Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet mondani, ha képtelen...

Mit lehet mondani, ha képtelen vagyok megenni az itthoni kajákat? Miért kell az éttermezésből ekkora vitát csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy 2 hónapos féltestvérem, mióta itthon vannak, anya maximum mirelit kaját csinált a konyhában. Általában a mostohaapám anyukája hozza az ebédet, de ő nagyon egészségtelenül főz, tipikusan minden panírozva, köretnek csak mirelit krumpli, vagy 10 perces rizs és társaik. Én ezeket nem eszem meg, nem szeretem. Meg amúgy is, sok az elfoglaltságom és mivel a gimim a belvárosi részen van, tele van a környék éttermekkel. Egyszerűbb és egészségesebb is (bár néha azért megjelenik a pizza, vagy hamburger, de abból is a normális helyek, nem a Meki és társai). De folyton kapom a megjegyzéseket emiatt és hogy itthon is inkább főzök magamnak külön, vagy pl. be is vásárolok.

Mert ha leírom, miket szeretnék, sosem veszik meg, mert azok drágák, felesleges mondjuk kókusztejet venni, "ugyanolyan jó a sima is". És még ezer ilyen példát hozhatnék... Szóval egyszerűbb, ha megveszem magamnak, ami kell.


Ma is hoztam haza kaját magamnak és anya megkérdezi (a mostohaapám anyukája előtt), hogy miért nem eszek inkább túrós tésztát és fánkot... Pedig már elmondtam többször, hogy nem ízlenek azok az ételek, kb. 3 van, amit megeszek belőlük. De ezt a nő előtt nem fogom mondani, hogy szinte diabéteszem lesz, ha ránézek a tele porcukrozott fánkokra.

Annyira zavar, hogy folyton ez a téma itthon...


2017. márc. 22. 17:17
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy az a párszáz forint egy héten akkora kiadás lenne...
2017. márc. 22. 18:29
 22/67 anonim ***** válasza:
68%

Ilyen kérdést ne lestrapált dolgozó családos embereknek tegyél fel,hanem a kis barátnőidnek. Elég korrekt mamád részéről,hogy egy négytagú családot etet magán és esetleg nagyapádon kívül.

Csinálj magadnak kaját,ha ilyen öntudatos és egészségcentrikus vagy. Adj nekik a sok zsebpénzedből csirkemellre,vagy vedd meg te magad,aztán hajrá. Másnap bedobozolva magaddal viszed. 17-18 évesen vígan megoldhatod.(Gondolom nem 15-16 évesen akarsz a pasidhoz költözni.)

Amúgy más faxával verni a csalánt nem túl cuki. Elkényeztetett kis majmocska vagy.

2017. márc. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
44%

Istenem... Ez vagy kamu kérdés, vagy valami elkényeztetett pi#&a veri a nyálát, hogy fuuuuj sima tejciii.

Szóval hiába magyaráz neked órákig valaki, te csak azt hallod meg, amit hallani akarsz.

Ilyenkor fáj belegondolni, hogy ezeknek lesz szavazati joguk, meg talán még családjuk is.

2017. márc. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim válasza:
30%
Figyelj, én megértelek. Az normális, ha nem bírod meginni a tejet (kb. 12 éves kor után már az ember nem bírja megemészteni a tejet, nézz utána), nálunk is növényi tejek vannak (a mandulatej is jó:)). Rengeteg olyan egészséges étel van, ami egyperc alatt elkészíthető (pl. Chia mag, zabkása, rizs helyett huszkusz vagy barnarízs, rengeteg féle saláta, párolt zöldség, csicseri borsó, akár gyümölcsturmix, és még sok minden). Mikor már több ideje lesz anyukádnak, lehet, hogy külön főz/süt, ha megkéred :) az éttermeshez meg annyit mondhatok, hogy mondd, hogy nem bírod az ilyen stílusú ételeket és nem bírod megenni.
2017. márc. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
34%
Akkor csak én voltam szerencsés, hogy luxus szintű koliba kerültem tök értelmes emberekkel. Végül is, akkor maradj otthon. :D Remélem majd jól meghízol.:)
2017. márc. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim válasza:
42%
Amúgy annyira elegem van azokból az emberekből, akik egyből elkényeztetett majomnak mondd, azért mert nem bírod meginni a tejet... (Ami meg abszolút normális) 😑 Nem is ismernek téged! Egy mondat alapján elítélnek el téged elkényeztetetnek... Csak annyit, hogy ne első látásra ítelkezzetek, kérlek!
2017. márc. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim válasza:
29%
*ítélnek el
2017. márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 A kérdező kommentje:

# 24, köszönöm szépen az értelmes, nem alpári stílusú választ!:)


# 25, szerintem neked és nekem a luxus mást jelent (ne vedd bántásnak).

A "jókívánságod" pedig nem fog beválni, mivel sosem jöttek rám könnyen a kilók, mellette edzek és versenyszerűen táncolok, ami ugye szintén mozgás. De remélem a karma nálad is megjelenik!:)


# 26

Itt már azért elkényeztetettnek van kiáltva valaki, hogyha nem dolgozik 15 éves kora óta és a hónap végén nem az aprót számolgatja... Ez elég sajnálatos.

2017. márc. 22. 19:04
 29/67 anonim ***** válasza:
46%

itt a gyakorin mindenki mélyszegénységben él, vagy mi?


kókusztej meg étterem... hát felháborító...


afrikában meg ugye éheznek és társai

2017. márc. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
40%
Megjött a kérdező 2 másik karija. Kár hogy messziről látszik hogy csak te vagy egy másik feliben. Egyébként én anyád helyében kitennélek a csudiba.
2017. márc. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!