Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Szüleim azt...

Mit tegyek? Szüleim azt akarják hogy maradjak velük és fizessek bele a hitelükbe, én viszont el szeretnék költözni.20/L

Figyelt kérdés

Sajnos a szüleimnek elég sok hitelük van. Mindketten vállalkozók,és most ugy tűnik hogy az összes munkàsemberük felmond (még nem biztos). De ha ez megtörténik, akkor nekik annyi. Nem fogják tudni fizetni a hitelt. nem tudom mi lesz velük.

Én viszont el akarok költözni. Konkrétan vissza az exemhez. Akitől amúgy ők "választottak el". és most totàl kivannak. hogy hogy lehetek ilyen hülye, meg mellettük lenne a helyem. De ezt nem értem. Ők olyanok hogy kb azt akarják hogy soha ne menjek el tőlük. De most akkor a rengeteg hitelüket is én fizessem? Egyébként most pont munkanélküli vagyok egy hónapja, ezért is akarok elköltözni, fel Pestre, mert ott lenne munka, itt nem.

De nem akarom a szüleimet se szar.ban hagyni, ki tudja mi lesz velük?

Anyàm már így is azt mondogatta apámnak hogy tartson ki mert a lányunkat (vagyis ugye engem) már rég elvesztették.

szerintetek mit tegyek? Maradjak itt velük, próbáljak meg itt munkát találni és segítsem őket? Vagy költözzek el, éljem a saját életemet úgy ahogy én szeretném mert hát mégiscsak az én életem?


2017. máj. 22. 22:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
91%
Ha a szüleidnek ennyire nincs érzéke a vállalkozáshoz, menjenek el dolgozni alkalmazottként, és fizessék vissza abból a hiteleket. Autót, traktort el is lehet adni. Nem tudom, mekkora házatok van, de ha te elköltözöl, akkor akár azt is eladhatják, és vehetnek egy kisebbet. Bár abból, ahogyan rólad is beszélnek (már elvesztettek), nekem afféle önsajnáló embereknek tűnnek, akik sosem néznek magukba, a kudarcaikért mindig másokat okolnak.
2017. máj. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
94%
Írták többen is,hogy ha elmész Pestre és találsz állást,akkor tudod majd segíteni őket. Így,ha otthon maradsz munka nélkül, nem sok mindent tudsz segíteni, annak meg semmi értelme,hogy ott vagy velük gondolván,hogy még sem hagytad őket cserben, de gyakorlatilag nem tudnál segíteni. A helyedben megbeszélném velük,hogy fel költözök Pestre és havonta küldök haza ennyi és ennyi pénzt, ugye függ attól is,hogy mennyit keresnél,mert enni, tisztálkodni, létezni neked is kell valamiből. Egyébként összességében átérzem a helyzeted, de valóban úgy tudsz segíteni,ha munkát találsz és ahogy azt írtad a lakhelyeden nem igen van, ezért marad Pest.
2017. máj. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
92%
Saját magukat szar.ba hoztak mert mért kellett az a sok hiten érted... Egyék meg amit főztek...Tudom kegyetlen dolog de ha nagyon nagy a baj akkor segits de költözz el mert ha most nem akkor 50 évesen ott fogsz lakni amit te sem akarsz
2017. máj. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 A kérdező kommentje:

Persze az "új" hitelekről ők "tehetnek" mert miért kell ilyen kocsit venni, mièrt nem jó egy olcsöbb stb.

De a legrégebbi hitelt, amit irtam hogy a házra van ráterhelve, egy kedves roknunk, konkrétan apum tesója miatt vettèk anno fel, mert így akartak neki segiteni. Felvettek 5 millio hitelt anno. Mar 10 ève fizetik és majd' 10 milliot visszafizettek már. És mèg 10 èv hátra van. Mit ne mondjak, utáljuk is azt a rokont, ki is tagadtak szüleim, de mèg nagyszüleim is.

2017. máj. 22. 23:59
 25/74 A kérdező kommentje:
Ja ès persze a felvett 5 milliobol se láttunk semmit...
2017. máj. 23. 00:01
 26/74 anonim ***** válasza:
95%

Az meg alap dolignak kellene lenni, hogy masnak hitelt nem veszünk fel, mert mindig ez van belőle.....

Én olyan emberrel nem talákoztam még, aki.másnak vett fel hitelt, és az ne lépett volna le...

2017. máj. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
19%

És Budapestről hogy akarod támogatni a szüleidet?

Reálisan nézve 1 szobát mindennel együtt 60-80ezer ft bérelni, majd erre rájön a te étkezésed, tisztálkodási felszereléseid, bérleted...

Érdekelne a technikád, hogy mit dolgoznál, hogy 100at hazatudsz adni, illetve neked is marad rengeteg.

2017. máj. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
92%
De arra miért nem válaszolsz, amit többen is felvetettek már, hogy attól még, hogy Pesten lennél, miért ne tudnál pénzt utalni nekik? Ha ott maradsz a nyakukon munkanélküliként, azzal hogyan segítesz rajtuk?
2017. máj. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
92%

Itt az a kérdés, hogy konkrétan a vállalkozásba be tudsz-e segíteni mint munkaerő. Ha igen, akkor összességében az a logikus, hogy maradj. Legalább egyvalaki lesz aki dolgozik és nem hagyja őket sz*rban amikor a munkát el kéne végezni + nem kell neked sem albérletre, minden egyébre költeni.

Ha viszont ténylegesen, mint munkaerő nem tudsz segíteni, akkor tényleg jobb, ha találsz valami melót és esetleg pénzzel segíted őket. Bár ha elköltözöl akkor az albérlet, rezsi, elég sokat el fog venni az amúgy sem sokból (hacsak nem megcsípsz valami pénzes melót)

2017. máj. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
15%
Mellékesen a 8.kerület legputrisabb részein is 70 ezer mindennel együtt egy szoba, minigarzon 90+rezsi.
2017. máj. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!