Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Szüleim azt...

Mit tegyek? Szüleim azt akarják hogy maradjak velük és fizessek bele a hitelükbe, én viszont el szeretnék költözni.20/L

Figyelt kérdés

Sajnos a szüleimnek elég sok hitelük van. Mindketten vállalkozók,és most ugy tűnik hogy az összes munkàsemberük felmond (még nem biztos). De ha ez megtörténik, akkor nekik annyi. Nem fogják tudni fizetni a hitelt. nem tudom mi lesz velük.

Én viszont el akarok költözni. Konkrétan vissza az exemhez. Akitől amúgy ők "választottak el". és most totàl kivannak. hogy hogy lehetek ilyen hülye, meg mellettük lenne a helyem. De ezt nem értem. Ők olyanok hogy kb azt akarják hogy soha ne menjek el tőlük. De most akkor a rengeteg hitelüket is én fizessem? Egyébként most pont munkanélküli vagyok egy hónapja, ezért is akarok elköltözni, fel Pestre, mert ott lenne munka, itt nem.

De nem akarom a szüleimet se szar.ban hagyni, ki tudja mi lesz velük?

Anyàm már így is azt mondogatta apámnak hogy tartson ki mert a lányunkat (vagyis ugye engem) már rég elvesztették.

szerintetek mit tegyek? Maradjak itt velük, próbáljak meg itt munkát találni és segítsem őket? Vagy költözzek el, éljem a saját életemet úgy ahogy én szeretném mert hát mégiscsak az én életem?


2017. máj. 22. 22:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/74 anonim ***** válasza:
79%
És ha mondjuk gyorsan elkezdenének toborozni? Sztem egy helyen sincs akkora banzáj az országban, hogy 160e Ft-os fizetésre ne lehessen találni hozzáértő fizikai munkást! Ha még IT programozó lenne, megérteném...
2017. máj. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/74 anonim ***** válasza:
86%

Tehát a szüleid

-több vállalkozásból sem tudnak megélni,

-munka, azaz termelt bevétel nélkül is fizetik 6 embernek a 160 nettót fejenként, mert "jó fejek" a vállalkozásaikban

-hitelre vettek traktort, de kitermelni nem tudják az árát sem

-hitelre vettek autót, mert megérdemlik

-ötmilliót vettek fel jelzáloghitelbe másnak, deviza alapon, és még tartoznak 10 millióval, mert nem konvertálták át sokkal kedvezőbbe azóta, sem semmit nem tettek az ügy rendezéséért, és az illetőt sem perlik, akinek odaadták a pénzt

-két könyvelőt is fizetnek


És ezek után azt akarják, hogy te maradj velük és folytasd ezt az értékes gyakorlatot, ne állj a saját lábadra te sem.


Szerinted ez így normális? A pasidtól elválasztották, most téged pumpolnának pénzzel úgy, hogy ők magánéletben a -ne szépítsük- te örökségedet zálogosították el egy félidegen távoli rokon kedvéért, hitelre vesznek autókat meg traktort, és mind a magánéletben, mind üzletileg két kézzel szórják a pénzt.

2017. máj. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/74 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező azért ennyi idősen jobban tájékozott lehetnél a könyvelésben, vállalkozásban, mi hogy működik. Itt valami nem tiszta azokból amit elmondtál az tuti biztos. Anyukád nevén van minden az több okból lehet,de az is lehet, hogy attól az még ugyan úgy közös vagyon Apukáddal.Lényegtelen ez a rész. A két külön könyvelő, hááát érdekes. Az nagyon nagyon furcsa, hogy nettó 150-200-at haza visznek, nyilván bejelentve nem ennyin vannak mert ennyi ember bruttóját képtelenség lenne ilyen vállalkozásból fizetni, plusz ugye a Ti családotoknak is legyen illetve beleforgatnia tőkét, nem két fillér a tankolni a traktort, gépeket, biztosítások, egyéb költségek. Egy szakképzett minimálbér most 161 ezer Ft, ami nettója olyan 107-re jön ki havonta. Ezt sok munkahely még meg sem adja pl gyárak, max ad teljesítménybért, darabbért és a műszakpótlékok. Hivatalban általában ennyit keresnek, jobb helyeken egy osztályvezető picikét többet. Pl nálunk azokból sem mindenki. Nyelvvizsga pótlékot, diploma utána pótlékot nálunk pl nem adják meg mert azt mondják nem kell a munkádhoz, nem mintha anélkül meg fel vennének valakit is. Nálunk még a cég jogász sem visz haza ennyit két diplomával, doktorátussal. Mondjuk közalkalmazotti szféra, nem csoda. Szóval Nehéz munka a kertépítés, gondolom nyáron, tavasszal 12 órát is van, hogy dolgoznak, de nettó 200 ezer az nagyon sok magyar fizetésekhez ilyen munkáért. Egy informatikus, mérnök pl az más, azok kezdőként is többet kapnak normális helyeken, mint nettó 200.
2017. máj. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/74 anonim ***** válasza:
81%

Költözz, ha el tudod tartani magad. Költözz, ha a szerelmedhez költözöl!


Viszont azoknak, akik szerint a 150 nettó sok. Kb. 23 munkanap van egy hónapban. Az 6521 Ft-ot jelent naponta. Ha átlag 8 órát dolgoznak (kerítésépítők többet szoktak), akkor az 815 Ft óránként. Fizikai munka ennyiért nem olyan sok!!!

2017. máj. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!