírás alapján gondolom,hogy elég fiatalka vagy még, tanulsz, a szüleidre és a családodra vagy utalva.Ha ők arra kérnek,hogy ne járj minden nap étterembe,akkor szerintem illene betartani.Főleg,hogy ők tartanak el.

Ha nem tetszik az otthoni kaja,akkor miért nem főzöl magadnak külön?

Én nekem is voltak speciális igényeim kamaszkoromban.Ami kellett hozzávaló,megvettem(ami nem volt otthon) és megfőztem külön magamnak 1-2 adagot.Nem sok idő és szerintem jobb,mint az éttermi kaja.Tudom mi van benne,tudom hogy készül.És sokkal olcsóbb.

Ha meg van pénzed,akkor pl a kókusztejet nem tudod megvenni magadnak,ha olyat szeretnél?Nem is értem.

Persze lehetnének toleránsak és megvehetnék ők is a boltba, de megértem,hogy egy 2 hónapos kisbaba mellett nem tudnak mindenhol toppon lenni.

Te is meg tudod szerintem hazafele menet venni amire szükséged van.

2017. márc. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
63%
Idegesít ez a kényes,hisztis kis csitri. Etessük meg mindenféle finomsággal! Kapjon pörkölet tésztával, egyen egy jó kis gulyás levest, palacsintát, fánkot,vagy buktát! :) Ilyen zöld semmiségeket enni,saláta...az, egy fél kertet le kéne legelni ahhoz,hogy jól lakjon az ember, meg a többi zöldség is, a szaga se jó,amikor párolják,vagy főzik,meg az íze sem. Másra nem jó csak arra,hogy még éhesebb legyen tőle az ember. Inkább jól lakok egy isteni tejfölös hússal mint hogy ilyen fűvekkel kínozzam magam.
2017. márc. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
32%

Attól függetlenül, hogy a kérdezőnek bicskanyitogató a stílusa, félelmetes mennyire igénytelen, rosszindulatú emberek vannak itt...


Nem csoda hogy az ország nagy része el van hízva és szívbetegségekben szenved...

2017. márc. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
87%

Csillagom, az éttermezés nem luxus.


Az viszont a pofátlan kisluvnyaság magasfoka, hogy édesanyád kettő hónapja szült, neked meg 16-17-18 évesen nem merül fel abban a borsónyi kis barázdamenetes agyadban, hogy segíts neki és tápláló ételt készíts mondjuk hetente kétszer.


Nem merül fel sem azért, mert az anyád, sem azért, mert egy nőtársad és azért sem, mert egy frissen szült asszony.


És a képedről sem sül le a bőr.

2017. márc. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
59%

48 nem a túróstésztától lesz valaki kövér

inkább megeszem azt, amit én készítek otthon, mert apósom dolgozott étteremben és vannak sztorik (és nem a mekiben, meg kifőzdében)

2017. márc. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!