Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet mondani, ha képtelen...

Mit lehet mondani, ha képtelen vagyok megenni az itthoni kajákat? Miért kell az éttermezésből ekkora vitát csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy 2 hónapos féltestvérem, mióta itthon vannak, anya maximum mirelit kaját csinált a konyhában. Általában a mostohaapám anyukája hozza az ebédet, de ő nagyon egészségtelenül főz, tipikusan minden panírozva, köretnek csak mirelit krumpli, vagy 10 perces rizs és társaik. Én ezeket nem eszem meg, nem szeretem. Meg amúgy is, sok az elfoglaltságom és mivel a gimim a belvárosi részen van, tele van a környék éttermekkel. Egyszerűbb és egészségesebb is (bár néha azért megjelenik a pizza, vagy hamburger, de abból is a normális helyek, nem a Meki és társai). De folyton kapom a megjegyzéseket emiatt és hogy itthon is inkább főzök magamnak külön, vagy pl. be is vásárolok.

Mert ha leírom, miket szeretnék, sosem veszik meg, mert azok drágák, felesleges mondjuk kókusztejet venni, "ugyanolyan jó a sima is". És még ezer ilyen példát hozhatnék... Szóval egyszerűbb, ha megveszem magamnak, ami kell.


Ma is hoztam haza kaját magamnak és anya megkérdezi (a mostohaapám anyukája előtt), hogy miért nem eszek inkább túrós tésztát és fánkot... Pedig már elmondtam többször, hogy nem ízlenek azok az ételek, kb. 3 van, amit megeszek belőlük. De ezt a nő előtt nem fogom mondani, hogy szinte diabéteszem lesz, ha ránézek a tele porcukrozott fánkokra.

Annyira zavar, hogy folyton ez a téma itthon...


2017. márc. 22. 17:17
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 A kérdező kommentje:

Hát igazából megakadályozni amúgy sem tudja sehogy... :D

Mármint mit csinál, eljön értem az iskolába gyerekestől és hazavisz megetetni, vagy mi?

Pénzt máshonnan is kapok, olyat pedig nem vagyok hajlandó megenni, ami nem ízlik.

2017. márc. 22. 17:50
 12/67 anonim ***** válasza:
74%
Túrós tészta és fánk. Biztos egy idős asszony ezeket párosítja össze. A kérdés is erőltetett, de ez a részlet konkrétan kamu.
2017. márc. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon tiszteled anyukádat látszik...
2017. márc. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
63%

O, hogy piszkos neked bevásárolni a SAJÁT anyukádnak, szüleidnek, akkor lányom, sajnálni tudlak csak.

Az ötös meg gondolom nem ugy értette h az átlag magyar mirelit kajan el, hanem hogy egy átlag család elobb vesz 4-5 doboz sima tejet, mint egy ilyen kókusz valamit 7-800 ftert.

Vannak fontosabb élelmiszerek is mint ezek amiket peldalozol.

2017. márc. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
57%
Várom már, hogy kirepülj otthonról és neked kelljen bevásárolni a finnyás gyerekednek. :P
2017. márc. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 A kérdező kommentje:

BékaKék nevű felhasználó, mert az ugye nem játszik, hogy anya napok óta fánkot akar enni és megkérte, hogy süssön ma... :D:D Igen, ez lehetetlen.


Most hogy jön ide az én gyerekem, aki még gondolatban sincs?:D Gratula a válaszért!:)

2017. márc. 22. 18:02
 17/67 anonim ***** válasza:
64%
Mert azokban a belvárosi éttermekben, ahol egy kamasz a zsebpénzéből naponta ebédelhet, olyan qrva egészségesen főznek...:DD A pizza és a hamburger meg sehol sem "egészséges". Medig tart egy adag zöldséget megpárolni köretnek, vagy salátának elkészíteni, ha már annyira nem tetszik a mirelit krumpli és a rizs? És mi a f..sznak neked a kókusztej, ha nem vagy laktózérzékeny? Ja, és miért is kell visszamenni a gimibe tanítás után?:D Ülj szépen otthon, és tanulj, hogy ne az apád pénzére szorulj még 40 évesen is, hisztis kis pitsa.
2017. márc. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
52%
Van megoldás: elhúzol kollégiumba! Ha elmúltál 16, vállalsz diákmunkát és azt veszel, annyiért, ahogy tetszik. Beszólások nélkül.
2017. márc. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 A kérdező kommentje:

# 17

Írtam étterem neveket?

Nem. :)

Akkor meg ne gondolkozz azon, hogy hol eszek, mert fogalmad sincs róla. Vagy kérdezz rá. De ne tippelgess.

Nem írtam, hogy egészséges lenne a pizza, vagy a hamburger. De néha megkívánom őket és mivel nincsenek súlyproblémáim, nyugodt szívvel meg is eszem.

Nem szeretem a sima tejet, de a kókusztejet nagyon.

Nem a gimibe megyek vissza délután, hanem különórákra, táncra, edzeni, vagy apánál vagyok, ilyenek. Egyéb értelmes kérdés? :)

Ja, az időmet ne te akard már beosztani!


# 18

Miért húznék el egy lepukkant helyre, hogy másokkal lakjak egy szobába?? :D

Költözhetnék apához, mamáékhoz, a barátomhoz. Szerintem a kollégium előtt öngyilkos lennék, ha olyan helyzetben lennék, hogy már oda kell menjek.

2017. márc. 22. 18:17
 20/67 anonim ***** válasza:
64%

A kolesz részben megértelek, meg a sima tejet nem szereted,De a többi...

De ha en nem.szeretnem a tejet, akkor se szornek pénzt ilyen vacakra, inkább vennek az össze adott kókusz tej áraibol sok sok könyvet

2017. márc. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!